30 metų iki šiandien

Pasak Vlados, šeima yra visa ko pagrindas. Tai – svarbiausia priežastis ir motyvacija tobulėti, realizuoti idėjas ir judėti pirmyn. „Gera matyti, kai tavo pavyzdžiu seka vaikai ir jiems pavyksta pasiekti neįtikėtinų rezultatų“, – sako Vlada, pati augusi sportininkų šeimoje, kurioje fizinis aktyvumas buvo nuolat skatinamas. Šiuos įpročius natūraliai perėmė ir Vlados vaikai. Sūnus Benas jau dabar intensyviai treniruojasi žaisdamas krepšinį dvejais metais vyresnių vaikų komandoje, o dešimtmetė dukra Ula lanko lengvąją atletiką ir džiugina savo rezultatais.

Vaikų pasiekimai, vyro palaikymas ir pačios įsitikinimas, kad fizinis aktyvumas keičia žmogaus gyvenimą, paskatino Vladą realizuoti ir ilgai brandintą idėją, tapusią sėkmingu verslu.

Verslas, kuris padeda sveikiau gyventi ir kurti gražesnę mus supančią aplinką

„Nesu tas žmogus, kuriam versle šypsosi sėkmė. Viską pavyko pasiekti tik sunkaus ir kantraus darbo dėka“, – sako Vlada, kurios sugalvota ir sukurta „#Walk15“ mobili programėlė per kelis metus pritraukė net 5 000 000 eurų investicijų. Anot žinomos moters, tai yra geriausia įvertinimas ir pripažinimas, kad esi teisingame kelyje.

Idėja sukurti žingsnius matuojančią mobiliąją programėlę gimė 2016 metais, organizuojant kasmetines „Iki“ ėjimo varžybas. Tai tapo nauju atspirties tašku pačios Vlados gyvenime ir motyvacija daugybei šią programėlę kasdieniame gyvenime naudojančių žmonių. Štai anglų kalbos mokytojas Justinas iš Vilniaus, pradėjęs aktyviai vaikščioti, sugebėjo numesti 40 kilogramų antsvorio. O su Vlada susipažinusi ir paskatinimo fiksuoti žingsnius sulaukusi 68-erių Birutė iš Zarasų tapo absoliučia rekordininke – per keletą metų moteris nuėjo daugiau nei 37 milijonus žingsnių. Tai – tik kelios gražios istorijos iš daugybės, kuriomis Vlada galėtų pasidalinti.

„Karantino metu, kai bendravimas buvo apribotas, visi mūsų šeimos nariai priėmė žingsnių iššūkį ir varžėsi tarpusavyje, kuris per atitinkamą laiką pasieks geresnių rezultatų. Tokiu būdu mes palaikėme ryšį, judėjome, kai viskas aplinkui sustojo, o tėtis, be kita ko, atsikratė ir 10 kilogramų. Šių metų iššūkį pavadinome „Aplenk Antaną“, – pasakoja Vlada bei priduria, kad ėjimas gali būti ne tik naudingas, bet ir labai įdomus, skatinantis atrasti ir pažinti gražiausias įvairių regionų vietas.

„Man visada buvo svarbu kaip gyvenu ir kokia aplinka mane supa. Kai turi šeimą, tai tampa dar aktualiau. Sukurtą programėlę aš visų pirma vertinu ne kaip verslą, o kaip galimybę prisidėti prie sveikesnio, gražesnio ir švaresnio pasaulio kūrimo. Šiuo tikslu programėlėje integravome dar vieną projektą „Medžių auginimas“. Kiekvienas naudotojas programėlėje kaupia žingsnius, surinkęs 210 000 juos gali konvertuoti į vieną tikrą medį, kurį mes kartu su partneriais įsipareigojame pasodinti, – pasakoja Vlada. – Pradėję projektą, apleistose Verkių ir Pavilnio regioninių parkų vietose planavome pasodinti 1000 medžių. Konvertavę prie iniciatyvos prisijungusių žmonių žingsnius, vietoje 1 000 pasodinome 5 000 ąžuoliukų giraitę.“

Ties tuo graži iniciatyva nesustojo. Ji tęsiasi toliau, keičiasi tik tikslas, kuris tapo dar ambicingesniu – 30 000 naujai pasodintų medelių visoje Lietuvoje.

Svarbu judėti pirmyn ir nebijoti klysti

„Ar daryčiau kažką kitaip, jei galėčiau pakeisti? Ne. Kiekviena mano patirtis, padarytos ir išmoktos klaidos, kiekviena nesėkmė – tai žinios, kurios ir atvedė mane to tikslo link. Šiandien programėle naudojasi 260 tūkstančių žmonių, kurie kasdien nueina 25 milijonus žingsnių. Rezultatas kurį pavyko pasiekti per šiuos metus – įprasmina visas pastangas ir investuotą laiką“, – sako Vlada.

Prekybos tinklo „Iki“ inicijuotas projektas „30 metų iki šiandien“ kviečia visus Delfi skaitytojus dalintis skaniausiomis, juokingiausiomis, įsimintiniausiomis ir jums pačiomis brangiausiomis gyvenimo istorijomis. Pasidalinkite savo prisiminimais ČIA ir kas savaitę laimėkite 100 Eur IKI dovanų kortelę.