Rugsėjo 26 d. į JAV vakarų pakrantę išvykusio projekto „ToBeLT“ lietuviškos tapatybės paieškos pasaulyje pirmosiomis dienomis buvo ne tik intensyvios, bet ir produktyvios. Skyrusi vos 4 valandas miegui Jurgio Didžiulio suburta komanda per kelias dienas spėjo apsilankyti Los Andžele vykusiose „LT Days“ (liet. Lietuvių dienose), JAV gyvenančios Eleonoros Jonušienės lydimi išmaišė garsiąją „Warner Bros“ studiją, sukūrė naują kelionės himną, o Jurgis dar ir susipažino su naujai atrasta giminaite.

Pramuštgalviai iš Lietuvos

Jei pirmi kartai gyvenime stebina, J. Didžiulis liko nustebintas dvigubai – jam pirmą kartą teko nutraukti net 2 pasirodymus per vieną dieną. Savaitgalį vykusių „LT Days“ organizatoriai tildė pramuštgalvius muzikantus iš Lietuvos, kurių programa jiems pasirodė pernelyg triukšminga.

„Mes atvykome su tiek entuziazmo, kad jis liejosi per kraštus. Turėjome 3 fantastiškus koncertus, nors ir ne visi sulaukė pabaigos. Buvo juoko, kai maloniai paprašyti, kelis kartus palikome sceną. Mūsų kartais tiesiog būna per daug“, – pasakojo J. Didžiulis.

Lietuviai apsilankė legendinėje „Warner Bros“ kino studijoje: vienas radinys itin nustebino
© Kostas Kanapeckas

„LT Days“ yra vienas didžiausių renginių visoje JAV vakarų pakrantėje, į kurį susirenka daugiau nei 4 tūkstančiai Amerikos lietuvių bei jų draugų. Nuo tradicinių patiekalų iki muzikos ar šokių kolektyvų pasirodymų – viskas tomis dienomis alsuoja ir gyvena Lietuva. Per kelias dienas komanda paėme daugiau nei 30 interviu, kurie leis geriau pažinti JAV gyvenančius lietuvius, jų kasdienybę bei išgirsti Lietuvių bendruomenės telkimo idėjas.

Ekspedicijoje jau spėjo gimti ir naujas himnas – daina vos per kelias dienas buvo įrašyta drauge su JAV Lietuvių vokaliniu ansambliu „Tolimi Aidai”. Kūrinys netrukus pavirs ir video klipu, kurį vieni pirmųjų galės įvertinti DELFI portalo skaitytojai.

Kanklės Holivude

Vienas labiausiai nustebinusių atradimų laukė Holivude įsikūrusios kino studijos „Warner Bros“ ekskursijos metu.

JAV gyvenančios Eleonoros Jonušienės lydimi komandos nariai turėjo galimybę pasidaryti asmenukę su JAV kino apdovanojimų „Oskarų“ statulėle, pasėdėti ant legendinės serialo „Draugai“ sofos, o labiausiai nustebino viename iš studijos kambarių atrastos kanklės. Nors jų atsiradimo istorijos niekas papasakoti negalėjo, tačiau buvo malonu atrasti lietuviškos tapatybės apraiškų net ir JAV kino mekoje.

Lietuviai apsilankė legendinėje „Warner Bros“ kino studijoje: vienas radinys itin nustebino
© Kostas Kanapeckas

Bendruomenės telkimas – visų mūsų bendras tikslas

Stipresnė bendruomenė – didesnė Lietuva, tokiu šūkiu vadovaujasi „ToBeLT“ komanda. Skaitydami paskaitas JAV jaunimui, dalyvaudami įvairiuose renginiuose ir vakaronėse visi nariai dar kartą įsitikino, kad galimybės pasiekti išsikeltus tikslus yra neišsemiamos. Pasak projekto vadovės Agnės Vertelkaitės, kiekvienas sutiktas JAV lietuvis jaučiasi savotišku Lietuvos ambasadoriumi ir šį vaidmenį priima su didele pagarba bei atsakomybe. Aktyvių, savo kraštui bei kultūrai atsidavusių žmonių dėka daugelis pažįsta Lietuvą kaip gražią šalį, turtingą savo istorija ir narsiais žmonėmis.

„Mus, tokius aktyvius ir triukšmingus atvykėlius iš Lietuvos, čia labai palaiko. Visi nori pabendrauti, pasidalinti savo istorijomis. Iš tiesų per šias dienas atradome be galo daug naujų kontaktų, kuriuos reikės pasiekti, pakalbinti. Kalifornijos bendruomenė panoro prisidėti net finansiškai. JAV yra itin stiprus suvokimas, kad kas kitas, jei ne mes patys galime kurti pokytį. Aukojimas čia suprantamas kaip bendro gėrio kūrimas be konkrečios grąžos sau, o mums tai labai reikšminga parama visomis prasmėmis“, – sakė A. Vertelkaitė.

„ToBeLT“ kelionė tęsiasi!

www.DELFI.lt
8