Klausimas, pakeitęs gyvenimą

Apie keliones F. Borcov galėtų kalbėti praktiškai nesustodamas, tiesa, prisipažįsta malonumą keliauti atradęs ne taip ir seniai. Vaikystėje svečių šalių lankyti neteko – šeimos finansai buvo riboti. Vėliau, sukūrus pirmąjį savo verslą, dažnomis kelionėmis taip pat nepasidžiaugdavo, mat visą savo laiką investavo į darbą.

„Prieš 5 metus kelionės man buvo labai tolimas ir nepažintas horizontas. Išties daug dirbau, plėčiau verslą ir praktiškai neturėjau laisvalaikio, todėl pamažu pradėjau jausti, kad tampu savo paties sukurtos darbo vietos įkaitu. Galiausiai neapsikentęs kasdieninės rutinos nusprendžiau, kad jau gana – stengiausi visaip save motyvuoti, sportuoti, dirbti su ugdytojais ir geriau pažinti save“, – prisimena vyras.

Vieno seminaro metu, F. Borcov sulaukė klausimo, kuris jo gyvenimą apvertė aukštyn kojomis.

„Manęs paklausė paprasto klausimo – apie ką aš šiuo metu svajoju? Nežinau, kodėl, bet pirmiausia pagalvojau, kad visada svajojau pamatyti Niujorką. O kas man trukdo ten nuvykti? Tad pradėjau sukti galvą, kaip galėčiau transformuoti savo verslą taip, kad galėčiau dirbti per atstumą“, – pasakoja keliautojas.

Permainos neįvyko per naktį. Tinkamas verslo procesų optimizavimas, leidęs dirbti ir plėtoti įmonės veiklą nuotoliniu būdu, truko dar 3-4 metus. Įgyvendinus užsibrėžtą tikslą, beliko suprasti ir savo, kaip vadovo, rolę. Ką daryti, jei nesėdi ofise? Žinoma – mokytis. Keliaujant laisvo laiko netrūksta, tad jį pašnekovas nusprendė išnaudoti kvalifikacijos kėlimui ir tobulėjimui.

Nuo JAV iki Afrikos

Kadaise turėta svajonė nuvykti į Niujorką buvo įgyvendinta su kaupu. Per 10 savaičių F. Borcov aplankė visas 50 JAV valstijų, o trumpos atostogos į Turkiją iškart po pirmojo karantino virto metus laiko trukusia kelione, kurios metu keliautojas pagyveno 12-oje valstybių.

Filip Borcov
Filip Borcov. Šaltinis: Asmeninio albumo nuotr.

„Pirmos mano aplankytos šalys buvo Ispanija ir Turkija. Tačiau keliaudamas labai greitai supratau, kad vien tik įprastas poilsis svetur manęs netenkina, o antrą kartą lankytis toje pačioje šalyje – taip pat ne man. Taip ir kilo idėja aplankyti visas pasaulio šalis ir pamatyti daugiau, nei pamato statistinis turistas“, – sako keliautojas.

Bene labiausiai iš visų kelionių pašnekovui įsiminė Afrika. Čia jis ne tik aplankė įspūdingiausius šio žemyno kampelius, bet ir susidūrė su daugybe iššūkių ir kuriozinių situacijų, kurių turistai dažniausiai išvengia. Pavyzdžiui, sugedus automobiliui, užstrigo vidury džiunglių, vyko į kaimelį, kuriame niekas nekalba angliškai, pirko benziną juodojo rinkoje ar buvo sustabdytas nedraugiškai nusiteikusių pareigūnų.

Filip Borcov
Filip Borcov. Šaltinis: Asmeninio albumo nuotr.

„Kas pasakė, kad keliauti – tai gulėti paplūdimyje? Be to nuvykus į bet kurią šalį, must do man yra išbandyti vietinę virtuvę ir aplankyti kuo daugiau nacionalinių parkų. Labai mėgstu pažinti ir neturistinę kiekvienos šalies pusę, o tai padaryti dažniausiai įmanoma tik įsiveliant į keistus ir kartais net pavojingus nuotykius“, – sako F. Borcov.

