2011 metų rugpjūtį Didžiojoje Britanijoje netikėtai dingusios lietuvės Vitalijos istorija užminė sunkią mįslę britų policijos tyrėjams. Tuo metu 29 metų emigrantės paiešką pradėję pareigūnai nė neįtarė, kad šaltakraujis moters žudikas – jos buvęs sutuoktinis, verslininkas Rimas Venclovas.

Liguistai pavydus vyras nusikaltimą suplanavo taip detaliai, kad žudiko ciniškas elgesys šokiravo ne tik lietuvių bei britų bendruomenes, bet ir bylą tyrusius pareigūnus.

Ankstyvą vasaros rytą į darbą išėjusi moteris dingo lyg į vandenį. Kaip rašė siluteszinios.lt Vitalija namus paliko apie 5 val. ryto, būtent tada ją paskutinį kartą matė kaimynai, tačiau emigrantė savo darbovietės taip ir nepasiekė.

Tikroji istorija pradėjo aiškėti peržiūrėjus vaizdo įrašus

Netrukus po keisto moters dingimo britų policija pradėjo plataus masto paiešką. Norėdami surasti lietuvę pareigūnai iššukavo aplinkinius miškus, o narai patikrino visus netoliese esančius vandens kelius bei ežerus.

Lietuvė emigrantė eidama į darbą dingo lyg į vandenį: žudikas aukos kūną furgone vežė per visą Europą
© Reuters / Scanpix

Policija taip pat pradėjo kampaniją socialiniam tinkle „Facebook“. Lietuvių ir anglų kalbomis buvo ragindama atsiliepti ką nors žinantys apie šį mįslingą nusikaltimą. Kaip skelbė vietinė spauda, tai buvo kone pirmas kartas, kai Kembridžšyro policija pasitelkė feisbuką liudininkų paieškai. Vis dėlto jokių Vitalijos pėdsakų tyrėjams aptikti nepavyko, o kraupios moters dingimo detalės pradėjo aiškėti tik peržiūrėjus vaizdo kamerų įrašus.

Gatvėje esanti vaizdo kamera paskutinį kartą moterį užfiksavo lemtingąją rugpjūčio 12 d. 5.15 val. Kaip skelbė dailymail.co.uk, vaizdo įraše buvo matyti, kaip „kažkas jai užkerta kelią ir per jėgą nusiveda kartu“.

Kamerų įrašų vaizdai iš Vitalijos pagrobimo
© Vida Press
Kamerų įrašų vaizdai iš Vitalijos pagrobimo

Filmuota medžiaga tyrėjams leido daryti išvadą, kad jauna moteris buvo pagrobta ir įsodinta į automobilį „Mercedes Benz Vito“. Tą pačią dieną, kai dingo Vitalija, vaizdo kameros užfiksavo ir į keltą Donveryje įvažiuojantį ieškomą automobilį.

Įtarimai krito ant buvusio sutuoktinio

Netrukus keistą moters dingimo istoriją ėmė atidžiai sekti ne tik Lietuvos, bet ir Didžiosios Britanijos žiniasklaida. Paaiškėjo, kad į Londoną dingusi Vitalija atvyko gyventi su tuometiniu savo sutuoktiniu Rimantu Baliutavičiumi.

Pora esą buvo kartu nuo 1999 metų, o susituokė 2007 m. Sūnaus moteris su kone dvigubai vyresniu vyru susilaukė, kai jai buvo vos 17 metų. Kaip rašė „Šilutės žinios“, R. Baliutavičius Tauragėje buvo žinomas verslininkas, turėjo savo įmonę „Fotoaibė“, kurioje iš pradžių dirbo ir Vitalija. Vėliau pora neva nusprendė išmėginti emigrantų kelią.

Tačiau išvykus svetur poros laimė ilgai netruko, tarp poros kildavo konfliktai, jau gyvendama užsienyje Vitalija ne kartą kreipėsi į policijos pareigūnus dėl patirto smurto. R. Baliutavičių dėl smurto prieš žmoną buvo ne kartą sulaikytas, tačiau vos tik jį paleisdavo už užstatą, sprukdavo atgal į Lietuvą, o po kurio laiko vėl grįždavo į Didžiąją Britaniją, skelbė BBC.

Lietuvė emigrantė eidama į darbą dingo lyg į vandenį: žudikas aukos kūną furgone vežė per visą Europą
© Fotolia nuotr.

Kad nuolat patiria sutuoktinio smurtą, dingusi moteris buvo prasitarusi Lietuvoje gyvenančiai draugei Irmai. Ji Šilutės žurnalistams pasakojo, kad į Rusnę pas motiną atvykdavusios lietuvės veidas dažnai būdavo nusėtas mėlynėmis.

„Kai Vitalija pasakė, kad ketina tekėti, aš jos prašiau to nedaryti, nes Rimantas man nepatiko. Jis buvo vyresnis, jo išvaizda man kėlė nepasitikėjimą. Po vestuvių jis tapo agresyvus – naudojo fizinį ir psichologinį smurtą, paaiškėjo, kad anksčiau buvo teistas už vagystes“, – žurnalistams pasakojo nužudytos emigrantės draugė. Ji pridūrė, kad neiškentusi vyro smurto Vitalija su gerokai vyresniu vyru nusprendė skirtis. Skyrybos įvyko 2010 metais.

Vadino „antžmogiu“

Ramybėje buvęs sutuoktinis Vitalijos nepaliko ir po skyrybų. Sužinojęs, kad moteris pakeitė gyvenamąją vietą, persikraustė į emigrantų mėgstamą Piterborą, ir susirado naują partnerį, R. Baliutavičius pradėjo buvusią sutuoktinę persekioti ir jai grasinti.

„Mūsų sūnaus likimas yra užaugti be motinos, o tavo – mirti nuo mano rankos. Aš tave užkasiu“, – taip emigrantei ne kartą grasino jos buvęs vyras, bylos tyrimo metu teigė prokurorė Maureen Baker, kurią citavo dailymail.co.uk.

Nuteistasis Rimas Venclovas
© DELFI montažas
Nuteistasis Rimas Venclovas

Apie buvusio sutuoktinio nuolatinį persekiojimą bei bauginimą žinojo ir Lietuvoje gyvenusi aukos draugė Irma. Ji „Lietuvos ryto“ žurnalistams pasakojo, kad su nužudytąja kalbėjo likus mėnesiui iki jos dingimo.

„Po skyrybų Vitalija man pasakojo, kad buvęs vyras nepalieka jos ramybėje, persekioja ir grasina nužudyti. Kai paskutinį kartą kalbėjomės likus mėnesiui iki jos dingimo, Vitalija ištarė baisius žodžius. Buvęs vyras jai pasakė: „Jeigu aš tavęs nenužudysiu, tai parduosiu. Tu negyvensi, nes aš vis tiek tai padarysiu.“ Vitalijos prašiau: „Būk gera, pasislėpk nuo jo, nes jis yra antžmogis“, – žurnalistams pasakojo ji.

Vykstant teismo procesui buvo paviešinti ir pačios Vitalijos liudijimai policijai po vieno iš liguistai pavydaus lietuvio išpuolių. Ji pareigūnams pasakojo, kad kartą grįžusi namo rado tuometinį sutuoktinį miegamajame, šis pradėjo moterį tardyti „dėl meilužio“.

Lietuvė emigrantė eidama į darbą dingo lyg į vandenį: žudikas aukos kūną furgone vežė per visą Europą
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Grįžau namo, o vonia buvo prileista vandens. Išsigandau, jog jis žada mane paskandinti. Užlipau į miegamąjį ir jis ėmė mane smaugti, klausinėjo, kas yra mano meilužis, vardino įvairius vardus iš mano mobiliojo telefono, kurį nuolat tikrindavo, ir grasino užmušti, jeigu nepasakysiu, su kuo miegu. Jis taip pat perspėjo, kad jeigu skųsiuosi policijai, jis užkas mane galiniame sode. Jis elgėsi kaip tikras žvėris“, – policijai pasakojo Vitalija. Tokius moters parodymus publikavo portalas tv3.lt.

Žudikas pasikeitė pavardę, užsiaugino plaukus ir ūsus

Nors į Angliją dėl gresiančio baudžiamojo persekiojimo už naudotą smurtą ir šantažą R. Baliutavičius negalėjo grįžti, pykčio užvaldytas lietuvis Tauragėje sukurpė planą, kaip teisėsaugą apeiti ir likti nesučiuptam.

Vyras pasikeitė pavardę – tapo Rimantu Venclovu. Be to, kad nebūtų atpažintas pareigūnų, užsiaugino plaukus ir ūsus, įsigijo naują automobilį, jo langus aptraukė tamsia plėvele, o užpakalines sėdynes išėmė.

Kaip paaiškėjo vėliau, į Britaniją vyras ruošėsi vykti ne dar kartą pagrasinti buvusiai sutuoktinei, o įvykdyti itin smulkmeniškai apgalvotą šaltakraujišką nusikaltimą.

