Pasibaisėtina, ligota, sunkiai suvokiama – tai tik dalis epitetų, užsienio žiniasklaidoje lydėjusių lietuvių emigrantų padarytus nusikaltimus. Lietuviai žiaurumą demonstravo ir kapodami kūnus, ir trypdami, dažnai prisipažindavo, kad net nesuvokė, ką daro.

Lietuvių emigrantų nusikaltimai mirgėjo ne tik lietuvių žiniasklaidoje, apskriedavo ir Italiją, Škotiją, Didžiąją Britaniją ir kitas šalis. Žiniasklaida negailėjo žudikų – vadino juos velniais ir sunkiai suvokiamo žiaurumo žmonėmis.

Dažnai emigrantai nusikaltimams ryžtasi dėl meilės arba pinigų. Meilė buvo įsipainiojusi ir į neseniai žiniasklaidoje nuskambėjusį kraupų nusikaltimą, kuris įvyko dėl meilės trikampio.

35 metų lietuvė Asta Juškauskienė ir jos 25 metų partneris Mantas Kvedaras, prieš tai teistas už seksualinius nusikaltimus, už grotų praleis daugiau nei dvidešimt metų – pora buvo pripažinti kaltais viename Londono tunelių šaltakraujiškai nužudę moters buvusį vyrą.

Skelbiama, kad abu vyrai – dabartinis lietuvės meilužis ir jos buvęs vyras bei dukters tėvas – dėl moters širdies stojo į dvikovą. Po jos įvyko žiauri konfrontacija, M. Kvedaras neginkluotam ir nuo alkoholio apsvaigusiam priešininkui 35 kartus peiliu dūrė į krūtinę, kaklą ir veidą. Nusikaltimas buvo įvykdytas 2019 metų birželio 17 dieną.

Nustatyta, kad žudiko būta tokio nuožmaus, jog peilis pažeidė net ir aukos kaulus. Kitą dieną po nusikaltimo lietuvių pora šventė mieste valgydami picą.

Tai tik vienas iš daugybės emigrantų įvykdytų nusikaltimų.

Kūną sukapojo gabalais ir sukišę į lagaminą išmetė į jūrą

Prieš dešimtmetį ir Lietuvos, ir Škotijos žiniasklaidoje mirgėjo antraštės apie Vito Plytniko žiaurumą.

Vyras su bendru nužudė į Škotiją iš Alytaus atvykusią jauną moterį. Alytiškė buvo nužudyta vos 35-erių.

Kaip prieš dešimtmetį rašė vienas didžiausių Škotijos nacionalinių dienraščių „The Scotsman“, teisme paaiškėjo, kad tam, jog galėtų pasisavinti aukos sutaupytus 5 tūkst. svarų, kartu su ja dirbę ir gyvenę vyriškiai nusikaltimą planavo iš anksto.

„Planavom keletą mėnesių. Tikslas – atimti jos banko korteles ir pasisavinti pinigus“, – teismui sakė vienas kaltinamųjų A. Skirda. Vyriškis prisipažino, kad jis ir V. Plytnikas nusprendė grasinti ir kankinti moterį tol, kol ji išduos savo banko kortelės PIN kodą. Ir nesvarbu, ar tai padarys, ją nužudyti.

Po nusikaltimo sutvarkę aukos kambarį taip, kad atrodytų, jog ji išsikraustė, vyriškiai kūną paguldė į vonią ir jį išniekino. Supjaustytos moters palaikų dalys buvo sumestos į šiukšlių maišus ir lagaminą.

Nusikaltimą įvykdę vyrai įkalčiais atsikratė Arbroath uoste.

Jolantai Blėdaitei skirta atminimo ceremonija
© DELFI / Eglė Digrytė
Jolantai Blėdaitei skirta atminimo ceremonija

V. Plytnikas buvo teisiamas kartu su perpus jaunesniu bendru A. Skirda. Pastarasis buvo nuteistas dvidešimčiai metų laisvės atėmimo kalint nepilnamečių nusikaltėlių įstaigoje.

V. Plytnikui, kuris 2001 m. nužudė dar vieną žmogų Vokietijoje, buvo skirta bausmė kalėti iki gyvos galvos. Nuosprendį paskelbęs teismas nurodė, kad prašytis į laisvę jis galės praėjus mažiausiai 28 metams.

Teismo verdikto paskelbimo dieną V. Plytnikui buvo keturiasdešimt, jo bendrui – 21-eri.

