Daugumai lietuvių puikiai žinomos Dovilės gyvenimo istorija išties įkvepianti. Baigus žiniasklaidos ir komunikacijos studijas Didžiojoje Britanijoje, jaunai merginai teko atsakyti į daugumai kylantį klausimą – o kas toliau? Nerti į darbo rinką ar skirti daugiau laiko sau, kelionėms ir pasaulio pažinimui? Logiškiausias sprendimas atrodė ieškoti darbo tarptautinėje kompanijoje, kraustytis į Londoną ir pradėti karjerą, tačiau širdis sakė ką kitą – dar per anksti. Tad atsiradus galimybei, Dovilė išvyko į Tenerifę. Kaip pati tikina, giliai tikėdama, kad tai teisingiausias sprendimas.

Kol studijų draugai socialiniuose tinkluose rodė naujas darbo vietas prestižinėse įmonėse, Dovilės širdyje kirbėjo nerimas: „Neslėpsiu, tikrai daug galvojau, ar tikrai esu ten, kur turėčiau būti. Tačiau negatyvias mintis nuvydavo pozityvios – kartodavau sau, kad viskas bus gerai, man pavyks, turiu išnaudoti šią galimybę“.

Ir ji nė kiek neklydo: Tenerifėje įkūrė šiuo metu didžiausią vestuvių planavimo kompaniją „Barefoot Bride“ (liet. „Basakojė nuotaka“). Nors viskas nebuvo taip paprasta, kaip gali pasirodyti žvelgiant iš šalies, mat sėkmingo verslo sukūrimui prireikė ne tik didelio noro, bet ir žinių.

„Kaip šiandien atsimenu: sėdžiu paplūdimyje, stebiu į vandenyną besileidžiančią saulę ir galvoju, kaip nuostabu būtų susituokti tokioje aplinkoje. Ir ši mintis mane užkabino, juk jeigu aš taip galvoju, greičiausiai, apie tai svajoja ir kiti žmonės. Nieko neatidėliojau ir tą pačią dieną puoliau domėtis vietine rinka – kokių dokumentų reikia vestuvėms, kuo galėčiau išsiskirti vietinėje rinkoje. Idėja mane taip užvaldė, kad sustoti tikrai neketinau: susiradau internetinius seminarus, skirtus vestuvių planuotojams, į juos investavau savo laiką, pinigus ir svajonė po truputi pradėjo virsti realybe“, – pasakoja verslininkė.

Dovilė Urbanaitė
Dovilė Urbanaitė. Šaltinis: Nerijus & Gintarė

Konkurencijos, kaip ir bet kurioje kitoje verslo srityje, netrūko, tad teko ieškoti būdų, kaip išsiskirti, kaip pritraukti pirmuosius klientus. Dovilė tikina – įsitvirtinti rinkoje padėjo ne tik jaunatviškas ir modernus jos požiūris į vestuves, bet ir įžvalgumas.

„Nuo nedidelių vestuvių, kuriose dalyvauja tik patys artimiausi šeimos nariai, viskas peraugo į išskirtines šventes su šimtais žmonių. Kartais vestuvės užsienyje – tai visos savaitės patirtis su pramogomis, pažintinėmis kelionėmis, išvykomis su laivais ir įsimintiniausiais vakarėliais. Tad pati vestuvių ceremonija tėra uogytė ant torto“, – juokiasi pašnekovė.

Nors vestuvės – vizitinė Dovilės kortelė, jauna moteris vien šiuo verslu apsiriboti neketino. Kaip pati pasakoja, idėja sukurti moterų klubą „She is Glowing“ gimė iš vienatvės ir skaudžių gyvenimo posūkių.

„Ispanų temperamentas ir gyvenimo būdas gerokai skiriasi nuo mūsų, todėl praleisdama čia vis daugiau laiko labai pajaučiau bendravimo trūkumą su bendramintėmis moterimis – norėjosi pasidalinti savo patirtimi, išgyvenimais ar tiesiog smagiai pasikalbėti apie moteriškus dalykus. Vienišumo jausmą dar labiau sustiprino netikėtos skyrybos su tuometiniu draugu. Jaučiausi palūžusi. Vienintelė paguoda buvo mano darbas ir aistra knygoms apie sėkmingas moteris. Besisemiant pozityvių pavyzdžių, kilo mintis sukurti bendruomenę, apjungiančią verslias moteris“, – prisimena D. Urbanaitė.

Nieko nelaukusi Dovilė sukūrė internetinę grupę, kuri akimirksniu sulaukė sėkmės ir peraugo į 35 tūkst. moterų vienijančią bendruomenę. Klubo moterys semiasi viena iš kitos žinių, dalyvauja renginiuose, seminaruose, įvairiose paskaitose ir verslumo mokymuose.

Kitokios savęs neįsivaizduoja

Sprendimas prieš 8 metus išvykti į Tenerifę – neabejotinai vienas įsimintiniausių Dovilės gyvenimo įvykių, tad apie tai, ar gyvenimas galėjo pasukti kita linkme, moteris negalvoja: pasirinkimas ją atvedė ten, kur ji norėjo būti.

„Dabar galiu tik pasidžiaugti, kad pasirinkau būtent šį kelią, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jis yra teisingiausias ir visiems reikėtų vadovautis mano pavyzdžiu. Kiekvienas turėtų klausyti savo širdies“, – tikina ji.

Šiuo metu pašnekovė gyvena tarp Vilniaus ir Tenerifės, tačiau kasdienius darbinius rūpesčius pastūmėti į šalį skatina dar vienas itin svarbus įvykis jos gyvenime – 2021 metų pabaigoje Dovilei pasipiršo jos mylimasis, tad pats metas pradėti galvoti ir apie savo vestuves. Galbūt – jos taip mylimoje ir jau antraisiais namais tapusioje Tenerifėje.

„Vis dar gyvenu sužadėtuvių nuotaikomis ir jaučiuosi be galo laiminga, tačiau man, kaip vestuvių planuotojai, dabar nemenkas spaudimas surengti geras vestuves! Vestuvių planuotojai gali būti ramūs, savo vestuves organizuosiu pati, – juokiasi D. Urbanaitė ir patikina – galvos pamesti dėl vestuvių neketina, nes tai pirmiausia turi būti šventė patiems jaunavedžiams. – Jau turime sąrašą artimiausių žmonių, kuriuos kviesime į vestuves ir tikimės, kad tai bus puiki šventė visiems, tačiau svarbiausia – mūsų akimirka, kurią prisiminsime visą gyvenimą ir nešiosime savo širdyse.“

Prekybos tinklo „Iki“ inicijuotas projektas „30 metų iki šiandien“ kviečia visus Delfi skaitytojus dalintis skaniausiomis, juokingiausiomis, įsimintiniausiomis ir jums pačiomis brangiausiomis gyvenimo istorijomis. Pasidalinkite savo prisiminimais ČIA ir kas savaitę laimėkite 100 Eur IKI dovanų kortelę.