Atrask Latviją

Istoriniuose šaltiniuose Valmiera pirmą kartą buvo paminėta dar 1283 metais, tačiau aplink ją žmonės gyveno jau 3-2 tūkstantmečiuose prieš mūsų erą. XIII amžiuje žemės aplink Gaują buvo užkariautos Livonijos ordino. Valmiera buvo Hanzos sąjungos miestas. Bėgant metams ir šimtmečiams miestą siaubė karai ir gaisrai – Valmiera iš naujo buvo atstatoma 11 kartų, o brangiausias Valmieros istorines vertybes išniokojo Antrasis pasaulinis karas.

Valmiera

Tačiau vėliau Valmiera buvo atnaujinta ir pritaikyta aktyviam turizmui gamtos apsuptyje, o pastaruoju metu tapo madinga poilsio vieta, kurią pamėgo vietiniai, tačiau turistai dar nutrypti nespėjo.

Taigi, ką įdomaus ir prasmingo galima nuveikti Valmieroje? Ši vieta – ideali norintiems praleisti keletą nerūpestingų dienų su visa šeima ir susipažinti su Gaujos upės apylinkėmis.

Valmieros Pojūčių parkas

Pojūčių parkas (Park of Senses) – vienas iš žymiausių traukos centrų Valmieroje visai šeimai. Parkas įsikūręs vienoje vaizdingiausių Valmieros vietų ant Gaujos upės kranto. Čia verta pasivaikščioti gryname ore stačiu Gaujos krantu, apsuptu pušų, pasigrožėti nuostabiais slėniais į upės vingius. Parke įrengtas ir basų kojų takas – 2 km ilgio ruožas, kurio paviršius – žievės mulčias, akmenukai, kūgiai, molis, stiklo rutuliukai, kaštonai ir kitos natūralios medžiagos.

Jauniausiems šeimos nariams įrengtas takas medžiuose, pritaikytas vaikams nuo vienerių metų ir įrengtas su ištisine saugos sistema. Čia pat suformuota trasa ir vyresniems bei aštresnių pojūčių mėgėjams – specialiais lynais galima kelis kartus be sustojimo perskieti Gaujos upės slėnį.

Gamtos teikiamų malonumų galima patirti ir pasiplaukiojant Gaujos upe, kurioje kursuoja specialus taksi arba kitaip – Gaujos upės tramvajus. Maždaug valandą trunkančios ekskursijos metu susipažinsite su svarbiausiomis Valmieros vietomis nuo Kazu upės slenksčių iki Geležinio tilto.

Gaujos upės tramvajų rasite Valmieros senamiestyje, valčių prieplaukoje. Beje, tramvajui vadovauja charizmatiškas gidas, savo vaizdingais pasakojimais kelionę paverčiantis dar įsimintinesne.

Dar viena nuostabi pramoga Valmieroje – popietė žirgyne. Buvusio Valmieros dvaro arklidėse įsikūręs žirgynas – ideali vieta pramogoms su visa šeima. Čia pamatysite Valmiermuižos žirgyno gyventojų kasdienybę, išvysite jų priežiūros procedūras, galėsite pašerti žirgus ir ponius, susipažinti su kitais, mažaisiais žirgyno gyventojais – poniais ir triušiukais.

Ir, žinoma, galėsite pajodinėti. Jei atvyktumėte į Valmierą žiemos metu, Valmiermuižos parke ir apylinkėse galima pasivažinėti rogėmis, o šiltuoju metų laiku – karieta.

Visai šalia žirgyno yra įsikūrusi ir nedidelė alaus darykla „Valmiermuižas alus“, esanti istorinėje Valmiermuižos teritorijoje. Alus čia gaminamas laikantis lėtos aludarystės principų – gamyba trunka maždaug mėnesį, čia alus gaminamas gyvas ir nepasterizuotas.

Valmiera

Puoselėjant „Valmiermuižos“ svetingumo tradicijas, alaus daryklos šeimininkai kiekvieną kviečia pasivaikščioti po dvaro apylinkes ir apžiūrėti Valmiermuižos alaus daryklą, sužinoti, kaip verdamas alus, susipažinti su dvarininkų alaus gėrimo tradicijomis, išmokti derinti alų su maistu. Apsilankymas „Valmiermuižas alus“ alaus darykloje ir degustacija trunka apie 1,5 valandos.

Kur pavalgyti ir praleisti naktį Valmieroje?

Valmiera žinoma ne tik alaus gamybos istorija, bet ir gastronomijos puoselėjimu. Ką įdomaus paragauti ir kur patogiausia su šeima praleisti naktį, pasiteiravome Valmieros turizmo ir informacijos centre. Vakarienę su šeima mums parekomendavo išbandyti restorane „Delizia“, o naktvynę – „Wolmar“ viešbutyje.

Šeimos restoranas „Delizia“ tinkamas tiems, kas atvyksta su vaikais, nes čia įrengtas kambarys mažiesiems, taip pat ir vaikiška biblioteka. Vakarienei tąsyk pasirinkome išbandyti šiupininę sriubą su skrebučiu, šonkauliukus su bulvių koše ir burgerį. Maistas čia paprastas, tačiau kokybiškas.

Prieš kitos dienos nuotykius Latvijoje naktį praleidome viešbutyje „Volmar“. Žavinga staigmena šiame viešbutyje laukia kiekvieno atvykusio – su klientais čia sveikinasi daugybe kalbų pasisveikinti mokanti papūga Čarlis!

Lankydamiesi Valmieroje galite aplankyti ir fantazijų šalį „Neonija“. Apie ją specialiame projekte „Atrask Latviją su šeima“ jau rašėme anksčiau: skaitykite atsidarę šią nuorodą: Fantazijų šalis

Daugiau Meškių šeimynos nuotykių Latvijoje skaitykite reportažų cikle „Atrask Latviją su šeima“.

Šaltinis
Temos
Specialusis projektas „Atrask Latviją“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją