Minint Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos Lietuvoje priėmimo 70-metį, sudalyvauti Nacionaliniame žmogaus teisių forume vykusiame konkurse Saulę paskatino jos buvusi anglų kalbos mokytoja, visuomet motyvuodavusi savo mokinius išbandyti jėgas įvairiuose projektuose ir konkursuose.

„Šios mokytojos iniciatyva turėjome galimybę sudalyvauti netradicinėje pamokoje su JAV ambasados diplomate bei diskusijoje apie žmogaus teisių kultūrą mokyklose, mažumų teises, smurtą artimoje aplinkoje. Tai buvo puiki patirtis, sužadinusi norą išlieti savas mintis ant popieriaus lapo ir pasidalinti jomis su kitais“, – pasakoja Saulė.

„Kodėl žmogaus teisės turėtų būti pagrindine mano gyvenimo dalimi?“ – taip vadinosi Saulės pasirinkta rašinio tema, kurioje mergina didžiausią dėmesį skyrė LGBT+ teisėms Lietuvoje. Anot merginos, ši tema buvo ir vis dar tebėra aktuali ir jautri mūsų visuomenėje. Žmonės priklausantys LGBT+ dažnai tampa smurto aukomis savo pačių namuose ir iki šiol susiduria su draudimais susituokti ar kurti šeimą. Tačiau visi mes esame verti pagarbos ir turintys teisę mylėti bei būti mylimi, nepaisant rasės, lyties, tautybės, religijos ar seksualinės orientacijos.

Neeilinį pripažinimą gavusi Saulė: nepaisant rasės, lyties ar orientacijos, visi esame verti pagarbos ir meilės
Šaltinis: Asmeninio albumo nuotr.

Iš 170-ies konkurse dalyvavusių rašinių, Saulės rašinys pateko tarp 20 geriausių, todėl kartu su kitais finalininkais mergina buvo pakviesta į vakarinį priėmimą JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotojo rezidencijoje. Merginos pasiteiravus, kaip reagavo sužinojusi, kad teks vykti į tokią prestižinę vietą, Saulė patikina – viskas įvyko taip greitai, kad emocijos paėmė viršų tik renginio dieną.

„Į priėmimą vykau visiškai rami, be jokių lūkesčių, tad kad ir kas būtų paskelbtas nugalėtoju, tai nebūtų pakeitę pakilaus jausmo, lydėjusio mane visą dieną. Be abejonės, viduje ruseno nedidelė susijaudinimo žarija, tačiau ji kilo iš teigiamų emocijų ir adrenalino pliūpsnio. Apie tai, kas išties vyksta, supratau tik renginio metu. Jausmas, kuomet atsiduri apsuptyje žmonių, kurie dalinasi panašiomis mintimis, buvo nuostabus“, – prisimena mergina.

Vakarienės metu paaiškėjo, kad būtent Saulės ir dar dviejų konkurso dalyvių rašiniai buvo pripažinti geriausiais. Mergina pasakoja, kad tą akimirką sunkiai galėjo patikėti, kas vyksta. Prisimena tik šalia stovėjusių žmonių žvilgsnius, nukreiptus į ją ir besišypsančią mokytoją, stumiančią merginą į priekį.

„Medinėmis kojomis žengiau į priekį, su šypsena, tačiau vis dar per miglą. Prireikė kelių akimirkų, kol pagaliau grįžau iš savo vidinio pasaulio ir supratau, kas ką tik nutiko. Ta akimirka dar labiau nušvietė mano vakarą, nes būtent tada aš supratau, kaip iš tikrųjų man patinka rašyti. Nežinau kodėl, bet tą jausmą itin ryškiai prisimenu iki šiol“, – pasakoja Saulė.

Neeilinį pripažinimą gavusi Saulė: nepaisant rasės, lyties ar orientacijos, visi esame verti pagarbos ir meilės
Šaltinis: Asmeninio albumo nuotr.

Vertingos dovanos ir komplimentai iš aukštų JAV ambasados ir LR Seimo pareigūnų už prasmingą turinį, pasak Saulės, tikrai paglostė savivertę, tačiau šis pripažinimas merginai buvo svarbus ir dėl to, kad tapo paskata nebijo siekti savo svajonių.

„Kur kas daugiau laiko pradėjau skirti kūrybai. Iki tol ribojau save ir nemaniau, kad gebu kažką sukurti. Tačiau iš to vakaro išsinešiau svarbią pamoką, kad vidinis balsas niekada nemeluoja, tad niekada nereikia ignoruoti jo kuždesių“, – tikina mergina.

Šiuo metu Saulė studijuoja fotografiją mažame pajūrio miestelyje, esančiame Kornvalio grafystėje, tačiau neatmeta galimybės savo karjerą tęsti žmogaus teisių srityje „Fotografija man teikia džiaugsmą, todėl neabejoju, kad patirtis, įgyta studijų metų, pravers ateityje, kad ir kokiu keliu nuspręsčiau eiti“, – sako pašnekovė.

Prekybos tinklo „Iki“ inicijuotas projektas „30 metų iki šiandien“ kviečia visus Delfi skaitytojus dalintis skaniausiomis, juokingiausiomis, įsimintiniausiomis ir jums pačiomis brangiausiomis gyvenimo istorijomis. Pasidalinkite savo prisiminimais ČIA ir kas savaitę laimėkite 100 Eur IKI dovanų kortelę.