Atrask Latviją

Šią fantazijų šalį pamėginome įamžinti nuotraukose ir videosiužete, tačiau jos negali atspindėti įspūdžio, kurį patirtumėte patys, aplankę ir išvydę visa tai savo akimis.


Tai – neoninių meno kūrinių, instaliacijų, šviesų ir garsų harmonijos erdvė, kur į fantazijų pasaulį ir siurrealią erdvę nusikelsite per akimirką.

Fantazijų šalis Neonija

Vos įžengę į paslaptingus kambarius, praradome laiko nuovoką – rodos, tebuvome 10 minučių, tačiau beklaidžiojant praėjo kone valanda – čia galima ne tik pasinerti į pasakų, iliuzijų ir fantazijų pasaulį, bet ir atsipalaiduoti, įsiklausyti ir pasinerti užburiančią muzikos garsų kelionę.

Fantazijų šalis Neonija

Kaip Delfi pasakojo šios vietos įkūrėja Indra Ceriņi, ji, kartu su savo vyru Ivarsu, fantazijų pasaulį „Neonija“ kūrė ir statė maždaug trejus metus. „Tai mūsų svajonė, kurią pavyko įgyvendinti vient tik savo rankomis, be niekieno pagalbos. Tai mūsų su vyru kūrinys – fantazijų šalis „Neonija“, kurią kviečiame pažinti“, – sakė I. Cerini.

Fantazijų šalis Neonija

Indra teigė, kad patekę į fantazijų pasaulį „Neonija“, galite pabėgti nuo kasdienio skubėjimo ir rūpesčių bei sustabdyti laiką.

Vaikščiodami po „Neoniją“ išgirsite paukščių giesmes, pasiklausite vandens ošimo, lyg į hipnozę pasinersite stebėdami krioklių instaliacijas, lašančius neoninius paveikslus, sienų raštus, fantazijas ir istorijas, kurias lydės svaiginančios, laiką sustabdančios melodijos, ore vibruojančios transendentinės spalvos.

Fantazijų šalis Neonija

Štai tokia yra „Neonija“ – stebuklų ir fantazijų šalis, į kurią kviečia auksines rankas turinti latvių pora.

„Iš pradžių turėjome susigalvoję tik idėją ir susiradę 250 kv. metrų patalpas. Tačiau nė nežinojome, kaip viskas atrodys, kai bus pabaigta. Planavome kambarius vieną po kito, kad jie būtų skirtingi, įtraukiantys, rinkome skirtingas medžiagas. Ir visa tai užtruko beveik trejus metus. Dabar „Neonija“ turi savo istoriją. Kievienas kambarys „Neonijoje“ taip pat turi atskirą istoriją.

Fantazijų šalis Neonija

Kodėl pavadinome „Neonija“? Visų pirma dėl spalvų, šviesų, piešinių, garsų. Tačiau tai – ir sielos atsinaujinimo vieta, kurią apankyti galima tada, kai gyvenime ne viskas klostosi gerai. Juk kai prispaudžia bėdos, kiekvienas nori patekti į tokį pasaulį, į tokią vietą, kur viskas yra gerai, kur viskas ramu, kur nėra jokių problemų“, – pasakojo Indra.

Fantazijų šalis Neonija

Pasak Indros, šiuo metu jau pradedami naujos, gerokai didesnės fantazijų šalies „Neonija“ kūrimo darbai – šios vietos šeimininkai rado naujas, keliolika kartų didesnes patalpas, kuriose bus įrengta ne šalis, o visas „Neonijos“ pasaulis – net 1300 kvadratinių metrų patalpose.

O kol kas „Neoniją“ galite aplankyti Valmieroje, Stacijas g. 49, Latvijoje.

Dar daugiau Meškių šeimynos nuotykių Latvijoje – kituose reportažuose projekte Atrask Latviją su šeima.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją