Rugpjūčio pabaigoje britų ir Lietuvos žiniasklaidą apskriejo žinia apie vos keturių mėnesių mergaitės mirtį. Kūdikis užduso, kai ją bemaitindama girta motina ant jos užgulė.

Tragedija įvyko emigrantų iš Lietuvos namuose, kai vidury dienos girtaujanti kompanija sugalvojo užkąsti. Motina liko namuose ir maitino kūdikį pienu iš buteliuko, tėvas miegojo, o kartu girtavusi kompanija trumpam išėjo nusipirkti picos.

Teismas dar nepaskelbė verdikto šioje byloje, tyrimas vis dar vyksta, nors motina savo kaltės neneigia.

Toks tragiškas įvykis – ne vienintelis, nutikęs emigrantų iš Lietuvos namuose. Prieš dešimtmetį žiniasklaidoje buvo aptarinėjama dar viena tragiška istorija. Lietuvė, kuri net nuo savo vyro slėpė nėštumą, pagimdė ir uždusino savo kūdikį plastikiniu maišeliu.

Emigrantų tragedijos: lietuvės šaltakraujiškai žudė savo kūdikius
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Jos kūdikis nė nespėjo gauti vardo“, – tokiomis emocijomis buvo pradedami kiti straipsniai apie trisdešimtmetę lietuvę, kuri, pradėjusi lauktis vaiko nuo meilužio, nusprendė jį gimdyti paslapčia, užsirakinusi vonioje.

Pagimdžiusi motina nusprendė savo vaiką pasmaugti, prigirdyti vandens ir dar užsmaugė kaklą perrišdama apatinėmis kelnaitėmis.

Bemaitinant užgulė ir uždusino

4 mėnesių mergaitė užduso ir mirė po to, kai girta motina Milda Stučinskaitė užgulė ant jos – tokia žinia britų žiniasklaidą apskriejo šių metų rugpjūčio pabaigoje.

Kaip skelbė mirror.co.uk, greitosios pagalbos medikai į emigrantų namus atskubėjo gavę iškvietimą apie nebekvėpuojantį kūdikį. Medikus iškvietė kartu su lietuvių emigrantų pora gyvenę asmenys. Deja, medikai, nors dar skubiai vežė kūdikį į ligoninę, išgelbėti jos nebespėjo.

Emigrantų tragedijos: lietuvės šaltakraujiškai žudė savo kūdikius
© DELFI / Domantas Pipas

Kūdikio motinai buvo nustatytas sunkus girtumas, jos tėvui – kuris atvykus medikams buvo susmukęs fotelyje – taip pat. Toksikologai taip pat nustatė, kad abu tėvai tragedijos dieną buvo vartoję ir kanapių.

Buvo nustatyta, kad tragedijos dieną emigrantų namuose vyko išgertuvės. Moteris, nusprendusi pamaitinti savo kūdikį iš buteliuko, liko namuose, kūdikio tėvas miegojo kambaryje buvusiame fotelyje, o kiti išgertuvių dalyviai išėjo nusipirkti picos.

Kai šie grįžo, maždaug po 45 minučių, rado M. Stučinskaitę gulinčią ant savo kūdikio. Tėvas Audrius Krupaitis vis dar miegojo fotelyje.

Emigrantų tragedijos: lietuvės šaltakraujiškai žudė savo kūdikius
© DELFI / Domantas Pipas

Situaciją pamatę emigrantų draugai pažadino abu tėvus, pradėjo daryti kūdikiui dirbtinį kvėpavimą, o prabudusi motina puolė į gatvę ir beldė į kaimynų duris prašydama pagalbos.

Po kelių minučių atvyko ir greitosios pagalbos medikai, deja, padėti kūdikiui buvo per vėlu.

Teismo verdikto šioje byloje dar nėra. Tėvai kaltinami vaiko gyvybės atėmimu per neatsargumą.

Vos gimusį kūdikį uždusino plastikiniu maišeliu

2010 metų balandį savo naujagimį Škotijoje nužudė lietuvė emigrantė. Po metų Škotijos teisme tuo metu 26-erių lietuvė Ineta Dzinguvienė išgirdo nuosprendį – kalėti iki gyvos galvos su galimybe į laisvę prašytis tik po 15 metų nelaisvės.

Metus škotiškame kalėjime praleidusi moteris buvo grąžinta į Lietuvą, kur toliau atlieka bausmę. Nuteistoji priešinosi ekstradicijai teigdama, kad Lietuvoje jai nebus suteiktas tinkamas gydymas, tačiau Škotijos teismas nusprendė kitaip ir grąžino ją į gimtinę. Moteris tvirtino, kad turi psichologinių problemų. Vis dėlto, dar po kelerių metų, ji vėl buvo grąžinta į Škotijos kalėjimą.

