×
Atsakingas požiūris karantino Lietuvoje

Verslininkai ir įmonės, stojusios į kovą su koronavirusu: skelbiame sąrašą tų, kurie duoda ir nesitiki atgal

Netiesa, kad lietuviai – pavydūs, šykštūs ir džiaugiasi, kai dega kaimyno tvartas. Koronaviruso pandemijai uždarius šalį, o medikams rūpinantis žmonių sveikata ir gelbstint gyvybes, beveik 3 milijonų gyventojų valstybė susivienijo. Be prašymų ir be grąžos ne tik žmonės, bet ir verslas padeda, dovanoja, kuria, konsultuoja ir daro daug reikšmingų dalykų, kad kartu įveiktume pandemiją ir krizę.

Kad geri poelgiai neliktų nepastebėti, kiekvieną dieną pildysime ir atnaujinsime sąrašą. Jeigu ir jūs pastebėjote verslus, kurie savo darbais padeda kovoti su krize ir pandemija, istorijas, nuotraukas bei pasakojimus siųskite el. paštu info@atsakingas.lt .

Apie verslus ir jų gerus papasakokite el. paštu info@atsakingas.lt

2020-03-07

– Vaistų gamintoja „Teva Baltics“ Lietuvos, Latvijos ir Estijos ligoninėms dovanoja hidroksichlorokvino sulfato tabletes, kurios yra potencialius vaistas COVID-19 gydymui. Įmonė dovanoja po 2400 tablečių kiekvienai Baltijos šaliai. Jas pristatyti ligoninėms padės didmeninės prekybos įmonė „Tamro“. Daugiau skaitykite čia.

– Įmonė „Mano būstas“, siekdama sumažinti pavojingo užkrato plitimą, atliko pilną antivirusinę dezinfekciją 150 daugiabučių namų laiptinių skirtinguose Lietuvos miestuose. Šią prevencinę priemonę bendrovė taiko ir toliau taikys nemokamai. Dezinfekciją finansuoja „Fondas Janukonis“ iš 200 000 eurų vertės programos, orientuotos į kovą su pandemija. Daugiau skaitykite čia.

Dezinfekavo jau 150 daugiabučių Dezinfekavo jau 150 daugiabučių. Šaltinis: Organizacijos nuotr.


– UAB „Medienos baldų“ baldininkai pradėjo gaminti apsauginius skydelius, kurie padėtų medikams apsisaugoti nuo koronaviruso plitimo ir sumažintų taip reikiamų apsaugos priemonių trūkumą. Pirmieji 500 apsaugos skydelių jau išdalinti klinikai „InMedica“ ir „Medicinos namai“, taip pat Šiaulių rajono pirminiam sveikatos priežiūros centrui, rajono ambulatorijoms. Daugiau skaitykite čia.

Baldininkai gamina apsauginius skydelius Baldininkai gamina apsauginius skydelius. Šaltinis: Organizacijos nuotr.– Santaros klinikas Vilniuje pasiekė 1000 specialių vienkartinių kostiumų, skirtų su koronavirusu kovojantiems medikams. Apsauginių kostiumų įsigijimą finansavo „Fondas Janukonis“ iš 200 000 eurų vertės programos, orientuotos į kovą su pandemija. Fondą įkūrė įmonių grupių „iCOR“ valdybos pirmininkas. Daugiau skaitykite čia.

Medikams pristatyta 1000 apsauginių kostiumų Medikams pristatyta 1000 apsauginių kostiumų . Šaltinis: Organizacijos nuotr.


2020-03-06

– Švedijos nekilnojamojo turto bendrovė „Eastnine“ visą balandžio mėnesį Santariškių Infekcinių ligų centruo ir Nacionalinio Vėžio Instituto gydytojams dovanos maistą – žadama išdalyti virš 4000 maisto porcijų. Pagalba medikams derės su parama bendrovės verslo centruose įsikūrusioms maitinimo įstaigoms, kurių veikla šiuo metu sustojusi. Maistas bus užsakomas iš restoranų „Fresh post“, „iLunch“ ir „Pietausim.lt“. Daugiau skaitykite čia.
2020-03-03

– Saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“ prisideda prie socialiai atsakingas iniciatyvų ir tiesia pagalbos ranką visų profesijų atstovams, dirbantiems priešakinėse kovos su virusu fronto linijose – pusei metų dovanoja jų gyvenamojo būsto apsaugą. Daugiau skaitykite čia.

– Lietuvių sukurtas ir pasaulyje pripažinimo jau sulaukęs integruotos rinkodaros įrankis „Omnisend“ nusprendė kovai su virusu ir jo padariniais skirti 30 tūkst. eurų. Daugiau nei pusę skirtos sumos „Omnisend“, pasak įkūrėjo Ryčio Laurinavičiaus, jau paaukojo, likusią paramos dalį paskirstys artimiausiomis dienomis. Dalis pinigų (5000 eurų) skirta prisidėti prie Lietuvos startuolių bendruomenės rinkto fondo būtiniausioms apsaugos priemonėms pirkti ir atgabenti, startuolis taip pat nupirko 800 specialių apsauginių kombinezonų medikams siuntą (6400 eurų), kurią perdavė Vilniaus miesto savivaldybei, bei atsiliepė į LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kvietimą padėti vaikams mokytis per nuotolį, padovanodami 15 kompiuterių (6000 eurų). Daugiau skaitykite čia.

