Atrask Latviją

Pavyzdžiui, ar žinojote, kad Rygos kanalais ir Dauguvos upe galima pasiplaukioti vienu seniausiu medinių laivelių Latvijoje? Arba pamatyti stulbinančią senovinių automobilių kolekciją didžiausiame autotechnikos muziejuje Baltijos šalyse? Arba romantiškai pavakarieniauti restorane pačioje Rygos senamiesčio širdyje ant stogo su vaizdu į miesto bažnyčių bokštus? Vakare siautėti madingame uosto kvartale rengiamuose vakarėliuose, o po to miegoti viešbučio kambaryje su įspūdingu vaizdu į plačią upę?

Ryga

Palei upę – pasakiški vaizdai, stilingi vakarėliai ir kelionė seniausiu laiveliu Rygos kanalais

Pavakarę pasiekę Rygos centrą įsikūrėme viešbutyje „Wellton Riverside Spa Hotel“ su pasakišku vaizdu į Dauguvos upę, kur pro langus matyti miesto bokštai, o per plačią upės vagą arkiniu tiltu karts nuo karto tolyn nurieda traukiniai.

Rygos viešbutis

Jei norite pajusti Rygos miesto dvasią, tačiau nenutolti nuo vardinio viešbučio standartų, šis vieta nakvynei bus kaip tik. Pavyzdžiui, rugsėjo savaitgalį dvivietis kambarys dviem naktim su gerais pusryčiais čia kainuoja apie 150 eurų. Be to, čia galima atsivežti ir savo augintinį – viešbutis yra draugiškas gyvūnams (11 Novembra krastmala g. 33).

Ryga

Ryte, po sočių pusryčių, prasidėjo pažintis su Rygos uosto dalimi, kurią dabar labai pamėgęs jaunimas. „Andrejosta Kvartals“ krantinėje įsikūrę madingi kokteilių barai po atviru dangumi ir populiari stilingų vakarėlių vieta (Eksporta g. 1).

Ryga

Tiesa, šią vietą aplankėme vidudienį, tad būtinai čia reikės sugrįžti naktį ir patirti vakarėlio įkarštį.

Ryga

Tame pačiame uoste mūsų laukė įspūdinga kelionė bene seniausiu mediniu laiveliu Latvijoje „Darling“, kuris pastatytas 1907 metais.

Ryga

Art Nouveau stiliaus laivelis plukdė nuostabiais Rygos kanalai maždaug valandą – nepameluočiau sakydamas, kad pasijusite lyg Baltijos Venecijoje. Kelionės kaina suaugusiam – 15 eurų, vaikams ir studentams – 10 eurų.

Ryga
Ryga

O maloniai nustebinusio maršruto metu spėjome užfiksuoti ir žavingų vaizdų, kuriuos galite pamatyti vaizdo siužete:


Industrinė zona, tapusi šiuolaikinio meno centru

2020 metais buvusioje butelių kamščių gamyklos teritorijoje duris atvėrė privatus šiuolaikinio meno centras „Zuzeum“, kurio įkūrėjai – meno mecenatai, kolekcionieriai Dina ir Jānis Zuzāns, sukaupę daugiau nei 20 tūkst. meno dirbinių.

Ryga

Muziejus „Zuzuem“ įsikūręs tarp UNESCO saugomo istorinio Rygos centro ir būsimos Rail Baltica geležinkelio linijos, jungsiančios Helsinkį, Taliną, Rygą, Vilnių, Varšuvą su Europos geležinkeliais.
Maždaug 1100 kvadratinių metrų ploto erdvė padalinta į dvi galerijas, skulptūrų sodą, meno dirbtuves, kavinę, stogo terasą ir meno dirbinių parduotuvėlę.

Ryga

Muziejuje nuolatos vyks kultūros skatinimo programos, turai, pokalbių, kino filmų vakarai ir DJ vakarėliai. Be to, muziejuje šiuo metu įrenginėjamos patalpos meno rezidentams, kurie čia galės apsistoti kūrybinių ieškojimų metu.

Muziejuje veikia tapybos, skulptūros ir dekoratyvaus meno ekspozicijos iš Zuzans kolekcijos. (Zuzeum, Lāčplēša g. 101, Ryga).

Patirti lenktyninio automobilio variklio griausmą

Dar viena dėmesio verta vieta Latvijos sostinėje mėgstantiems istoriją – Rygos automobilių muziejus. Per tris aukštus išsidėstęs, daugiau nei 100 senovinių automobilių eksponuojantis muziejus yra didžiausias ir moderniausias toks muziejus Baltijos šalyse. Pagrindinis dėmesys čia skiriamas XX a. automobilių pramonės vystymosi istorijai.

Ryga

Ekspozicijoje yra ir pirmojo pasaulyje automobilio „Benz Patent Motorwagen“ replika, šiuolaikinių Europos ir JAV automobilių markių pradininkai, legendinės lenktyninės ir prieškarinės retro mašinos, unikalūs Kremliaus limuzinai, sovietmečio technika, taip pat mopedai, dviračiai ir kiti ratuoti įrenginiai. Taip pat yra ir interaktyvi sovietmečio gyvenimo pavyzdžių ekspozicija, kurioje matyti tarsi daugiabutyje gyvenančių žmonių kasdienybė.

Rygos automobilių muziejus

Nors mūsų vizitas muziejuje buvo trumpas, čia spėjome patirti ir linksmų, ir net sugraudinančių momentų. Interaktyviame paviljone galima papozuoti priešais objektyvą, nusifotografuoti ir pamatyti integruotą savo atvaizdą senovinio, parade važiuojančio automobilio fone ir net gi gauti tokią fotografiją tiesiogiai elektroniniu paštu.

Rygos automobilių muziejus

Arba galima patirti, ką reiškia užvesti ir išgirsti riaumojantį praėjusio amžiaus viduryje konstruoto lenktyninio automobilio V8 tipo variklį. Tereikia atsisėsti ant specialaus krėslo, užsimerkti ir... šiurpą ir net sentimentalias ašaras sukeliantis variklio griausmas jus nuskraidins tiesiai į lenktynių trasą.

Muziejų rasite Sergeja Ezensteina g. 8, Ryga. Bilieto kaina asmeniui – 5 – 10 eurų. Šeimoms ir grupėms čia taikomos nuolaidos.

Romantiška vakarienė ant stogo

Intensyvūs dienos nuotykiai Latvijos sostinėje baigėsi idiliška ramybe restorane, pačiame Rygos centre, ant senamiesčio namo stogo įrengtoje terasoje „Gutenbergs Rooftop Restaurant“ (Doma laukums g. 1).

Ryga

Karališki vaizdai į Rygos katedros laikrodžio bokštą ir varpinę, stogų šlaitai ir vakarėjantis dangus nuteikė labai romantiškai.

Ryga

Aukšto lygio restorane užsisakėme ant grotelių kepto tuno file su ant grotelių keptomis daržovėmis (21,50 euro) ir keptą starkio file su šviežiomis, svieste apkeptomis bulvytėmis (21,50). Prie žuvies patiekalų derinome austrišką baltąjį Grüner Veltliner vynuogių rūšies vyną ir vokišką Riesling rūšies vyną (taurė 6 eurai).

Ryga
Ryga

Desertui – naminių ledų (5 eurai) ir širdžiai atsigauti – espresso macchiato.

Štai taip baigėsi mūsų nuostabi, savaitę trukusi kelionė „Atrask Latviją“. Bravo, braliukai, vizitas Rygoje mums buvo tarsi vyšnia ant torto, o ką čia patyrėme – 10 balų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)