Emigrantų tragedijos: lietuvės šaltakraujiškai žudė savo kūdikius
© Reuters/Scanpix

Kaip tuo metu rašė portalas BBC, moteris buvo pripažinta kalta dėl savo pačios kūdikio mirties. Teigiama, kad ji vos gimusį berniuką uždusino plastikiniu maišeliu.

Pati moteris teismo metu neigė savo kaltę teigdama, kad kūdikis mirė pats. Vis dėlto, teismo ekspertai nustatė, kad kūdikis gimė sveikas, be jokių sutrukimų.

Teisme liudijęs moters vyras teigė, kad ji net ir paskutiniais nėštumo mėnesiais neigė nėštumą. Kaip tuo metu rašė portalas BBC, ji vis tvirtino, kad „tiesiog yra stora“.

Nuteistosios vyras įvardijo, kad į Škotiją jis emigravo pirmiausia. Vėliau, po mėnesio, 2010-ųjų vasarį, prie jo prisijungė ir žmona su penkiamete dukra ir trimečiu sūnumi. Vyras teigė, kad vos atvykęs į oro uostą pastebėjo, kad jo žmona „priaugo šiek tiek svorio“.

Emigrantų tragedijos: lietuvės šaltakraujiškai žudė savo kūdikius
© DELFI / Rafael Achmedov

„Ji buvo stambesnė pilvo srityje. Paklausiau jos, ar ji laukiasi, bet ji tik nusijuokė“, – portalui BBC kalbėjo vyras ir pridūrė, kad apie nėštumą klausė net kelis kartus. Teisme jis taip pat atsiminė, kad dar gyvenant Lietuvoje moteriai dingo mėnesinės ir ji dėl to planavo apsilankyti pas gydytoją.

„Ji pasakė, kad jei paaiškės, jog laukiasi, nutrauks nėštumą. Aš jai palikau pinigų šiai procedūrai“, – teigė vyras. Teisme jis tvirtino, kad jei būtų žinojęs apie nėštumą, būtų su džiaugsmu laukęs šeimos pagausėjimo.

Teisme liudijusi šeimos bičiulė taip pat teigė, kad ne kartą domėjosi, ar Ineta Dzinguvienė laukiasi, tačiau pastaroji esą visuomet tai neigdavo ir prisigalvodavo priežasčių, kodėl jos pilvas vis didėja.

Pagimdė slapta vonioje ir pasmaugė

2016-aisiais Didžiąją Britaniją sukrėtė lietuvės emigrantės istorija. Tuo metu 30-metė Gintarė Šuminaitė kūdikį pagimdė tiesiog savo miegamajame ir iš karto atėmė jam gyvybę.

Emigrantė pagimdė užsirakinusi savo miegamojo vonios kambaryje. Kitame kambaryje tuo metu buvo jos draugas. Jis ką tik mergaitę pagimdžiusią moterį ir rado vonioje, stipriai kraujuojančią.

Emigrantų tragedijos: lietuvės šaltakraujiškai žudė savo kūdikius
© DELFI / Kiril Čachovskij

Medikai vėliau konstatavo, kad kūdikis buvo pasmaugtas raiščiu arba tiesiog rankomis. Kūdikis buvo rastas vonioje, uždengtas drabužiais.

Moteris, pasmaugusi savo kūdikį, laikė jį po dušu, mėgindama prigirdyti, o paskui nupjovė virkštelę skustuvu ir nualpo. Kai atsigavo, pamatė, kad kūdikis nejuda, užrišo ant jo kaklo moteriškas kelnaites ir paliko vaiką vonioje.

Moteris buvo suimta iš karto, kai buvo baigtas jos gydymas ligoninėje, tačiau teismas nusprendė jos nesiųsti į kalėjimą. Moteris buvo nubausta už kūdikio nužudymą, o ne už žmogžudystę. Teismo jai skirta bausmė – 24 mėnesiai viešųjų darbų ir privalomas psichologinių problemų gydymas.

Emigrantų tragedijos: lietuvės šaltakraujiškai žudė savo kūdikius
© DELFI / Domantas Pipas

G. Šuminaitė tvirtino, kad kūdikį pasmaugė dėl gimdymo metu patirto psichologinio streso, nes vaikas buvo ne jos ir jos tuometinio draugo, o kito vyro, su kuriuo ji santykius kūrė slapta.


www.DELFI.lt
73