– Prekybos tinklas „Lidl“ didina savo paramą socialiniam projektui „Už saugią aplinką mūsų vaikams“, kuriuo skiriamos lėšos vaikais besirūpinančioms organizacijoms „Caritas“, Maltos ordino pagalbos tarnyba ir „Gelbėkit vaikus“. Balandžio mėnesį pirkėjų taromatuose pasirinkta paaukoti suma bus ne dvigubinama, kaip iki šiol, bet didinama tris kartus. Daugiau skaitykite čia.

– „BIOVELA Group“ medikams skyrė 10 tūkst. vienetų ypač būtinų higienos ir apsaugos priemonių. Įmonė, bendradarbiaudama su tiekėjais, surinko 3 tūkst. medicininių kaukių ir respiratorių, 2,5 tūkst. vienkartinių pirštinių bei 5 tūkst. įvairių kitų apsaugos priemonių, kurias pristatė VU Santaros klinikoms. Tuo tarpu, mobiliuose patikros punktuose dirbantys savanoriai bei medikai iš mėsos gamintojų sulaukė dovanų – užkandžių. Daugiau skaitykite čia.

2020-03-02

– Parduotuvių tinklas „Rimi“ nupsrendė skirti papildomą paramą trims ne pelno siekiančioms organizacijoms – „Gelbėkit vaikus“, „Maisto bankui“ ir „Sidabrinei linijai“. Daugiau skaitykite čia.

– „Volfas Engelman“ bando pagerinti medikų kasdienybę – neatlygintinai veža mineralinį vandenį į gydymo įstaigas. Šiandien vanduo pristatytas jau į 11 ligoninių, tarp jų – Kauno klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, Respublikinė Kauno ligoninė, Klaipėdos onkologinę ligoninę, Klaipėdos ligų ligoninę, VšĮ Ukmergės ligoninė ir kitos. Šiuo metu įmonė išvežė jau apie 12 tūkst. butelių – tai siekia apie 18 tūkst. litrų vandens. Daugiau skaitykite čia.

Įmonė didina pakuočių saugumą Įmonė didina pakuočių saugumą. Šaltinis: Organizacijos nuotr.– Įmonė „Šiaurės banga“ karantino metu dovanojama namokamas drabužių skalbimo paslaugas visuomenei svarbią veiklą vykdančioms organizacijoms, kurių darbuotojai dirba padidintos užsikrėtimo grėsmės užsikrėtimo grėsmės sąlygoms.
2020-03-31

– Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskaičiavus, kad beveik 35 tūkstančiai moksleivių negali mokytis internetu, nes neturi tam reikalingos įrangos, šią problemą spręsti ėmėsi „HackTheCrisis“ hakatone susibūrusi „Mokykla namuose“ komanda. Per savai prie iniciatyvos prisijungė jau 60 žmonių, galinčių atiduoti savo nebenaudojamą techniką, kai kurie iš jų turi ne po vieną kompiuterį, tad vien žmonės paaukojo 96 kompiuteris bei 15 interneto modemų. Prie „Mokykla namuose“ prisijungė ir 21 įmonė: „Treatwell“, „TeleSoftas“, „Tesonet“, „Inventi“, „Telia“, UAB „Bayer“, „SEB“ bankas, Europos socialinio fondo agentūra, „Metasite Business Solutions“, „Shopify“, „CG Trader“ ir kitos. Visos kartu jos jau paaukojo daugiau nei 500 kompiuterių ir planšečių. Daugiau skaitykite čia.

– Didžiosios Britanijos ir Lietuvos investicijų fondo „Covalis Capital“ įkūrėjas Žilvinas Mecelis su šeima nusprendė kelioms iniciatyvoms skirti 250 tūkst. eurų. 50 tūkst. eurų skirta Plungės ligoninės medikams, 40 tūkst. eurų – „Gydymo įstaigų paramos fondui“. Dar po 80 tūkst. eurų skirta iniciatyvai „Laikykitės, medikai“ ir Vilniaus miesto savivaldybei.

Penki kontinentai“ koronaviruso pandemijos metu teikia paramą medikams, senjorams ir kitoms socialiai jautrioms grupėms. Įvarių socialinių projektų įgyvendinimui įmonių grupė skyrė 50 tūkst. eurų. Beveik 20 tūkst. eurų finansinė parama pasiekė Lietuvoje veikiančius fondus, kurie renka lėšas būtiniausiems medikų darbo priemonės įsigyti. Daugiau skaitykite čia.

„Žemaitijos pienas“ parėmė Telšių pirminės sveikatos priežiūros centrą – padovanojo 4 tūkst. vienetų vienkartinių pirštinių, 150 vienetų vienkartinių ir 168 vienetų celofaninių chalatų. Medikams įmonė išdalijo ir 200 vienetų vienkartinių antbačių, 2 tūkst. vienkartinių antveidžių, 1 tūkst. vienkartinių kepurėlių, 500 vienetų vienkartinių antrakovių ir 300 vienetų vienkartinių prijuosčių. „Žemaitijos pienas“ Telšių pirminės sveikatos priežiūros centrą aprūpino ir 15 litrų dezinfekcinio skysčio. Tuo tarpu Regioninei Telšių ligoninei įmonė užsakė dirbtinį kvėpavimo aparatą. Be to, įmonė nutarė karantino laikotarpiu kasdien su Regioninės Telšių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės medikais pasidalinti ekologišku jogurtu „Dobilas“. Daugiau skaitykite čia.

