Jautienos kepsniai ir didkepsniai – puikus pasirinkimas norintiems pamėginti kažką kitokio nei įprasti tradiciniai kepsniai iš kiaulienos. Kokia ideali jautienos kepsnio paruošimo trukmė? Tai klausimas, kylantis daugeliui, tačiau atsakyti geriausiai galite jūs, kadangi laikas, kiek mėsą reikės kepti, priklauso nuo to, kokio kepsnio norite.

Pasirinkus ploną, apie 1 cm storio jautienos pjausnį, kepti jo ilgai nereikės, prireiks nuo 1 iki 4 minučių. Kepimo laikas priklauso nuo to, kokį kepsnį norite išbandyti: žalią, su krauju, vidutiniškai ar gerai keptą.

DELFI primena, kad jautienos kepsnių kepimas priklauso nuo daugybės faktorių: kokia jautienos dalis pasirinkta kepsniui kepti, koks pjausnio storis ir svoris. Storesnį, pavyzdžiui, 3 centimetrų kepsnį kepti reikės ilgiau nei 1 centimetro pločio. T-bone, jautienos nugarinės su kaulu kepsnį, paprastai sveriantį apie 1 kg, taip pat kepsite gerokai ilgiau nei, pavyzdžiui, jautienos išpjovą.

Prieš kepant kepsnį, būtinai palaikykite mėsą 20 minučių kambario temperatūroje, o kepkite tik labai gerai įkaitintoje keptuvėje su trupučiu aliejaus. Mėsos nemarinuokite, tik po kepimo pabarstykite druska ir pipirais. Iškeptą kepsnį bent porą minučių palaikykite lėkštėje, kad susivaikščiotų sultys.

www.DELFI.lt
komentarai