Kalėti iki gyvos galvos – tokį nuosprendį išgirdo Vitalijus Zaikinas, dėl nedidelio konflikto nužudęs tris žmones ir dar norėjęs pasimylėti su viena iš aukų.

32-ejų V. Zaikinas už grotų buvo pasiųstas 2016 metais už 2014 m. įvykdytą nusikaltimą. Konfliktas Margininkuose, Kėdainių rajone, įsiplieskė girtaujant, kai vienas iš kompanijos paprašė cigaretės. Įniršęs V. Zaikinas atsisakė ją duoti sugėrovui, atrėžė, kad ir jis pats jų turi.

Kruviną darbą įvykdžiusį ir dviejų žmonių gyvybes atėmusį žudiką apėmė aistra – šis nuėjo iki nužudytųjų sūnėno sugyventinės ir pasiūlė jai pasimylėti. Išgirdęs neigiamą atsakymą perrėžė jai gerklę.

Kraupų nusikaltimą įvykdžiusiam V. Zaikinui buvo paskirta psichiatrinė ekspertizė. Ji parodė, kad vyras suprato savo veiksmus ir yra už juos atsakingas.

Menkavertis konfliktas tapo kraupia žmogžudyste

Viskas prasidėjo buitinio išgėrinėjimo metu. V. Zaikinas kartu su broliais Audriumi ir Vidu gėrė alų jų namuose. Šeimininkai pasiūlė svečiui sriubos ir jie kartu nuėjo į kitame namo gale esančią virtuvę.

Bevalgant vienas iš brolių paprašė V. Zaikino cigaretė, tačiau šis atrėžė, kad jis ir pats jų turi. Tai tebuvo menkas kivirčas, tačiau šiuo metu kalinčio V. Zaikino galvoje sukilo neįtikėtinas pyktis.

Įvykdė trigubą žmogžudystę ir vos neišniekino nužudytos moters kūno: tokios kraupios istorijos net sugalvoti nepavyktų
© DELFI / Rafael Achmedov

Baigęs valgyti vienas iš brolių nuėjo atgal į tą kambarį, kuriame buvo girtaujama, tačiau jį atsekė ir nevaldomo pykčio apimtas V. Zaikinas. Šis, pamatęs savo sugėrovą sėdintį fotelyje, priėjo iš nugaros ir kelis kartus bedė peiliu jam į krūtinę, vėliau savo kruviną darbą baigė perrėždamas aukai gerklę.

Netrukus į kambarį įėjo kitas brolis ir pamatęs, kas nutiko, ėmė bėgti. Deja, jam nepavyko pasprukti. Žudikas pasivijo viską pamačiusį vyrą ir koridoriuje jį subadė peiliu. Į auką peiliu dūrė beveik trisdešimt kartų.

Nusikaltimai sukėlė norą pasimylėti

Du žmones subadęs V. Zaikinas prisiminė, kad netoliese gyvena nužudytųjų sūnėnas su sugyventine.

Visas kruvinas žudikas nuėjo iki kitos savo aukos ir pabeldė į duris. Šiai atidarius, pasiūlė pasimylėti, tačiau išgirdo neigiamą atsakymą.

Nepatenkintas atsakymu V. Zaikinas smogė dviejų mažamečių vaikų motinai peiliu į krūtinę. Ši pargriuvo ir ėmė šauktis pagalbos, o pastarasis prišoko ir norėdamas ją užtildyti perrėžė gerklę.

Pareigūnai nustatė, kad žudikas į moterį peilį dūrė beveik keturiasdešimt kartų.

Bet viskas tuo nesibaigė – aistros taip ir nepatenkinęs vyras nusprendė moterį išniekinti. V. Zaikinas numovė jos kelnes ir kelnaites, tačiau tą akimirką jis atsitokėjo. „Stovėjau ir galvojau, ką aš darau?“ – teisme teigė V. Zaikinas ir tikino atsitraukęs ir išėjęs namo.

Vitalijus Zaikinas
© DELFI / Rafael Achmedov
Vitalijus Zaikinas

Trigubą žmogžudystę įvykdęs vyras paliko savo aukas gulėjo kraujo klanuose ir parėjo namo, nusiprausė, išgėrė kavos ir nuėjo miegoti.

Žudikui išėjus namo grįžo nužudytosios sugyventinis ir iškvietė medikus bei policiją. Netrukus buvo suimtas ir kraupią trigubą žmogžudystę įvykdęs vyras.

Pareigūnai užmigusį žudiką pažadino po pusvalandžio. Šis teigė, kad nieko nepadarė, nors dar prieš atsiguldamas savo dvyniui broliui prisipažino, kad sugėrovų namuose dėl alaus atsitiko tragedija.

Šokiruojantys veiksmai

2005 metais V. Zaikinas Kėdainių specialiojoje mokykloje baigė 10 klasių. Pastaroji mokykla skirta sutrikusio intelekto asmenims.

Vėliau jis dirbo medkirčiu, o po darbų neretai girtaudavo.

Atlikęs kraupų nusikaltimą ir išėjęs iš nužudytųjų namų jis sutiko namo pareinantį nužudytosios sugyventinį. Kaip skelbia lrytas.lt, prasilenkdamas su grįžtančiu aukos sugyventiniu tarė: „Tavo bobą papjoviau“.

Iš pradžių vyras, kurio du mažamečiai vaikai tuo metu miegojo namuose, negalėjo patikėti išgirstais žodžiais, tačiau nelaukdamas nubėgo ieškoti pagalbos.

Įvykdė trigubą žmogžudystę ir vos neišniekino nužudytos moters kūno: tokios kraupios istorijos net sugalvoti nepavyktų
© DELFI / Rafael Achmedov

Kruvinas žudikas iki pat namų ėjo su peiliu rankose. Jo neslėpė ir nuo namuose pasitikusios motinos, kuri pamačiusi savo sūnų išsigando. Vėliau teisme moteris pasakojo, kad sūnus buvo ramaus būdo, esą net išgėręs nebūdavo agresyvus.

Apie ramų žudiko būdą kalbėjo ir kaimynai, kurie tvirtino, kad niekada nebuvo matę V. Zaikino įpykusio.

„Jaunuolis alų gėrė nuo pietų, tačiau policijos komisariate jam buvo nustatytas tik 0,3 promilės girtumas – Lietuvoje leidžiama vairuoti transporto priemonę esant 0,4 promilės girtumui“, – skelbiama portale lrytas.lt.

Pareigūnai teigė, kad alkoholio koncentracija kraujyje galėjo staigiai sumažėti dėl patirto streso.


www.DELFI.lt
56