„Žemaitijos pienas“ gydymo įstaigoms padovanojo reikalingų priemonių ir toliau kasdien juos džiugins savo produkcija „Žemaitijos pienas“ gydymo įstaigoms padovanojo reikalingų priemonių ir toliau kasdien juos džiugins savo produkcija. Šaltinis: Organizacijos nuotr.


– „eTaksi“ į darbą ir iš jo nemokamai veš sostinės medikus. Jų kelionės bus apmokamos iš komisinių, kuriuos įmonė anksčiau imdavo iš vairuotojų. Medikai keliaus specialiais automobiliais, kuriuose įrengtos izoliuotos vietos keleiviams. Tiesa, šių tipų automobiliais galės keliauti visi, tokį pageidavimą nurodę mobiliojoje aplikacijoje. Daugiau skaitykite čia.

Izoliuotos keleivių vietos „eTaksi“ automobiliuose Izoliuotos keleivių vietos „eTaksi“ automobiliuose. Šaltinis: Organizacijos nuotr.– Koronaviruso iššauktas ekonominis nuosmukis verčia verslus mažinti darbuotojų kiekį. Dėl to nedarbo lygis drastiškai kyla ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Netekusiems darbo įmonė „Amston“ siūlo nemokamas konsultacijas, kurių metu bus ne tik dalijami profesiniai patarimai, bet ir teikiama emocinė pagalba. Daugiau skaitykite čia.

2020-03-30
– „BIOVELA Group“ darbuotojai, bendradarbiaudami su tiekėjais, surinko 10 tūkst. vienetų higienos ir saugos priemonių, reikalingų medikams. Į VU Santaros klinikas buvo pristatyta siunta su 3 tūkst. medicininių kaukių ir respiratorių, 2,5 tūkst. vienkartinių pirštinių bei 5 tūkst. įvairių aprangos priemonių.

Verslininkai ir įmonės, stojusios į kovą su koronavirusu: skelbiame sąrašą tų, kurie duoda ir nesitiki atgal Šaltinis: DELFI / Orestas Gurevičius


2020-03-27
– „Pieno žvaigždės“ kovai su koronavirusu skyrė 100 tūkst. eurų paramą, kuri atiteks medikams ir darbuotojų šeimos nariams. Daugiau skaitykite čia.

Verslininkai ir įmonės, stojusios į kovą su koronavirusu: skelbiame sąrašą tų, kurie duoda ir nesitiki atgal Šaltinis: DELFI / Andrius Ufartas– Prekybos ir pramogų centro „Ozas“ savininkė, NT investicijų ir plėtros kompanija „NEPI Rockcastle“ skyrė paramą Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus organizacijai. „Ozas“ medikams padovanojo 1500 vienetų greitųjų COVID-19 testų, 400 vienkartinių kaukių ir 36 litrus dezinfekcinio skysčio.
Prisideda ir prekybos centro nuomininkai: „Loois“ pradės siūti ir Lietuvos rinkai tiekti sertifikuotas medicinines kaukes; „Crustum“ Santariškių infekcinių ligų centrui padovanojo daugiau nei 80 kilogramų kavos pupelių, pasirūpino puodeliais; kavą bei puodelius medikams pristatys ir „Vero Cafe“; „Adventica“ užsakė apsaugos priemonių siuntą, kuri šiuo metu keliauja į Lietuvą; „Wokbusters“ ir „Meatbusters“ prisidėjo prie Vilniaus oro uosto savanorių maitinimo. Daugiau skaitykite čia.

Prekybos ir pramogų centas „Ozas“ Prekybos ir pramogų centas „Ozas“. Šaltinis: Bendrovės nuotr.2020-03-25

– „Penki kontinentai“ įvairių socialinių projektų įgyvendinimui skyrė 50 tūkst. eurų. Daugiau skaitykite čia.

Idrakas Dadašovas Idrakas Dadašovas. Šaltinis: Asmeninio albumo nuotr.


– Įvairios SBA įmonės ligoninėms visoje Lietuvoje – nuo centrinių ligoninių didžiuosiuose miestuose iki mažų medicinos įstaigų miesteliuose – padovanojo daugiau kaip 15 000 daugkartinių kaukių. Bendra SBA įmonių paramos medikams suma jau perkopė 30 000 eurų, tačiau paramos iniciatyvos bus tęsiamos ir toliau.

– SEB bankas Lietuvoje skyrė 100 tūkst. eurų finansų ministro Viliaus Šapokos įkurtam COVID-19 pasekmių mažinimo fondui. Daugiau skaitykite čia.