Kraupią žmogžudystę įvykdęs V. Plytnikas už grotų pateko 2009-aisiais, vėliau ilgą laiką skundėsi kalėjimo sąlygomis ir tikino, kad jo gyvenimas primena „siaubo filmą“. Nors būtent siaubo filmu jo įvykdytą nusikaltimą vadino vietinė žiniasklaida, kuri net kelias savaites po žmogžudystės skelbė kiekvieną smulkmeną ir vis primindavo apie nusikaltimą.

Kelerius metus Škotijos kalėjime kalėjęs V. Plytnikas buvo perkeltas į Lukiškes, kur tikėjosi švelnesnės bausmės. Lukiškės neseniai buvo iškraustytos, o kaliniai išgabenti į kitas kalinimo įstaigas.

Italą užmušė trankydami metaliniais strypais, medžio gabalais

Beveik prieš šešerius metus britų teisme trys lietuviai emigrantai išgirdo nuosprendį - kalėti iki gyvos galvos. Jauni vyrai buvo nuteisti už jauno italų kilmės padavėjo nužudymą, o vietinėje žiniasklaidoje jų veiksmai buvo vadinami kaip pasibaisėtini ir ligoti.

Už grotų už jauno italo žmogžudystę buvo pasiųsti trys lietuviai: Aleksandras Žuravliovas, Saulius Tamoliūnas ir Linas Židonis. Tik vienintelis A. Žuravliovas, išgirdęs nuosprendį, paslėpė veidą delnais, kiti nusikaltėliai neparodė jokių emocijų. A. Žuravliovas pernai mirė britų kalėjime.

Po nusikaltimo straipsniai apie nužudymą pasirodė ne tik Didžiosios Britanijos, bet ir Italijos leidiniuose Visur lietuvių trijulė buvo vadinama kaip pasibaisėtina, o jų įvykdytas nusikaltimas – kaip ligotas.

Ekspertai nustatė, kad auka patyrė mažiausiai 100 sužeidimų po to, kai naktį buvo užpultas nuteistos trijulės.

Nesuvokiamas lietuvių emigrantų žiaurumas, šiurpinęs visą pasaulį: aukas trypė, kapojo gabalais
© DELFI / Domantas Pipas

Kartu gyvenę lietuviai sulaukė skundų dėl triukšmo ir nusprendė, kad būtent du jauni italai jais skundžiasi. Savo prielaidas padarę lietuviai nusileido aukštu žemiau ir pradėjo veržtis pas italus. Vėliau paaiškėjo, kad italai dėl lietuvių keliamo triukšmo nesiskundė.

Trys lietuviai į italų kambarius įsiveržė būdami neblaivūs. Veržėsi taip agresyviai, kad buvo iššokusios net durų staktos.

„Apsvaigę nuo alkoholio jūs visi trise pradėjote mušti du jaunus italus, tai buvo laukinis išpuolis“, – teisme kalbėjusį teisėją citavo kentonline.co.uk.

Teisme taip pat nuskambėjo, kad emigrantai, mušdami kaimynus, naudojo viską, kas papuolė po ranką: rankeną, metalinius strypus, medžio gabalus. Buvo smūgiuota ir rankomis bei kojomis.

Abu italai buvo tą pačią naktį išgabenti į ligoninę, tačiau vienas jų neišgyveno.

Nužudęs sugyventinę tvirtino, kad ji pati neadekvačiai trankėsi į sienas

48-erių moteris buvo rasta negyva su daugybe smurtinių žymių, nors už jos nužudymą nuteistas sugyventinis tvirtino, kad ji pati neadekvačiai daužėsi į sienas kol galiausiai nukrito.

2017-aisiais į teismo suolą sėdęs emigrantas Kęstutis Baužys (48) tvirtino, kad neprisidėjo prie sugyventinės nužudymo, tačiau tyrimas atskleidė šaltakraujiškų detalių. Negyvą moterį namuose palikęs vyras dar nuėjo iki parduotuvės, kur nusipirko alkoholio ir pardavėjui pasiguodė, kad jo žmona nebekvėpuoja.

Kiek vėliau praeivės paprašė iškviesti medikus ir jiems, o vėliau ir pareigūnams vis kartojo, kad tai ne jis, o ji pati save mirtinai susižalojo.

Nors K. Baužys vis kartojo, kad nuo alkoholio apsvaigusi sugyventinė elgėsi neadekvačiai, trankėsi į sienas ir galiausiai nukrito nuo laiptų, medikų pateiktos išvados parodė ką kitą.

