Aukų kūnų Kauno mariose ieškojo narai, į pagalbą artimieji kvietėsi net aiškiareges, tačiau dviejų moterų kūnų rasti taip ir nepavyko. Vis dėlto, nors kūnų ir nepavyko rasti, už nusikaltimą nuteistas jaunas kaunietis kalės iki gyvos galvos.

Pirmąją auką kaunietis nužudė 2015-ųjų sausio viduryje. Iš garbaus amžiaus moters buto buvo pagrobta 290 eurų, mobilusis telefonas su kortele, asmens dokumentai, buto nuosavybės dokumentai.

Taip pat užvaldė kitos nukentėjusiosios turtą už 5749 eurų, pagrobė jos pasą bei nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus.

Apklausų metu K. Neoras buvo nenuoširdus, nenuoseklus, dažnai keitė gynybines versijas.

Keisdamas parodymus klaidino ikiteisminį tyrimą atliekančius pareigūnus, žadėjo prisipažinti ir parodyti vietas, kuriose paslėpti nužudytų moterų kūnai, bet vėliau, imituodamas psichinę ligą ir išmokęs ligos simptomus, atsisakydavo duoti parodymus.

Moters pasigedo kaimynė

Prieš ketverius su puse metų, 2015-ųjų sausį, į policiją kreipėsi išsigandusi moteris, kuri pranešė, kad jau kurį laiką negali susisiekti su savo teta. Atvykus į jos namus ir niekam neatidarius durų, ji su vyru atrakino duris. Tikėjosi, kad ras tetą namuose, tačiau pamatytas vaizdas nustebino.

Kaip pareigūnams pasakojo moteris, katinas buvo uždarytas viename iš kambarių, vonioje nebuvo nė vieno rankšluosčio, koridoriuje mėtėsi viena šlepetė, o virtuvėje ant spintelės buvo paliktos vaisiaus žievelės. Tai moteriai kėlė įtarimą, nes teta buvo labai tvarkinga.

Moteris taip pat tvirtino, kad apžiūrėjusi butą nerado jo nuosavybės dokumentų.

Nesuvokiamas jauno kauniečio žiaurumas: aukų kūnų nerado net aiškiaregės
© DELFI / Domantas Pipas

Butą apžiūrėję pareigūnai rado ant laikraščio užrašytą telefono numerį, kuris tapo siūlo galu. Tai, kaip vėliau paaiškėjo, buvo jauno kauniečio Karolio Neoro numeris. Tęsdami tyrimą pareigūnai išsiaiškino, kad K. Neoras po senyvo amžiaus moters dingimo važiavo taksi automobiliu, o peržiūrėjus vaizdo kameras paaiškėjo, kad viename iš kiemų K. Neoras atsikratė plastikiniu maišeliu.

Veiksmų ėmęsi pareigūnai rado maišelį, kuriame buvo ne tik dingusios moters, bet ir dar vieno asmens dokumentai, banko kortelių fragmentai. Jie buvo sukarpyti.

Pareigūnai patikrino ir kitos moters, kurios dokumentai buvo maišelyje namus, tačiau niekas neatidarė durų. Susisiekus su jos artimaisiais paaiškėjo, kad ir jie jau kelias dienas negali niekaip su ja susisiekti.

Policijos pareigūnai, išsiaiškinę, kad toje pačioje laiptinėje gyvena ir K. Neoras, kurio numeris buvo rastas ir pirmos dingusios moters bute, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl dviejų moterų dingimo.

Nesuvokiamas jauno kauniečio žiaurumas: aukų kūnų nerado net aiškiaregės
© DELFI / Domantas Pipas

Bandė simuliuoti psichinę ligą

Policijos pareigūnų sučiuptas K. Neora iš pradžių bandė simuliuoti psichinę ligą ir net išmoko simuliuoti ligos simptomus. Būtent dėl to teisminis procesas užsitęsė, jis vis atsisakydavo duoti parodymus.

Apklausų metu K. Neoras buvo nenuoseklus, dažnai keitė versijas, klaidino tyrimą atliekančius pareigūnus, žadėjo prisipažinti, parodyti, kur paslėpė kūnus, tačiau vėliau persigalvojo.

Vis dėlto, jam nepavyko įtikinti, kad serga psichine liga. Pareigūnai pripažino, kad jis gali atsakyti už savo veiksmus.

Karolis Neoras
© DELFI / Rafael Achmedov
Karolis Neoras

Ieškodami kūnų net nusausino tvenkinį

Pareigūnai nuolat sekė ir tikrino visoje Lietuvoje gautą informaciją apie rastus nenustatytų asmenybių lavonus ar rastus kaulų fragmentus. Įvairiose Kauno miesto vietose buvo tikrinami nenaudojami šuliniai, atkeliant jų dangčius, tikrintas juose esantis turinys, apleistos vietovės, parkai ir miškai.

Kauno pareigūnai tirdami bylą į pagalbą pasitelkė ir kitus specialistus, su kuriais nusprendė net nusausinti tvenkinį. Pareigūnai nusausino šalia nuteistojo močiutės sodo buvusį tvenkinį ir apžiūrėjo jo dugne buvusią šulinio ertmę.

Pritaikius specialius įrankius ir priemones, buvo atkimštas tvenkinio dugne buvęs šulinio latakas ir sustačius specialius tinklus, tvenkinio vanduo buvo leidžiamas į Kauno marias, siekiant aptikti tyrimui reikšmingų objektų. Deja, paieškos buvo bevaisės, tačiau pareigūnai rankų nenuleido.

Pakartotinės kratos metu pareigūnai nuteistojo močiutės sode atliko kasinėjimo darbus. Buvo kasinėjama net po sodo nameliu, lauko tualetu. Narai moterų kūnų ieškojo ir Kauno mariose. Artimieji į pagalbą kvietėsi ir aiškiaregius, tačiau ir jie nepadėjo rasti kūnų.

Spėjama, kad vienos aukos kūnas buvo padalintas dalimis ir paslėptas skirtingose vietose.


www.DELFI.lt
63