SEB bankas SEB bankas. Šaltinis: Reuters / Scanpix


– Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA, skyrusios 130 tūkst.), Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA, skyrusios 100 tūkst.) ir kitų verslo asociacijų bei įmonių surinko bevei 360 tūkst. eurų siekiančią paramą, už kurią perkami 100 tūkst. respiratorių, 15 tūkst. apsauginių akinių ir dešimtys tūkstančių kitų apsaugos priemonių šalies medikams.

– Kauno advokatų kontora „JurisConsultus" pradėjo iniciatyvą #BŪKPARTNERIS medicinos sektoriaus atstovams (darbuotojams ir darbdaviams): viso karantino metu teiks nemokamas teisines konsultacijas medicinos sektoriaus darbuotojams, klinikų, įstaigų vadovams.

2020-03-24

– „MV Group“ dar penktadienį pradėjo vežti ir iki antradienio pristatys savo gaminamų ir platinamų produktų davinius visoje šalyje veikiančiai Lietuvos kariuomenei, Lietuvos Šaulių sąjungai, karštosios linijos 1808 savanoriams ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojams. Iš viso šalies saugumą užtikrinantiems asmenims bus išdalinta virš 9 tūkst. nealkoholinių gėrimų ir užkandžių. Tai – tik pirmasis paramos srautas: šalyje tęsiantis karantinui, gėrimų ir užkandžių atsargos bus reguliariai pildomos.

– „Kesko Senukai“ grupės prezidentas Artūras Rakauskas iš savo asmeninių lėšų skyrė 50 000 eurų Laisvės TV iniciatyvai „Laikykitės, Medikai“. Andrius Tapinas pranešė, kad šiai iniciatyvai iš viso surinkta jau 852 649 eurų paramos.

Artūras Rakauskas Artūras Rakauskas. Šaltinis: Bendrovės archyvas– UAB „Lesta“ šalies medicinos įstaigoms padovanojo rankų dezinfekavimo skysčio. Bendra paramos vertė siekia 10 000 eurų. Dvi paletes priemonių padovanojo „Laisvės TV" ir jų iniciatyvai, kurie pasirūpins dezinfekanto paskirstymu šalies medicinos įstaigoms. Praėjusią savaitę rankų dezinfekantą bendrovė pristatė Vilniaus Antakalnio klinikoms ir Santaros klinikų vaikų infekciniam skyriui.

„Lesta“ dovanoja rankų dezinfekantą medikams. „Lesta“ dovanoja rankų dezinfekantą medikams..


– Klaipėdos LEZ teritorijoje veikianti „Enter Cafe“ kasdien apie 20 porcijų maisto pagamins Klaipėdos pirmosios pagalbos paramedikams dienos budėjimų metu.

– „Pamario troba" skyrė 10 tūkst. eurų paramą uostamiesčio medikų kovai su koronavirusu.
Lėšos pervestos į Klaipėdos universitetinės ligoninės sąskaitą būtiniausioms reikmėms įsigyti.

– Nerijus Numa su žmona Kaetana Numa prisidėjo prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir finansų ministro Viliaus Šapokos vadovaujamo fondo ir į jį pervedė 100 tūkst. eurų. Iš viso fondas surinko jau beveik 300 tūkst. eurų. Už fondo surinktas lėšas bus perkamos reikalingos apsauginės priemonės bei įranga. Daugiau skaitykite čia.

Kaetana ir Nerijus Numa Kaetana ir Nerijus Numa. Šaltinis: DELFI / Karolina Pansevič


– Bendrovė „Švyturys-Utenos alus" skyrė 130 tūkst. vienetų geriamojo vandens ir kitų gaiviųjų gėrimų Lietuvos gydymo įstaigoms ir bei socialiai atskirtiems asmenis. Dėl tolesnės paramos gyventojams aktyviai bendradarbiaujama su „Maisto banku" bei Nacionaliniu savanorių koordinavimo centru.

Parama gaiviaisiais gėrimais Parama gaiviaisiais gėrimais. Šaltinis: Bendrovės archyvas


– „Vilniaus Vytauto Didžiojo Lions“ klubas neliko kovos su virusu nuošalyje – Nacionalinio vėžio instituto medikams klubo narių pastangomis nupirkta ir padovanota 13000 porų medicininių pirštinių.

2020-02-23

– Bendrovė „Mano būstas“, bendradarbiaudama su Sveikatos apsaugos ministerija, atliks pilną antivirusinę dezinfekciją daugiabučių namų laiptinėse, kurių gyventojams nustatyta koronaviruso infekcija. Daugiau skaitykite čia.

Mano Būstas Mano Būstas. Šaltinis: Bendrovės archyvas– „Kesko Senukai“ įsipareigojo aprūpinti Kauno klinikų medikus būtiniausiomis apsauginėmis priemonėmis. Bendra paramos suma sieks 31,3 tūkst. eurų. Dalis priemonių buvo pristatytos dar savaitgalį, kita dalis klinikas pasieks kitą savaitę. Daugiau skaitykite čia.

„Senukai“ „Senukai“. Šaltinis: Shutterstock– „Lietuvos draudimas“ medikų kovai su koronavirusu papildomai skiria dar 20 tūkst. eurų. Šios lėšos paaukotos privačiam „Gydymo įstaigų paramos fondui“. Bendra „Lietuvos draudimo“ paramos medikams suma jau siekia 50 tūkst. eurų.

