Atrask Latviją

Ne kartą kelyje Latvijoje sprendimus priimti padėjo turizmo informacijos centrai, tad pakeliui paskambinome į Latgalės Turizmo informacijos centrą ir pasiteiravome rekomendacijos. Mus informavo, kad netoli ten, kur buvome, Priežmalės miestelyje, 14 kilometrų nuo Agluonos, yra duris naujai atvėrusi vieta – Karinos namai.

Kad jau rekomenduoja patys latviai – išbandykime.

Priežmalės miestelyje, sename, dar nuo sovietmečio likusiame lofto stiliaus renovuotame name, įsikūrusi pakelės užeiga „Karina home“. Ir tai – ne šiaip sau vieta pavalgyti.

Karina home svečių namai

Kadangi buvo pirmadienio vidurdienis, prieš atvykdami į „Karina home“ paskambinome – būna, kad restoranai pirmadieniais nedirba, tad pasiteiravome, ar galime užsukti. Mums paaiškino, kad jei jau atvažiuojame, būtų puiku, jei pasirinktume, ko pageidaujame iš meniu, kad galėtų pradėti ruošti. Pasirinkome užkandėles su krevetėmis ir avokadų piurė, salotas su vištiena ir krevetėmis, keptą anties krūtinėlę ir firminių desertų.

Vos atvykusius mus pasitiko vietos šeimininkė – ekstravagantiškos išvaizdos stilingai pasipuošusi Karina. Svetingai priėmusi tuoj pat pakvietė įsipatoginti prie dekoruoto stalo.

Vos po akimirkos jau galėjome mėgautis iš anksto paruoštais užkandžiais. Ilgai netrukus ant stalo puikavosi ir pagrindiniai patiekalai – salotos bei antiena. Žinant, kad tokiose atokesnėse vietose retai kada galima rasti gerą virtuvę, Karinos namuose ruošti patiekalai padarė įsimintiną įspūdį.
Tačiau dar didesnę nuostabą sukėlė tai, kas įvyko mums bevalgant.

Karina home svečių namai
Karina home svečių namai

Valgant ir kalbantis apie patiekalų skonius ir poskonius, restorano erdvę buvo pripildžiusi rami, netrikdanti, foninė muzika. Tačiau netrukus garsas pasikeitė.

Ėmė girdėtis kiek kitokie skambesiai – lyg žymios, girdėtos dainos įžanga. Pradėjome dairytis vienas į kitą, tarsi klausdami, kas čia vyksta.

Netrukus iš už sienelės su mikrofonu rankose pasirodė restorano savininkė Karina ir ėmė gyvai dainuoti visame pasaulyje populiarias, žinomas dainas. Likome sutrikę, nes tokio siurprizo nesitikėjome – situacija buvo nekasdieniška ir pribloškianti.

Kartu iškilo dilema, ką daryti – valgyti toliau, ar klausytis muzikos? Vis dėlto muzika atitraukė dėmesį. Lengvai šokiruoti buvome dar kurį laiką – galiausiai pabaigėme pietus, kuriuos vainikavo desertai ir šefo komplimentas – naminiai žagarėliai.

Dar ilgai kalbėjome, kad tokios patirties ir netikėtumo viduryje pietų per visą gyvenimą nebuvome patyrę, – pasijutome lyg privačiame vakarėlyje su gyvos muzikos koncertu.

Karina home svečių namai

Kaip pasakojo Karina, jos pomėgis – dainavimas, kurio specialiai mokosi ir lanko privačias vokalo pamokas. O savo svečiams ir restorano klientams mėgsta surengti štai tokius siurprizus. Žavinga, drąsu ir originalu.

Tad būkite pasiruošę – jei jus pasitiks Karina, tikėtina, kad pietūs ar vakarienė bus su muzikine pertrauka.

Rodos, nedideliame miestelyje neseniai įsikūrusi užeiga – restoranas ir svečių namai „Karina home“ – turi aukšto lygio virtuvę. Kaip paaiškėjo, visas meniu čia paruoštas bendradarbiaujant su žinomu Latvijos šefu Tomu Godinu.

Be to, jie rengia kulinarijos kursus, užsiima pokylių organizavimu ir turi galimybę apnakvindinti svečius. Jei norėtumėte pasisvečiuoti šioje vietoje ir paragauti išskirtinių patiekalų, vertėtų susisiekti su Karina ar svečių namų personalu iš anksto. Anot Karinos, tokia yra šios vietos filosofija – šeimininkė gyvena šalia pat, tad ir vieta pavadinta „namais“. Vos įžengus pro duris matyti, kad į savo namus Karina įdėjo visą širdį.

Svečių namai „Karina home“ turi ne tik restoraną. Čia galima pasimėgauti SPA procedūromis, sauna ir masažu, taip pat išmokti kulinarijos pradžiamokslio ir net patiems pasigaminti sviesto senoviniu latvišku būdu.

Priežmalėje esantys „Karinos namai“ įsikūrę apie valandą kelio nuo Daugpilio, visi keliai į šį miestelį – asfaltuoti, todėl poilsio ir svečių namus pasiekti patogu.

Be to, važiuojant į Priežmalę iš bet kurio Latgalės miesto atsiveria nuostabūs kraštovaizdžiai.

Daugiau Meškių šeimynos nuotykių Latvijoje skaitykite reportažų cikle „Atrask Latviją su šeima“.

Atrask Latviją“ – „Instagrame“ ir „Facebooke“.

Šaltinis
Specialusis projektas „Atrask Latviją“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją