30 metų iki šiandien

Savo akimis išvysti ekspoziciją panorusi projekto „30 metų iki šiandien“ komanda išsiruošė į Vilniaus Katedros aikštę. Sostinė tapo pirmuoju Lietuvos miestu, sutraukusių būrį žinių ištroškusių smalsuolių. Muziejaus įkūrėjai išsikėlė ambicingą tikslą – mažiausiai 100 tūkst. gyventojų padėti paliesti, pamatyti ir suprasti klimato kaitą.

„Suklydęs žmogus turi galimybę viską pataisyti, būtent toks ir yra mūsų tikslas – taisyti tai, ką esame padarę. Skaičiuojama, kad kiekvienas lietuvis sukuria dvigubai daugiau CO2 emisijų, nei turėtų. Visa tai turi neišvengiamus liekamuosius reiškinius. Dėl kylančio jūros lygio gali nelikti Klaipėdos ir viso Dzūkijos krašto, tad mūsų vaikams ateityje gali tekti susidurti su nemenku iššūkiu“, – pasakoja Ina Budrienė, Klimato kaitos muziejaus gidė.

Kaip pastebi projekto rėmėju tapusio prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė, Klimato kaitos muziejus – dar vienas žingsnis edukuojant visuomenę labiau rūpintis mūsų planetos ir tuo pačiu mūsų visų ateitimi.

„Prieš 30 metų apie tvarumą ir klimato kaitą susimąstydavo retas. Šiandien tai – vienas svarbiausių klausimų, kurį spręsti turime visi kartu. Džiugu, kad situacija keičiasi į gerąją pusę – prie klimato kaitos mažinimo vis aktyviau prisideda ir socialiai atsakingos įmonės, ir patys gyventojai“, – sako V. Budrienė.

Tam, kad pasivaikščiojimas po Klimato kaitos muziejų teiktų ne tik emocinę ir fizinę naudą, nepamirškite įsijungti #walk15 žingsnių programėlės, mat sukauptus žingsnius vėliau galėsite iškeisti į nuolaidą vaisiams ir daržovėms „Iki“ parduotuvėse. O kol kas kviečiame pasižiūrėti parengtą video reportažą ir pasivaikščioti po išskirtinę vietą bent jau virtualiai.