Lietuvos draudimas Lietuvos draudimas. Šaltinis: Bendrovės nuotr.– Įmonių grupė „Icor“ kovai su koronavirusu Lietuvoje skyrė 200 000 eurų. Lėšos bus skirtos per grupės iniciatyvą „Mums svarbu!“. Kompanija „Mano būstas“ už dalį lėšų atliks visapusišką dezinfekciją tose daugiabučių namų laiptinėse, kurių gyventojams nustatyta viruso infekcija. Įmonių grupei priklausančios bendrovės „Axioma Metering“, „Axioma Servisas“ ir „Axis Tech“ parems kovoje su virusu medikams būtiniausios aparatūros įsigijimą. Daugiau skaitykite čia.

– „Fortum Klaipėda“ padovanojo medicininių apsauginių priemonių bei dezinfekcinių skysčių Klaipėdos vaikų ligoninei.

2020-03-22

– Beveik 100 „Utenos trikotažo“ darbuotojų savo laisvadienį savanoriškai paskyrė pagalbai Lietuvos medikams – pradėjo siųti apsaugines kaukes. Planuojamas kiekis – 10 000 vienetų. Kitą dieną apsaugines kaukes planuojama neatlygintinai pristatyti į gydymo įstaigas didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Daugiau skaitykite čia.

„Utenos trikotažo“ darbuotojai šalies medikams siuva apsaugines kaukes „Utenos trikotažo“ darbuotojai šalies medikams siuva apsaugines kaukes. Šaltinis: Bendrovės archyvas


– Pasaulinę vandens dieną ledo tirpsmo vandens gamintojas „Research and Production company, Melt Water“ Klaipėdos Universitetinės ligoninės, Kauno klinikų ir Vilniaus Santaros ligoninės gydytojams padovanojo apie 6000 vnt. „Melt Water“ vandens buteliukų, kad bet kuriuo metu galėtų atsigaivinti.

2020-03-21

– PLC „Mega“ valdanti bendrovė „Litvalda" medicinos įstaigoms dovanoja 1000 vnt. aplinkos dezinfekavimo įrenginių. 500 vnt. jau paskirstyta Kauno medicinos įstaigoms, ieškoma medicinos įstaigų, kurioms tokia įranga taip pat būtų reikalinga. Įranga pagaminta Lietuvos bendrovėje „AirPlus1 Lituanica”, kurios darbuotojai siuntinį ruošė plušėdami naktimis.
– Draudimo bendrovė „If" Kauno klinikoms padovanojo per tūkstantį vienkartinių chalatų, pirštinių, akinių. Palaiko ir Lietuvos verslą: kuria procesus ir ieško individualių sprendimų, kaip padėti labiausiai paveiktiems verslo sektoriams bei išspręsti klausimus dėl prastovų, įmokų mokėjimų ir draudimo apsaugos.

– „ProDJ“ prisidėjo prie Klaipėdos mobilaus patikros punkto įrengimo – pastatė tvirtą konstrukciją su stogu, apsaugančiu tiek darbuotojus, tiek atvykusius pasitikrinti nuo nepalankių oro sąlygų.

2020-03-20

– Žymus tinklaraštininkas, socialinių tinklų veikėjas Mykolas Klec savo Feisbuko paskyroje sudaro įmonių ir organizacijų sąrašą, kurios neatlygintinai prisideda prie kovos su koronavirusu. „Aš esu apakęs, kokių nuostabių žmonių ir verslų turime aplinkui, kurie tik per VIENĄ SAVAITĘ taip susivienijo vardan bendro tikslo. Rinkau šią informaciją ir negalėjau sulaikyti emocijų“, – rašo jis savo įraše, sulaukusiame tūkstančių teigiamų reakcijų. Būtent dallis jo pastebėtų įmonių yra minimos šiame straipsnyje.

– Lietuvą pasiekė „Huawei“ ir Kinijos prekybos rūmų dovana – 20 tūkst. medicininių kaukių ir 120 tūkst. porų pirštinių. Krovinį neatlygintinai parskraidino verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos grupės „Avia Solutions Group“ valdoma užsakomųjų skrydžių bendrovė „KlasJet“.


– Restoranų grupė „Amber Food" pradėjo tiekti nemokamą maistą Klaipėdos universitetinei ligoninei, o nuo pirmadienio restoranuose pagaminti patiekalai savaitę bus tiekiami Santaros klinikų vaikų bei suaugusiųjų priėmimo-skubios pagalbos skyriams, Kauno klinikoms ir Kauno 2-ajai klinikinei ligoninei. Maistą gamins restoranai „Charlie pizza“, „Lunch up“, „Manami“, „Guacamole“, „Sugamour“ ir „Katpėdėlė“.

– „BTA draudimas“ rūpinasi medicinos darbuotojų sveikata, todėl dirbant rizikingomis sąlygomis, asmens draudimo kainą medikams mažina per pusę.

– „Aromáma“ parėmė ligoninių personalą natūraliomis dezinfekcinėmis priemonėmis, eteriniais aliejais ir kita aromaterapine produkcija. 5000 eurų vertės rinkiniai pristatyti Kauno klinikų ir Kauno klinikinės ligoninės medikams, dirbantiems infekciniuose skyriuose ir kasdien susiduriantiems su rizika savo sveikatai.