Nesuvokiamas lietuvių emigrantų žiaurumas, šiurpinęs visą pasaulį: aukas trypė, kapojo gabalais
© DELFI / Domantas Pipas

„Ekspertų išvados parodė, kad tokio tipo sužalojimai gali būti padaromi tik smurtaujant, iškrentant iš antro aukšto arba padarant avariją lekiant dideliu greičiu ir nesegint saugos diržo“, – tegiama portale pcrfm.co.uk.

K. Baužys 2017-ųjų gruodį teismo salėje išgirdo nuosprendį – kalės iki gyvos galvos. Prašytis į laisvę lietuvis galės tik praėjus 17 metų, tad mažiausiai tiek jam teks praleisti kalėjime.

„Tai buvo siaubinga smurto artimoje aplinkoje byla, o Baužys iki pabaigos neigė savo kaltę. Vis dėlto medikams pavyko išsiaiškinti, kad smurto žymės ant aukos kūno atsirado ne per neatsargumą, o smurto metu“, – kalbėjo bylą tyręs pareigūnas. Jo teigimu, moteris tokius sužalojimus galėjo patirti tik krisdama iš antro aukšto.

K. Baužys 2017-ųjų gruodį teismo salėje išgirdo nuosprendį – kalės iki gyvos galvos. Prašytis į laisvę lietuvis galės tik praėjus 17 metų, tad mažiausiai tiek jam teks praleisti kalėjime.

Kambariokę tiesiog mirtinai sutrypė

Lietuvis keturiolika metų vyresnę kaimynę nužudė tiesiog sutrypdamas – tokia naujiena užsienio ir Lietuvos žiniasklaidą apskriejo prieš devynerius metus. Už nužudymą emigrantas Tomas Ačas buvo pasiųstas kalėti iki gyvos galvos.

Šiurpų nusikaltimą emigrantas įvykdė Visbiče, Didžiojoje Britanijoje, kur tuo metu gyveno ir dirbo vietiniame fabrike. Jo auka – kartu tame pačiame būste gyvenusi lietuvė emigrantė.

Nesuvokiamas lietuvių emigrantų žiaurumas, šiurpinęs visą pasaulį: aukas trypė, kapojo gabalais
© DELFI / Kiril Čachovskij

Moters kūnas buvo rastas tik po trijų dienų, tuomet jos jau buvo pasigedę artimieji, o name pasklidęs blogas kvapas. Būtent pajutę kvapą kiti kartu gyvenę emigrantai ir ėmė įtarinėti, kad kažkas negerai.

Buvo nustatyta, kad po bendro emigrantų vakarėlio dingusi moteris mirė nuo patirtų sužalojimų: sutrūkusios kepenys, sulaužyti šonkauliai, pažeista gerklė. Visi sužalojimai padaryti trypiant auką kojomis.

Pareigūnai nustatė, kad supratęs, ką padarė, vyras bandė paslėpti aukos kūną. Būtent todėl kambaryje ir buvo rastas kraujo klanas, o lovoje – kūnas. Pareigūnų teigimu, nusikaltėlis auką nužudė ant grindų, į lovą, tarp čiužinių, kūną perkėlė norėdamas nuslėpti nusikaltimą.

Kilus Pravieniškių skandalui, spaudoje dar kartą nuskambėjo T. Ačo pavardė. Jis buvo patrauktas atsakomybėn už „naujokų krikštynų“ belangėje surengimą.

Baudžiamojon atsakomybėn dėl viešosios tvarkos sutrikdymo prokurorai praėjusių metų sausį patraukė tris Pravieniškėse kalinčius kalinius. Tai – dėl nužudymo įkalinti Nerijus Daubaras, Tomas Ačas ir nuteistasis Edvardas Tamsevičius.

2014-ųjų metų duomenimis, Visbiče gyveno apie 5 tūkst. lietuvių ir tai sudarė beveik penktadalį visų miesto gyventojų. Miestelyje ne tik veikia didelė lietuvių bendruomenė, valstybinėse institucijose pateikiami vertimai lietuvių kalba, bet ir yra suburtos dvi lietuvių krepšinio komandos.

Į Visbičą lietuviai atvyko dėl pelningo ir patirties nereikalaujančio darbo fabrikuose ar gamyklose. Labiausiai garsėja netoli miesto įsikūręs bulvių fabrikas.