Kamerų įrašų vaizdai iš Vitalijos pagrobimo
© Vida Press
Kamerų įrašų vaizdai iš Vitalijos pagrobimo

BBC skelbė, kad tyrimo metu paaiškėjo, jog rugpjūčio 12 d. anksti rytą į darbą išėjusios moters jos budelis jau laukė. Pamatęs ją, jis čiupo auką ir nusitempė į už kelių gatvių buvusį furgoną.

Su pagrobta buvusia žmona nusikaltėlis patraukė į Donverį, iš kurio keltu su auka bagažinėje persikėlė į Prancūziją, o iš jos per kitas valstybes patraukė Lenkijos link.

Kaip bylos nagrinėjimo metu sakė teisėjas, kurį cituoja BBC, R. Venclovas savo įkaitę nužudė ne iš karto, kankino ją, smaugė ir kurį laiką auką laikė leisgyvę.

Manė, kad įvykdė tobulą žmogžudystę

Tiriant painią bylą paaiškėjo, kad žudikas galėjo veikti ne vienas. Praėjus kuriam laikui po moters dingimo britų policijos pareigūnai sulaikė dvi – 29 ir 40 metų – moteris. Buvo įtariama, kad jos galėjo padėti R. Venclovui vykdant nusikaltimą. Vėliau moterys buvo paleistos už užstatą.

Pasak nužudytosios draugės Irmos, kurią kalbino Šilutės žurnalistai, viena britų policijos minimų moterų esą buvo pirmoji R. Venclovo žmona, kuri taip pat gyveno Anglijoje ir bendravo su auka tapusia Vitalija.

Būtent pirmoji žudiko žmona, nužudytosios draugės teigimu, ir išduodavo liguistai pavydžiam vyrui, kur gyvena Vitalija. Dėl šios priežasties jaunai emigrantei niekaip nepavykdavo pasislėpti nuo agresyvaus buvusio sutuoktinio.

Lietuvė emigrantė eidama į darbą dingo lyg į vandenį: žudikas aukos kūną furgone vežė per visą Europą
© AP / Scanpix

Nagrinėjant bylą teisme buvo paviešinta ir daugiau kraupaus nusikaltimo detalių – pasirodo, žudikas buvo apgalvojęs smulkiausias detales, pavyzdžiui, naudojosi ne savo, o kitos moters kreditine kortele, kad sumėtytų pėdas. Kai kur netgi buvo rašoma, kad R. Venclovas turėjo ir padirbtus dokumentus.

Kaip skelbė BBC, cinišką žmogžudystę įvykdęs vyras manė, kad suplanavo „tobulą nusikaltimą“.

„Tai buvo šaltakraujiškas ir itin kruopščiai suplanuotas nužudymas“, – bylos nagrinėjimo metu sakė teisėjas. Tauragėje R. Venclovas buvo sulaikytas dar neradus aukos palaikų ir perduotas Anglijos teisėsaugai.

Lavoną vežė per pusę Europos

Nužudytos nė trisdešimties nesulaukusios moters kūną buvęs vyras iš Didžiosios Britanijos kone per visą Europą vežė į Lenkiją.

Aukos kūnas buvo užkastas vakarinėje šalies dalyje esančiame miške, negilioje duobėje. Kaip pranešė BBC, nuogai išrengtos moters kūną praėjus dviems mėnesiams po jos dingimo rado grybautojas. Tyrėjai iki galo taip ir neišsiaiškino, kiek R. Venclovas kankino savo buvusią žmoną ir kada ji buvo nužudyta.

Lietuvė emigrantė eidama į darbą dingo lyg į vandenį: žudikas aukos kūną furgone vežė per visą Europą
© Shutterstock

„Venclovas yra kontroliuojantis, savininkiškas žmogus, kuris suplanavo buvusios žmonos pagrobimą ir nužudymą šiurpiu tikslumu. Jis žinojo kiekvieną jos žingsnį ir suplanavo bei atliko tai, ką manė būsiant tobula žmogžudyste. Kad jis nužudė Vitaliją ir užkasė jos kūną Lenkijoje, kur jis manė, kad ji niekada nebus rasta, neprasitarė nei draugams, nei savo artimiesiems. Iš tiesų, tai pavyko tik po daug valandų detektyvų darbo ir glaudžiai bendradarbiaujant su Lenkijos policijos pajėgomis, taip palaikai galiausiai buvo identifikuoti ir jos šeima pagaliau gavo galimybę gedėti. Priešingu atveju moters palaikai galėjo likti neidentifikuoti daugelį mylių nuo savo namų ir savo šeimos. Liko daug neatsakytų klausimų, kas jai nutiko“, – britų portalui „Peterborough Telegraph“ teigė policijos tyrimui vadovavęs Martinas Brunningas.