– „Šiaulių bankas“ skyrė 50 tūkst. eurų paramą Respublikinei Šiaulių ligoninei. Lėšas numatoma panaudoti pagrindiniams ligoninės poreikiams koronaviruso plitimui suvaldyti – reikiamai medicininei įrangai, asmeninėms apsaugos priemonės įsigyti.

Verslininkai ir įmonės, stojusios į kovą su koronavirusu: skelbiame sąrašą tų, kurie duoda ir nesitiki atgal Šaltinis: DELFI / Andrius Ufartas


– UAB „Starna“ padovanojo LSMU Kauno klinikų ir Kauno klinikinės ligoninės infekcinio skyriaus medikams dezinfekcinio skysčio bei padėjo pastatyti apsaugines palapines-praėjimus prie Kauno klinikinės ligoninės. „Starnos“ paramos dydis siekė 15 000 tūkst. eurų.
– „Vilniaus alus“ LR Sveikatos apsaugos ministerijai padovanojo 36 tūkst. porų pirštinių.
– Bendrovė „Švaros broliai“ nemokamai dezinfekuos dalį sostinės policijos automobilių. Ekstremalios situacijos metu įmonės švaros centruose bus visapusiškai išvalomos didžiausiai rizikai priskiriamos pareigūnų transporto priemonės, kuriomis vežama daugiausiai žmonių.

– „Lietuvos draudimas“ skyrė 30 tūkst. eurų vertės pagalbą Kauno klinikoms – perkamos būtinos priemonės medikams. Kauno klinikoms „Lietuvos draudimas“ jau nupirko ir padovanos 1 tūkst. medicininių chirurginių chalatų, šiuo metu perkama 22,6 tūkst. medicininių kaukių, kad šiomis priemonėmis būtų aprūpinti medikai ir kiti klinikų darbuotojai.

„Lietuvos draudimas“ skyrė 30 tūkst. eurų vertės pagalbą Kauno klinikoms – perkamos būtinos priemonės medikams.


– „Valiunas Ellex“ vadovaujantis partneris ir steigėjas Rolandas Valiūnas kartu su Prezidentu Valdu Adamkumi įsteigė fondą „Drauge įveiksim“, kuriame jau surinkta beveik 200 tūkst. eurų.


Rolandas Valiūnas ir Prezidentas Valdas Adamkus įsteigė fondą. Rolandas Valiūnas ir Prezidentas Valdas Adamkus įsteigė fondą.. Šaltinis: Stopkadras

– Įmonių grupė „Alma littera“ į ligonines pristatė įvairiausių žanrų knygų, kad sunkiausiu metu žmonės galėtų nukreipti mintis ar sustiprėti dvasiškai.

„Alma Littera“ dovanoja knygas ligoninėms „Alma Littera“ dovanoja knygas ligoninėms. Šaltinis: Stop kadras


2020-03-19

Verslininko Dariaus Mockaus valdoma „MG Baltic“ nupirko 5 plaučių ventiliavimo aparatus padovanojo juos Vilniaus miesto savivaldybei, kuri medicininius aparatus perleis įstaigoms, turinčioms didžiausią poreikį.

Verslininkai ir įmonės, stojusios į kovą su koronavirusu: skelbiame sąrašą tų, kurie duoda ir nesitiki atgal Šaltinis: DELFI / Domantas Pipas– Lietuvos informacinių technologijų bendrovės „NFQ Technologies” programuotojai sukūrė virtualią platformą Grįžtame.lt, kurioje gali registruotis šiuo metu užsienio šalyse esantys ir į Lietuvą grįžti negalintys žmonės. Šis sprendimas leis lietuviams susisiekti tarpusavyje, palaikyti vieni kitus bei kolaboruotis saugiam ir sparčiam grįžimui namo.

„NFQ Technologies” programuotojai sukūrė virtualią platformą Grįžtame.lt „NFQ Technologies” programuotojai sukūrė virtualią platformą Grįžtame.lt. Šaltinis: Bendrovės nuotr.


– „Kėdainių konservų fabrikas“ surinko 207 konservuotos produkcijos maisto paketus, kad padėtų karantino metu sunkioje situacijoje atsidūrusiems Kėdainių miesto ir rajono bendruomenės nariams – vienišiems senjorams. Produkcijos vyresnio amžiaus asmenims turėtų užtekti iki Velykų ar ilgiau.