Lietuvį emigrantą britų spauda praminė velniu

Prieš daugiau nei aštuonerius metus, vos įkvėpęs laisvės oro, vilkaviškietis sėdo į lėktuvą ir išvyko pas artimuosius į Jungtinę Karalystę, tačiau netrukus jo vardas nuskambėjo ir Lietuvoje, ir Anglijoje – emigrantas iš Lietuvos išžagino britę, buvo nubaustas terminuotai laisvės atėmimo bausmei, tačiau vėliau teismas persigalvojo ir paskelbė žiauriausią bausmę – kalėti iki gyvos galvos.

Pirmą kartą Gintas Burinskas už grotų pateko Lietuvoje, taip pat už išžaginimą. Laisvės atėmimo įstaigoje jis vėl nusikalto, todėl už grotų liko dar šešeriems metams. Lietuvoje G. Burinskas iš viso kalėjo dešimt metų.

Išėjęs į laisvę jis išvyko į Jungtinę Karalystę pas artimuosius, tačiau ten pagyvenęs vos mėnesį išžagino ankstyvą rytą namo einančią britę. Nusikaltimą vyras įvykdė ankstyvą antrosios Kalėdų dienos rytą, buvo praėję vos trys mėnesiai nuo tos dienos, kai jis buvo išėjęs į laisvę Lietuvoje.

31 m. moteris ėjo gatve, sankryžoje prie jos sustojo G. Burinskas su sidro skardine rankoje. Ji išvengė akių kontakto ir norėjo eiti, tačiau lietuvis puolė ją iš nugaros ir ėmė smaugti.

Nesuvokiamas lietuvių emigrantų žiaurumas, šiurpinęs visą pasaulį: aukas trypė, kapojo gabalais
© DELFI / Kiril Čachovskij

Prokuroras Jamesas House‘as teigė: „Moteris bandė pabėgti, tačiau jis buvo stipresnis. Ji trenkė jam į tarpukojį, bandė pabėgti, šaukėsi pagalbos, tačiau jos šauksmų niekas neišgirdo“.

G. Burinskas tol smaugė moterį, kol ji neteko sąmonės, tada nusitempė tarp medžių ir krūmų. Nutempęs pradėjo moterį žaginti.

Atgavusi sąmonę moteris išvydo jį virš savęs. Tada lietuvis trenkė jai per veidą ir vėl ėmė smaugti. G. Burinskas grubiai ją išžagino ir apipylė sidru.

Britų žiniasklaidoje G. Burinkas buvo apibūdinamas kaip itin žiaurus, o portale „norhamptonchron.co.uk“ net pavadinamas velniu.

Kambarioką mušė, spardė, šokinėjo ant galvos ir paliko mirti parke

Už grotų britai tuo metu 22-ejų lietuvį Tomą Krasnovą pasiuntė už kraupią žmogžudystę, kuriai jis pasiryžo dėl pinigų.

2010 metų lapkritį lietuvis užpuolė savo kambarioką: sumušė, spardė, šokinėjo ant galvos, smaugė ir paliko mirti parke.

Policijos pareigūnus iškvietė pro šalį ėję praeiviai, pamatę ant sniego gulintį vyrą. Atvykus medikams buvo nustatyta, kad vyras miręs, tačiau vėliau, po ekspertizės, buvo paskelbta, kad vyras galėjo išgyventi, jei pagalba jam būtų buvus suteikta anksčiau.

Nesuvokiamas lietuvių emigrantų žiaurumas, šiurpinęs visą pasaulį: aukas trypė, kapojo gabalais
© DELFI / Kiril Čachovskij

Lemtingą 2010 metų lapkričio vakarą trys lietuviai girtavo kambaryje, kuriame visi trys ir gyveno. Tyrimo metu vyrai suskaičiavo, kad penktadienį trise išgėrė penkis butelius degtinės ir apie penkiolika skardinių alaus.

Šeštadienio rytą visi trys išėjo pirkti dar alkoholio. Einant per parką T. Krasnovas puolė savo kambarioką, ėmė jį smaugti ir kratyti. Pargriovęs pradėjo šokinėti ant galvos ir spardyti į veidą.

Egzekuciją matęs trečias vyras vėliau policijai teigė, kad visa tai palaikė „vyriškais žaidimais“, esą iš šono atrodė, kad jiedu tiesiog žaidžia.

Pargriautas ir sumuštas vyras liko gulėti, o kiti du lietuviai lyg niekur nieko nuėjo į parduotuvę, nusipirko alkoholio ir grįžo namo.

