Nuo Černobylio atominės elektrinės tragedijos praėjo 30 metų, tačiau ten vis dar pavojinga gyventi. 1986 metų balandžio 26 dieną Černobylio atominės elektrinės reaktoriuje įvykus sprogimui, į aplinką pateko didelis radiacijos kiekis, kurią vėjas paskleidė ne tik virš Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, bet ir toliau Europoje.

Ekspertai teigia, kad tai buvo didžiausio masto atominė katastrofa istorijoje. Artėjant 30-osioms Černobylio tragedijos metinėms, organizacijos „Greenpeace“ narys Rashidas Alimovas teigia: nors ir praėjo tiek metų, pasikeitė labai mažai kas. Rusijos Briansko regione radiacija palietė visas įmanomas žmonių gyvenimo sritis. Ji yra maiste, kurį jie valgo, piene ir vandenyje, kurį geria, vaikų žaidimo aikštelėse ir dirvoje, kur auginamos daržovės.

Skelbiama, kad Černobylio nelaimė drastiškai pakeitė gyvenimą net 745 gyvenvietėse. Vienas iš skaudžiausių nelaimės padarinių – pašlijusi žmonių sveikata. Nors ir buvo pasirūpinta naujomis plieninėmis radiaciją sulaikyti turinčiomis apsaugomis, teritorija aplink branduolinės tragedijos vietą (kuri dydžiu prilygsta Liuksemburgo plotui), taip ir gali likti negyvenama.


komentarai