– Tomas Okmanas, vienas iš „Tesonet“ įkūrėjų, subūrė grupę IT įmonių, kurių iniciatyva surinkta apie 300 tūkst. eurų siekianti parama. Parama skirta Santaros klinikoms, išsiaiškinus, kokia įranga ar priemonėms šiuo metu jiems reikalingiausia.
T. Okmanas savo Feisbuko paskyroje dėkojo ir visiems prisidėjusiems: Ernestui Petkevičiui ir „Vertex“, Dmitrijui Borisenkai ir „CoinGate“, Ahmedui Ghorbal, Tomui Šlimai ir Andriui Šlimai, Arnui Stuopeliui ir „Hostinger“, Kornelijui Čelutkai su Simonu Gustainiu ir „BaltCap“, Stepui Telešiui, Martynui Gudonavičiui ir „Trafi“, Tomui Banišauskui ir „Bored Panda“, „Mindaugui Railai ir „Girteka Logistics Lietuva“, Algirdui Stoniui ir „TeleSoftas“, Tadui Burgailai ir „Kilo Health“, Vladui Jurkevičiui, Vyčiui ir Žygiui iš „Eneba“, Jean-Baptiste Daguené ir „70ventures“, Gediminui Žiemeliui ir „Avia Solutions Group“ , Jonei Vaitulevičiutei ir „Startup Wise Guys“, Mantui Mikuckui ir Thomui Plantenga bei „Vinted“, Arvydui Bložei ir „Practica Capital“, Olegui Martyniuk, Astai Meskerevičiutei ir „Inventi“, Tomui Kemčiui ir „Contrarian Ventures“, Rokui Medoniui ir „carVertical“, Ugniui Šimelioniui, Mariui Krikstopaičiui, Justinui Jarusevičiui bei „Motieka & Audzevičius“, Ryčiui Lauris ir „Omnisend“, Tomui Dirvonskai, Deividui Mikocioniui, Domui Janickui, Mindaugui Kezioniui ir „Sign On Tab“, Pauliui Lazauskui ir „iTo“, Pauliui Nagiui ir „Adeo Web,“ Avishai Abrahami ir „Wix“, Danieliui Stasiuliui ir „BitDegree“, Audriui Ramanauskui ir „Blue Ocean Invest“, Mariui Žemaičiui, Linui Kazlauskui, Dariui Petrauskiui, Vytautui Zabuliui, Olegui Surajev, Aurelijui Norkūnui ir „FrontITĺ, Sergejui Trofimov ir „Nordcurrent“, Petrui Abaravičiui ir „Adform“, Pauliui Jonaičiui ir „Web Robots“, Audriui Milukui, Liudui Ubarevičiui ir „SneakyBox“, Arnui Laurynui ir „Quantera Global“, Vytautui Paukščiui ir „Eskimi“, Viliui Žukauskui ir kitiems, kurie panoro likti anonimais!

– Saldainių fabrikas „Rūta" į Vilniaus Santaros, Kauno Klinikų, Klaipėdos Universitetinę, Panevėžio ir Šiaulių Respublikines ligonines įsipareigojo atvežti daugiau nei 7500 vnt. kokybiško juodojo šokolado batonėlių.

2020-03-18

„Coca-cola“ ir „Neptūnas“ medikams į ligonines tiekia prašomus gėrimų.

„Bitė“ suteikia nemokamą ryšį sveikatos įstaigoms ir medikams.

– „Tele2“ sveikatos įstaigoms ir medikams pradeda teikti nemokamą internetą.

„Bitė“ sveikatos įstaigoms ir medikams suteikia nemokamą ryšį, „Tele2“ – nemokamą internetą.


– „NordSec“ suteikė įmonėms nemokamus VPN produktus.

– Ekologišką beržų „Sip Sap“ gaminanti įmonė „Straikas“ pradėjo lankyti gydymo įstaigas Vilniuje (Santaros klinikas, VRUL, Antakalnio klinikas, Greitosios medicinos pagalbos stotį) ir išdalino daugiau nei 700 vnt. natūralios beržų sulos gėrimų. Kitą savaitę planuoja sulą siųsti į ligonines kituose šalies regionuose, kurie susiduria su dideliais medikų darbo krūviais pandemijos metu.

„Straikas“ gydytojams ir sveikatos darbuotojams pradėjo tiekti beržų sulą. „Straikas“ gydytojams ir sveikatos darbuotojams pradėjo tiekti beržų sulą. . Šaltinis: Bendrovės archyvas– Andrius Tapinas ir „Laisvės TV“ sukurė paramos medikams projektą „Laikykitės, medikai!“ ir atidarė specialią sąskaitą, kurioje jau surinkta 550 tūkst. eurų. Pagal gydytojų poreikius perkamos reikalingos priemonės bei sudėliota tiekimo grandinė – bendrovė „UPS“ pasirūpins transportu iš užsienio, „Proversus“ – maksimaliai greitu išmuitinimu, „Omniva“ – logistika, Aukok.lt – sandėliavimu ir išskirstymu.
Paramos medikams projektas pradėjo bendradarbiavimą ir su „Kesko Senukų“ grupės prezidentu Artūru Rakausku. Kaip pranešė A. Tapinas, bendrovė pasiruošusi padėti viskuo, kuo gali. „Tikimės ir finansinės paramos, bet dar svarbiau – „Senukai“ pažadėjo užtikrinti mūsų užsakytų priemonių sandėliavimą ir paskirstymą po visą Lietuvą, o vėlesniems pirkimams – logistiką ir papildomus tiekėjus. Tai reiškia, kad šalies viduje įgijame labai vertingą laiko pranašumą“, – rašė A. Tapinas.
Daugiau apie iniciatyvą rasite čia.