Vėliau paaiškėjo, kad konfliktas kilo dėl pinigų. Vyrai gyveno trise, buvo sutarę, kad maistą pirks kas savaitę. Auka savaitgaliais girtaudavo, maistui nebelikdavo pinigų, tad atėjus jo savaitei, maisto nebebūdavo. Būtent tai, kaip buvo teigiama teisme, paskatino mirtiną vyrų konfliktą.

Nužudė mylimąją ir išėjo apsipirkti

2009 metais Tomo Upto pavardė ėmė mirgėti britų žiniasklaidoje. Vyras, nužudęs savo mylimąją, išėjo apsipirkti. Tiesa, į parduotuvę šis atėjo su ginklu, gąsdino žmones, iš lentynos pasiėmė vyno butelį ir atsikimšęs jį ėmė gerti.

Parduotuvėje siautėjęs T. Uptas pareigūnų buvo pašautas ir nugabentas į gydymo įstaigą. Tuo metu pareigūnai nusprendė patikrinti jo gyvenamąją vietą, kur rado pasmaugtos moters lavoną.

Nesuvokiamas lietuvių emigrantų žiaurumas, šiurpinęs visą pasaulį: aukas trypė, kapojo gabalais
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kaip buvo išsiaiškinta teismo proceso metu, emigrantas iš Lietuvos su auka gyveno vos kelis mėnesius, rašė telegraph.co.uk. Prieš nužudymą pora dažnai susiginčydavo dėl piniginių sunkumų, o T. Uptas tapo labai pavydus ir agresyvus.

Moteris esą vyrą norėjo palikti, tačiau šis jai pareiškė, kad jei mylimoji nebus jo, tai nebus niekieno, skelbė britų portalas. Pats T. Uptas kaltinimus dėl žmogžudystės neigė.

Nužudęs jauną švedę su ašaromis akyse tvirtino, kad to nedarė

Daugiau nei prieš ketverius metus ir Lietuvą, ir Švediją sukrėtė kraupi žmogžudystė. Auka – septyniolikmetė švedė Lisa, nusikaltėlis – iš Radviliškio kilęs Nerijus Bilevičius.

„Aš nežinau, kaip ji ten atsidūrė. Žinočiau, pasakyčiau“, – vaizdo įraše, kurį internete paviešino „Aftonbladed“ žurnalistai, kalbėjo iki gyvos galvos už grotų pasiųstas N. Bilevičius. Sunkiai ašaras tramdantis N. Bilevičius įraše teigė, kad net nepažinojo nužudytos nepilnametės.

Septyniolikmetė Lisa dingo išėjusi iš darbo Kinekule. Mergina dirbo kavinėje. Tame pačiame Švedijos mieste dirbo ir iš Radviliškio į Švediją atvykęs N. Bilevičius su broliu ir žmona.

Nesuvokiamas lietuvių emigrantų žiaurumas, šiurpinęs visą pasaulį: aukas trypė, kapojo gabalais
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kai paaiškėjo, kad penkias dienas ieškotos švedės nužudymu įtariami lietuviai, buvo sukrėstas ir nedidelis miestelis netoli Radviliškio.

Nors N. Bilevičius griežtai neigė padaręs nusikaltimą ir tikino esą net nematęs aukos, Švedijos teisėsauga nusprendė kitaip. Švedų teigimu, nepaneigiamas įrodymas – jo DNR likučiai ant aukos kūno.

Jo DNR bei kraujo buvo rasta ne tik ant aukos apatinių, bet ir pačioje nusikaltimo vietoje. Pareigūnų teigimu, ant Lisos kūno rasta dešimt N. Bilevičiaus DNR pavyzdžių. Ant aukos kelnaičių rasta ne tik jo, bet ir jo žmonos DNR. Švedijos pareigūnų teigimu, žmonos DNR ant aukos kūno galėjo atsirasti nuo N. Bilevičiaus.

Ji buvo rasta už kilometro nuo kavinės, netoli ūkinio pastato, kurio stogą dengė N. Bilevičius su broliu.

Merginos kūnas buvo rastas daržinėje, kurioje dirbo ir N. Bilevičius su broliu.

