Visą gyvenimą bijojusi automobilių ir technikos, prieš 5 metus Danguolė užsirašė į vairavimo kursus. Kaip pati pasakoja, ryžtis šiai avantiūrai paskatino pasikeitusios gyvenimo aplinkybės: vyras išvyko dirbti į užsienį, o keliauti iš Trakų rajono į Vilnių autobusais buvo nepatogu. „Turiu labai stiprią valią. Jei kažką pradedu, tai būtinai ir užbaigiu. Užsirašiusi į vairavimo kursus žinojau, kad kelio atgal nėra“, – prisimena pašnekovė.

Vis tik kelias nebuvo pats lengviausias. Dabar jau su šypsena Danguolė prisimena, kiek pastangų pareikalavo noras turėti vairuotojo pažymėjimą: pakeistos trys vairavimo mokyklos, išlieta daugybė ašarų ir iš kantrybės išvesti du vairavimo instruktoriai. Teko įdėti daug pastangų, mokytis papildomai, bet tikslas įveiktas – teisės yra!

Gyvenimo džiaugsmą Danguolė atrado sulaukusi 45 metų: pradėjau gyventi ir jaučiuosi kaip niekada jauna
Šaltinis: Asmeninio albumo nuotr.

Savo automobilio teko palaukti keletą metų, vairavimo įgūdžių per tą laiką Danguolė netobulino, tad pirmoji kelionė nuosavu automobiliu baigėsi ne visai taip, kaip planuota: „Parkuodamasi galu trinktelėjau į stulpą. Tais pačiais metais keli netinkami manevrai kaimynui kainavo tvorą, o man – ne pigiai atsiėjusį automobilio remontą“.

Tačiau ir tai Danguolės nesustabdė. Moteris juokiasi, kad po šių nesėkmių nei stulpai, nei kaimynų tvoros daugiau nenukentėjo, o vairavimas kuo toliau, tuo didesnį malonumą teikia. „Vairuoju, dainuoju ir viską spėju“, – juokiasi pašnekovė.

Naujas iššūkis – išmokti anglų kalbą

Aktyvi, iššūkius mėgstanti ir keliones dievinanti moteris prieš metus pradėjo mokytis ir anglų kalbos: „Mėgstu keliauti, bendrauti, tačiau šiais laikais užsienyje praktiškai visi kalba angliškai, o aš net negaliu suprasti, kas man sakoma. Kalbos barjeras labai trukdo, tad nusprendžiau neatidėlioti ir išmokti anglų kalbą. Kelis kartus per dieną savarankiškai internetu gilinu anglų kalbos žinias ir džiaugiuosi savo pasiekimais – jau galiu ir susikalbėti, ir skaityti anglų kalba“.

Gyvenimo džiaugsmą Danguolė atrado sulaukusi 45 metų: pradėjau gyventi ir jaučiuosi kaip niekada jauna
Šaltinis: Asmeninio albumo nuotr.

Pašnekovės pasiteiravus, iš kur jos gyvenime tiek daug energijos ir pozityvumo, moteris tikina: perkopusi ketvirtąją dešimtį, jaučiasi kaip niekad jauna.

„Tarp mano bendraamžių tikrai yra tokių, kurie save nuvertina ir galvoja, kad gyvenime jau nieko naujo neišmoks, todėl net nesistengia pradėti kažką naujo. Pasakysiu atvirai: jaunystėje turėjau įvairių baimių, nepasitikėjau savimi, tačiau sulaukusi 45 metų iš tiesų pradėjau gyventi ir pasijaučiau jauna. Žygiai, naujos pažintys ir potyriai mane veža, todėl tikrai nesiruošiu geriausių savo dienų praleisti namuose, žiūrėdama televizorių“, – sako Danguolė.

Prekybos tinklo „Iki“ inicijuotas projektas „30 metų iki šiandien“ kviečia visus Delfi skaitytojus dalintis skaniausiomis, juokingiausiomis, įsimintiniausiomis ir jums pačiomis brangiausiomis gyvenimo istorijomis. Pasidalinkite savo prisiminimais ČIA ir kas savaitę laimėkite 100 Eur IKI dovanų kortelę.