„Laikykitės medikai!“ „Laikykitės medikai!“. Šaltinis: Stopkadras


– Pasaulinė Geografinių Informacinių Sistemų (GIS) lyderė Esri. Inc, norėdama prisidėti prie veiklos ir informacijos koordinavimo krizės laikotarpiu, neatlygintinai atvėrė specializuotus geografinės analizės ir viešinimo įrankius valstybinėms ir savivaldybių institucijoms, dalyvaujančioms krizių valdyme. Organizacijos, norinčios nemokamai naudoti Esri produktus šios kritinės situacijos valdymui, turi užsiregistruoti svetainėje. Programas įdiegti padės „Hnit-Baltic” specialistai.

2020-03-17

Gastrobarai „+++“ pradeda nemokamai tiekti karštą maistą medikams, kariškiams, savanoriams ir senoliams.

– Lietuvių įkurta naujienlaiškių siuntimo platforma „MailerLite“ viso pasaulio valstybinėms, švietimo ir sveikatos organizacijoms savo naujienlaiškių paslaugas pradeda teikti nemokamai 3 mėn.

Vladas Lašas skelbia, kad kovo 20–22 dienomis organizuoja hackatoną „Hack the Crisis“, kurio metu kviečia programuotojus ir kūrėjus ieškoti technologinių sprendimų, padėsiančių kovoti su koronavirusu.

Vladas Lašas Vladas Lašas. Šaltinis: DELFI / Karolina Pansevič– „Veloklinika“ pradeda be eilės taisyti maistą išvežiojančių kurjerių dviračius, o darbams ir detalėms taiko 20 proc. nuolaidą.

– Komunikacijos agentūra „Bosanova“ laiką po darbo skirs konsultacijoms, susijusioms su krize ir komunikacija jos metu.

– „Glasses on“ surinko atsargas: drėkinančius akių lašus, valymo priemones ir kt., bei nuvežė juos Santaros klinikų gydytojams, kad pasirūpintų šiuo metu ypač pavargusiomis akimis.

2020-03-16

„Jurgis ir Drakonas“ ir „Brooklyn Brothers“, pradeda neatlygintinai tiekti tam tikrą kiekį maisto porcijų Vilniaus ir Kauno medikams.

„Jurgis ir drakonas“ tiekia maistą gydytojams. „Jurgis ir drakonas“ tiekia maistą gydytojams.. Šaltinis: Bendrovės archyvas

– Restoranas „Kitchen Inn“ ir picerija „Toto pizza“ Šilutėje pradeda nemokamai tiekti tam tikrą kiekį maisto Šilutės medikams. Tai daryti planuoja visą karantino laikotarpį.

– Kaune įsikūrusi „Fi Clinica“ paskelbė galinti kuriam laikui tapti ligonine – neatlygintinai pasirūpinti karantinui hospitalizuotais pacientais, jei valstybinės ligoninės nebepajėgs jų priimti.

– Kaune veikianti plastinės chirurgijos ir dermatologijos klinika „Nordclinic“ pasiūlė priimti ligonius į savo turimas tris intensyvios terapijos palatas.

– „Circle K“ pradėdo vaišinti medikus ir specialiųjų tarnybų narius nemokama kava ir karštais gėrimais visoje Lietuvoje. Tai daryti bendrovė planuoja viso karantino metu.

– „Kitos knygos“ padovanojo ir išsiuntė 100 knygų šimtui skaitytojų, kad karantino metu nenuobodžiautų. Be to, perskaičius ir pasibaigus karantinui, t. y. kai jau bus saugu, knygomis siūlo dalintis su kitais.

– Laikinai užsidaręs restoranas „Amandus“ visus likusius maisto produktus atidavė „Maisto bankui“.

Deivydas Praspaliauskas Deivydas Praspaliauskas. Šaltinis: DELFI / Modesta Meškė

2020-03-13

Fabula Hill+Knowlton Strategies“ skelbia pradedanti konsultuoti dėl veiksmų ir komunikacijos kilus krizei.

– Aidas Jarusaitis ir Almantas Dulkys sukūrė chatbotąwww.koronasos.lt, kad žmonės neužimtų info linijų ir informaciją pasitikrinti galėtų prisijungę savo „Messenger“ programėlės prisijungimais.

„KoronaSOS“ įrankis „KoronaSOS“ įrankis. Šaltinis: Stopkadras2020-03-12

„Vyturys“ visoms švietimo įstaigoms nemokamai atvėrė visą savo lobyną – skaitmenines knygas

– „Šviesos“ leidykla savo „Eduka klasės“ turiniu leido naudotis visoms mokykloms nemokamai viso karantino metu.

– Dezinfekcinį skystį pradeda gaminti ir tiekti „Vilniaus degtinė“, „BIOK laboratorija“, „Valentis“.

Verslininkai ir įmonės, stojusios į kovą su koronavirusu: skelbiame sąrašą tų, kurie duoda ir nesitiki atgal Šaltinis: DELFI (E.Fuks) nuotr.


2020-02-28

– Daugiabučių namų priežiūros įmonė „Mano BŪSTAS“ ėmėsi papildomų saugumo priemonių – pradėjo nemokamai dezinfekuoti visas laiptines, kurios yra užsisakiusios periodinio valymo paslaugą. Daugiau skaitykite čia.