Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, 2021-2022 metais į mokyklas ateis 30 tūkstančių moksleivių daugiau nei yra dabar, o dalis mokytojų išeis į pensiją. Skaičiai nemeluoja: mokytojai bus labai reti ir jų nepaprastai truks.

Idėja Lietuvai“ įrodė, kad mūsų tautai yra itin svarbus kokybiškas švietimas, tačiau šių dienų aktualijos verčia šia tema kalbėti su nemenku kartėliu, kvestionuoti mokytojo darbo prasmę.

O nusakyti pedagogo darbo prasmę yra itin sunku: čia nepadės nei teoriniai apibrėžimai, marguojantys valstybės dokumentuose, programose, nei proginiai sveikinimai iš svarbių žmonių lūpų.

Mokykla
© Ignas Rusilas
Mokykla

Pedagogo darbo prasmę veikiausiai geriausiai galime įvertinti mes patys: užsimerkite ir pagalvokite apie tą vieną mokytoją, kurio patarimas, geras žodis ar išmintis, praėjus daugeliui metų liko su jumis.

Tęsdami „Idėja Lietuvai“ užsibrėžtus tikslus, DELFI pristato portale gimusią ir jau šeštus metus gyvuojančią iniciatyvą – „Herojai tarp mūsų“. Per visą iniciatyvos gyvavimo periodą buvo išpublikuota daugiau nei 80 istorijų apie lietuvius, kurių gyvenimo patirtys ne tik įkvepia, bet ir tampa pavyzdžiu kitiems.

Ne vienerius metus projekte buvo kalbama apie pagalbos ranką ištiesiančius tautiečius, Lietuvos vardą garsinančius kūrėjus ir besąlygiškai savo darbui ar veiklai atsidavusius piliečius. Ir nors istorijų buvo papasakota daug, neaprašytų herojų liko, ko gero, šimtai.

„Herojai tarp mūsų“ sugrįžta: siūlykite mokytoją, kuris pakeitė jūsų gyvenimą
© DELFI / Orestas Gurevičius

Šių metų iniciatyvos tema – iki 2025 m. prestižine turinti tapti mokytojo profesija. Į Lietuvos mokyklas kas rytą skuba daugybė pedagogų, neskaičiuojančių darbo valandų ir dėl savo mokinių darančių kur kas daugiau, nei to reikalauja oficialios programos.

„Nuo mokytojų iš esmės priklauso mūsų šalies ateitis. Turime juos vertinti ir užtikrinti, kad mūsų ateitis – oraus, profesionalaus ir gerbiamo mokytojo rankose. Projektas „Idėja Lietuvai“ parodė, kad labiau už viską norime matyti mokytojo profesijos prestižą. „Herojai tarp mūsų“ padės iš arčiau susipažinti su žmonėmis, kurių rankose yra mūsų ateitis bei įrodyti, kad Lietuvai yra svarbus jų atliekamas darbas“, – teigia DELFI generalinis direktorius Vytautas Benokraitis.

„Herojai tarp mūsų“ sugrįžta: siūlykite mokytoją, kuris pakeitė jūsų gyvenimą
© DELFI / Domantas Pipas

DELFI kviečia skaitytojus atsidėkoti švietėjams ir juos nominuoti projekte „Herojai tarp mūsų“. Registracijos formą rasite čia.

Projektą jau šeštus metus iš eilės globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.


www.DELFI.lt
komentarai