1998 m. ūkį iš tėvų, kurie Lietuvoje vieni pirmųjų užsiėmė ekologiniu ūkininkavimu, perėmęs ir daigų auginimo paslapčių išmokęs vyras pasakoja, kad pradžioje tokia veikla daugeliui atrodė gana keista ar net nesuprantama: „Tuo metu daugelis augino galvijus, paukščius, o aš – daigintas sėklas. Nors užsienyje tokie produktai buvo gana populiarūs, Lietuvoje apie juos mažai kas žinojo. Dažnai sulaukdavau ir pašaipių replikų, kad gyvulių pašarą siūlau valgyti žmonėms“.

Pašnekovas pasakoja visada žinojęs, kad lietuvių požiūris į augalinės kilmės produktus anksčiau ar vėliau pasikeis, tad į kandžias replikas tiesiog numodavo ranka. Ūkininkavimo pradžia nebuvo lengva, tačiau jau netrukus davė vaisių: vieni pirmųjų Raimondo idėja patikėjusių žmonių buvo prekybos tinklo „Iki“ įkūrėjai broliai Ortizai.

Daigai
Daigai.

„Su šiuo prekybos tinklu pradėjau bendradarbiauti maždaug 2000 m. Ir dabar puikiai prisimenu kai po sutarties pasirašymo spaudžiau ranką vienam iš brolių. Tai išties buvo didelė paskata nesustoti ir puoselėti šią idėją toliau. Galiu pasidžiaugti, kad tvirta partnerystė tęsiasi ir šiandien“, – sako Raimondas.

Ūkininkas prisipažįsta, kad tuo metu daigų auginimas nebuvo pagrindinė jo veikla – 5 dienas per savaitę vyras dirbo samdomą darbą, o savaitgalius leisdavo daigindamas ir išvežiodamas produkciją. Augant mikrožalumynų ir grūdinių daigų paklausai, verslas sparčiai plėtėsi, tad Raimondas nusprendė visą dėmesį sutelkti į ūkininkystę: paliko samdomą darbą ir iš vos 10 kvadratinių metų daigyklos persikėlė į dešimt kartų didesnes nuomojamas patalpas.

Daigai
Daigai.

„Pradėjau važinėti po tarptautines parodas, gilinti savo žinias, bandyti naujas rūšis ir plėsti asortimentą. Darbas ėjosi kaip iš pypkės. Dar po dešimtmečio, 2015 metais, ryžausi pasiimti paskolą ir persikelti į nuosavas, pagal aukščiausius standartus įrengtas patalpas, skirtas sėklų daiginimui“, – sako pašnekovas.

Visai netrukus daigintomis sėklomis susidomėjo ne tik didieji prekybos centrai, bet ir restoranai, mažesnės sveiko maisto parduotuvėlės, sulčių barai. Lietuvių supratimas apie augalinius produktus kardinaliai pasikeitė.

Daigai
Daigai.

Raimondas pasakoja, kad stengiasi nenutolti nuo šeimos verslo vertybių, todėl pats išvežioja produktus, o savaitgaliais į Panevėžyje įsikūrusią daigyklą padėti jam atvykta vaikai su anūkais.

Daigai – universalus ir organizmui naudingas produktas

Šiandien „Daiginta“ prekės ženklu pažymėtame asortimente galima rasti daigų, daigintų grūdų, kirptų daigų ir mikrožalumynų. „Daigai – tai jauni augalai arba augalo vaikai. Puikiai žinome, kad kuo gyvulys yra jaunesnis, tuo jo mėsa yra kokybiškesnė. Tas pats ir su daigais, kurie yra labai naudingi žmogaus organizmui. Juose netrūksta įvairių mikroelementų, vitaminų, amino rūgščių ir kitų vertingų medžiagų, kurios stiprina imuninę sistemą“, – aiškina Raimondas.

Ūkininkas patikina, kad daigai – labai universalus produktas, tinkantis ne tik puoši ar gardinti maistą, suteikiant jam įdomesnių skonių ir spalvų, bet ir gaminti įvairius patiekalus.

Daigai
Daigai.

„Pavyzdžiui, daigintas kviečių sėklas galima sumalti ir iš jų išsikepti kotletus su varške. Daiginto grūdo pupelės puikiai tinka įvairioms mišrainėms. Ridikėlių ar garstyčių daigus galima pasibarstyti ant sumuštinių, dėti į salotas, gardinti sriubas, troškinius ir į daugelį kitų patiekalų. Žirnių daigus dažnai naudoja restoranai, nes jie ne tik yra maistingi, bet ir papuošia maistą. Na, o mano mėgstamiausi saulėgrąžų daigai puikiai tinka kokteilių gamybai“, – pasakoja pašnekovas ir dalinasi savo žmonos sukurtu sveikuoliško kokteilio receptu.

Sveikuoliškas kokteilis

Reikės:

• Poros saujų saulėgrąžų daigų
• Vieno obuolio
• Vieno apelsino
• Stiklinės vandens

„Į plaktuvą įpilame stiklinę vandens, dedame porą saujų saulėgrąžų daigų bei vieną ar keletą jums labiausiai patinkančių vaisių, pavyzdžiui, obuolį ir apelsiną. Viską gerai išplakame, supilame į stiklinę ir mėgaujamės. Energijos užteks visai dienai“, – neabejoja pašnekovas.