Štai Afrikoje sugedus automobiliui, keliautojui teko neplanuotai sustoti labai keistame ir, kaip jis pats sako, kažkokią paslaptį slepiančiame miestelyje.

„Telefono ryšio nėra, temsta, matau, kad link manęs atvažiuoja automobilis. Susistabdęs vairuotoją, papasakoju savo problemą. Šis sutinka man padėti ir pavėžėti iki artimiausio viešbučio. Besišnekučiuojant paaiškėja, kad mano minėtas kaimelis, ne šiaip sau paprasta gyvenvietė, o griežtai saugoma aukso kasykla, kuriai ir vadovauja mano bendrakeleivis“, – neeilinę pažintį prisimena keliautojas.

Ne visi vietiniai gyventojai, anot pašnekovo, Afrikoje būna nusiteikę geranoriškai, tad vienas nutikimas galėjo pakrypti ir labai pavojinga linkme.

Filip Borcov
Filip Borcov. Šaltinis: Asmeninio albumo nuotr.

„Norėjau aplankyti nacionalinį parką, tačiau vienintelis kelias į jį buvo per upę. Vietiniai pasiūlė mane nuplukdyti ir parplukdyti už 200 eurų, tačiau tokia suma man pasirodė neadekvati, todėl pasakiau, kad turiu tik 100 eurų. Nenorom šie sutiko man padėti ir už šimtinę. Grįžtant prie valties, vienas iš afrikiečių pastebėjo, kad mano piniginėje, iš kurios traukiau sutartą sumą, yra kur kas daugiau nei 100 eurų. Plaukiant atgal mačiau, kad jie elgiasi keistai, veidai pikti, kažką kalbasi tarpusavyje. Įsivaizduokite, kas tuomet sukosi mano galvoje. Saulė jau nusileidusi, mes vidury upės, aš vienas, jie dviese. Laimei, viskas baigėsi gerai ir išlipęs iš valties greitai sprukau link savo automobilio“, – dabar su šypsena istoriją prisimena verslininkas.

Keliaudamas po pasaulį, F. Borcov ne tik ieško nuotykių, bet ir dairosi potencialių klientų ar partnerių. Jo teigimu, pažinti skirtingų šalių verslo ypatumus, kultūrą, rinkas ir vartotojus yra labai didelis privalumas.

Filip Borcov
Filip Borcov. Šaltinis: Asmeninio albumo nuotr.

„Bendraudamas su vietiniais, kartu ieškau ir pažinčių, klientų savo verslui. Labai smagu dalintis ir keistis idėjomis, kurias vėliau galima pritaikyti plėtojant verslą. Pavyzdžiui, mūsų gaminamas produktas lyderiauja Turkijoje, tad kelionės iš tiesų yra didelė dalis verslo sėkmės“, – sako pašnekovas.

F. Borcov įsitikinęs: visi kelionių prisiminimai ir patirti nuotykiai – tai geriausia streso, rutinos ir dabartinės pandemijos terapija.

„Įtampa darbe, kasdieninės problemos ir pandemija vargina tikrai ne vieną, todėl nuotykiai yra tai, ko šiuo metu žmonėms labai trūksta. Tikiu, kad galimybių pakeliauti gali rasti tikrai daugelis, svarbiausia – susidėlioti savo prioritetus, skaičiuoti finansus ir, žinoma, turėti didelį norą“, – teigia pašnekovas.

Prekybos tinklo „Iki“ inicijuotas projektas „30 metų iki šiandien“ kviečia visus Delfi skaitytojus dalintis skaniausiomis, juokingiausiomis, įsimintiniausiomis ir jums pačiomis brangiausiomis gyvenimo istorijomis. Pasidalinkite savo prisiminimais ČIA ir kas savaitę laimėkite 100 Eur IKI dovanų kortelę.