Britų žiniasklaidoje buvo rašoma, kad radus lavoną jo tapatybės nustatymui prireikė daugiau nei keturių mėnesių.

Išdavė navigacija

Nors kruopščiai buvusios mylimosios nužudymą suplanavęs R. Venclovas apgalvojo net menkiausias detales ir visais įmanomais būdais bandė suklaidinti pareigūnus, jį išdavė jo paties automobilyje buvusi navigacija.

Jos duomenys parodė, kur vyras buvo moters dingimo dieną. Buvo išsiaiškinta, kad iš Didžiosios Britanijos savo furgonu R. Venclovas keliavo Lenkijos link. Navigacijos duomenys rodė, kad Vakarinėje Lenkijos dalyje vyras pasuko į siaurą miško keliuką ir vienoje vietoje praleido užtektinai laiko, kad spėtų užkasti kūną, rašė tv3.lt. Būtent toje vietoje grybautojas ir aptiko moters lavoną.

miškas, miško kelias
© DELFI / Kęstutis Cemnolonskis
miškas, miško kelias

„Šešis mėnesius po jos dingimo mes gyvenome nežinioje, kas jai nutiko. Mūsų gyvenimai sustojo tą dieną, kai ji dingo, ir jie niekada nebebus tokie, kokie buvo“, – teisme sakė nužudytos Vitalijos artimieji.

Jie baisėjosi, kaip žudikas nė kiek nepagailėjo savo su motina augusio sūnaus ir „nenutraukė jo kančių pasakydamas, kas nutiko“.

Gautų navigacijos duomenų pakako, kad R. Venclovui būtų pareikšti kaltinimai. Nors savo kaltę teisme vyras kategoriškai neigė, žudikas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisEl. adresasDarbo laikas
„Pagalbos moterims linija“8 800 66366pagalba@moteriai.ltkasdien visą parą
„Vilties linija“116 123vilties.linija@gmail.comkasdien visą parą
SPC kontaktai:
Specializuotos pagalbos centrų, 2017 metais teikiančių specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, sąrašas pagal savivaldybes
SavivaldybėOrganizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Akmenės r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Alytaus m.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Alytaus r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Anykščių r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
BirštonoAsociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Biržų r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
DruskininkųAlytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
ElektrėnųMoterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ignalinos r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Jonavos r.Moters pagalba moteriaibut8 618 40044vinfo@moters-pagalba.lt
Joniškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Jurbarko r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kaišiadorių r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
KalvarijosMarijampolės apskrities moters veikos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kauno m.Kauno apskrities moterų krizių centras8 679 31930kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Kazlų RūdosMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kelmės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kėdainių r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Klaipėdos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kretingos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kupiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Lazdijų r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
MarijampolėsMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Mažeikių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Molėtų r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Neringos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
PagėgiųKoordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Pakruojo r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Palangos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Panevėžio m.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Panevėžio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Pasvalio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Plungės r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Prienų r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Radviliškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Raseinių r.Raseinių krizių centras8 657 87475info@kriziucentras.eu
RietavoTelšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Rokiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Skuodo r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Šakių r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Šalčininkų r.Moterų informacijos centras8 650 95216 8 5 2629003spc@lygus.lt
Šiaulių m.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šiaulių r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šilalės r.Koordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Šilutės r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Širvintų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Švenčionių r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Tauragės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Telšių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Trakų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ukmergės r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Utenos r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Varėnos r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Vilkaviškio r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Vilniaus m. (išskyrus Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijas) Vilniaus m. (Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijos)Vilniaus moterų namai Moterų informacijos centras8 5 2616380vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Visagino r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Zarasų r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
SVARBU. bukstipri.lt - Vidaus reikalų ministerijos administruojama internetinė svetainė, skirta žmonėms, susidūrusiems su smurtu artimoje aplinkoje.
Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.

Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Vilniaus m.Vyrų krizių ir informacijos centras8 662 26770
info@vyrukrizes.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno m.Kauno apskrities vyrų krizių centras8 636 81621
info@vyrukrc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Utenos r.Utenos apskrities vyrų krizių centras8 622 62891
utenosvyruvkc@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Marijampolės r.Marijampolės apskrities vyrų krizių centras8 633 55007
marvkc3@gmail.com
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)

www.DELFI.lt
66