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisEl. adresasDarbo laikas
„Pagalbos moterims linija“8 800 66366pagalba@moteriai.ltkasdien visą parą
„Vilties linija“116 123vilties.linija@gmail.comkasdien visą parą
„Linija Doverija“ (pagalba paaugliams ir jaunimui teikiama rusų kalba)8 800 77277II-VI 16:00-20:00
SPC kontaktai:
Specializuotos pagalbos centrų, 2017 metais teikiančių specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, sąrašas pagal savivaldybes
SavivaldybėOrganizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Akmenės r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Alytaus m.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Alytaus r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Anykščių r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
BirštonoMoterų teisių asociacija (buv. Kauno moterų draugija8 603 89833mota.mums@gmail.com
Biržų r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
DruskininkųAlytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
ElektrėnųMoterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ignalinos r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Jonavos r.Moters pagalba moteriai8 618 40044vinfo@moters-pagalba.lt
Joniškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Jurbarko r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kaišiadorių r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
KalvarijosMarijampolės apskrities moters veikos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kauno m.Kauno apskrities moterų krizių centras8 679 31930kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Kazlų RūdosMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kelmės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kėdainių r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Klaipėdos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kretingos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kupiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Lazdijų r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
MarijampolėsMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Mažeikių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Molėtų r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Neringos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
PagėgiųKoordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Pakruojo r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Palangos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Panevėžio m.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Panevėžio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Pasvalio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Plungės r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Prienų r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Radviliškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Raseinių r.Raseinių krizių centras8 657 87475info@kriziucentras.eu
RietavoTelšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Rokiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Skuodo r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Šakių r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Šalčininkų r.Moterų informacijos centras8 650 95216 8 5 2629003spc@lygus.lt
Šiaulių m.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šiaulių r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šilalės r.Koordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Šilutės r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Širvintų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Švenčionių r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Tauragės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Telšių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Trakų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ukmergės r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Utenos r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Varėnos r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Vilkaviškio r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Vilniaus m. (išskyrus Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijas) Vilniaus m. (Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijos)Vilniaus moterų namai Moterų informacijos centras8 5 2616380vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Visagino r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Zarasų r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
SVARBU. bukstipri.lt - Vidaus reikalų ministerijos administruojama internetinė svetainė, skirta žmonėms, susidūrusiems su smurtu artimoje aplinkoje.
Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.

Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Akmenės r., Joniškio r.,Pakruojo r., Radviliškio r., Šiaulių m., Šiaulių r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232
mvic@splius.lt
Alytaus m., Alytaus r., Druskininkų sav., Lazdijų r., Varėnos r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287
info@ammkc.lt
Anykščių r., Molėtų r., Utenos r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Birštono sav., Kaišiadorių r., Kauno r., Prienų r.Moterų teisių asociacija8 603 89833
mota.mums@gmail.com
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Pasvalio r., Rokiškio r.Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 699 86866
paramosnamai@gmail.com
Elektrėnų sav., Šalčininkų r., Širvintų r., Trakų r., Švenčionių r., Vilniaus m.(Naujininkų, N.Vilnios, Grigiškių seniūnijos), Vilniaus r.Moterų informacijos centras8 650 95216
skpc@lygus.lt
Visagino m., Ignalinos r., Zarasų r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069
viltisvskc@gmail.com
Jonavos r., Kėdainių r., Ukmergės r.Kauno moterų linija8 618 40044
skpc@moterulinija.lt
Tauragės r., Kelmės r., Jurbarko r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 616 55877
taurage@moterscentras.w3.lt
Marijampolės sav., Kalvarijos sav., Kazlų Rūdos sav., Šakių r., Vilkaviškio r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 63355007
spc.mar@gmail.com
Kauno m.Kauno apskrities moterų krizių centras8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Klaipėdos m., Neringos m., Palangos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 650 60094
kmn@moteriai.lt
Kretingos r., Klaipėdos r., Skuodo r., Šilutės r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 605 82331
kretingosmoterys@gmail.com
Telšių r., Mažeikių r., Plungės r., Rietavo sav.Telšių krizių centras8 671 16590
spc.telsiai@gmail.com
Šilalės r., Pagėgių sav.Koordinacinis centras "Gilė"8 610 10715
koordinaciniscentras@gmail.com
Raseinių r.Raseinių krizių centras8 428 52177
info@kriziucentras.eu
Vilniaus m.(išskyrus Naujininkų, N. Vilnios, Grigiškių seniūnijas)Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija8 664 31207
pagalba@skpcpagalba.lt
*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Pagalba teikiama visoje Lietuvoje ir užsienyjeKovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras+370 679 61617
www.anti-trafficking.lt
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)

www.DELFI.lt
17