30 metų iki šiandien

Sveikos gyvensenos entuziastė, žinoma bėgikė Vlada Musvydaitė tikina – pulti į kraštutinumus tikrai nereikia. Kur kas efektyviau siekti rezultatų palaipsniui, prisijaukinant paprasčiausią vaikščiojimą, kurį vėliau galima paversti ir aktyviu ėjimu. „Einant ne tik gerėja fizinė būklė, bet ir nuotaika, sutvirtėja kūnas, išlaisvinamas kūrybiškumas ir energija. Greitas ir reguliarus ėjimas gali būti puiki alternatyva nemėgstantiems plušėti sporto salėje“, – neabejoja Vlada.

Ėjimas, anot pašnekovės, universali ir kiekvienam tinkanti sporto šaka – tiek patiems mažiausiems, tiek vyresniems. Svarbiausia paversti ėjimą malonumu ir kiekvienam individualiai pasirinkti intensyvumą bei įveikiamą atstumą.

O kaip gi auksinė taisyklė, kad per dieną būtina nueiti 10 tūkst. žingsnių? „Nebūtinai tiek, – sako Vlada. – Siekiamybė yra ne žingsnių skaičius, o mažiausiai 30 minučių nepertraukiamo fizinio aktyvumo per dieną. Tad matuoti reikėtų minutėmis.“

Didinti esamą fizinį aktyvumą bus paprasčiau, jei išsikelsite sau konkrečius tikslus, pavyzdžiui, šią savaitę kasdieną įveikti bent 5 tūkst. žingsnių, kitą – jau 7 tūkst. Taip palaipsniui pripratinsite organizmą prie aktyvumo, patys išsiugdysite įprotį daugiau judėti. Vos po kelių savaičių 10 tūkst. žingsnių per dieną atrodys kaip vieni juokai.

Už žingsnius – pelnyta dovana

„Sveikesnis gyvenimo būdas neatsiejamas ne tik nuo fizinio aktyvumo, bet ir nuo mitybos. Kad ir kokio mitybos plano laikytumėtės, vaisiai ir daržovės jame turi užimti ypatingą vietą. Be to, kad šiuose produktuose netrūksta vitaminų ir kitų mūsų organizmui būtinų medžiagų, jie taip pat yra greitai virškinami, nekaloringi, neapkrauna skrandžio“ – sako V. Musvydaitė.

Gera motyvacija – vienas iš svarbiausių dalykų siekiant savo tikslų, tad nuo 2021 metų prekybos tinklas „Iki“ paskelbė išskirtinę ir pirmąją tokią akciją Lietuvoje – 20 tūkst. žingsnių – 20 proc. nuolaida vaisiams ir daržovėms! Nueitus žingsnius programėlės #walk15 turėtojai į nuolaidą gali iškeisti net 78 tinklo parduotuvėse visoje Lietuvoje.

„Jau 30 metų augame ir tobulėjame kartu su pirkėjais, stengdamiesi jiems pasiūlyti ne tik kokybiškų produktų, bet ir pokyčiams įkvepiančių idėjų. Džiaugiamės, kad nuo iniciatyvos pradžios į nuolaidą iškeista net 293,48 mln. žingsnių. O tai yra daugiau, nei reikėtų žingsnių norint apeiti aplink Žemės rutulį“, – sako prekybos tinklo komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Kviečia prisijungti į ėjimo varžybas

Norinčius pradėti gyventi sveikiau ir aktyviau, V. Musvydaitė ragina prisijungti ir prie balandžio 23 dieną organizuojamo didžiausio nemokamo sveikatingumo renginio – „Iki Ėjimo varžybų“ Vilniuje, kurių metu dalyviai bus kviečiami įveikti 15 tūkst. žingsnių atstumą gražiausiu Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio maršrutu. Finišavusių lauks ne tik bei galimybė žingsnius iškeisti į vertingus prizus, bet ir specialūs, aplinkai draugiški trofėjai.

„Ilgalaikėje perspektyvoje svarbiausiu prioritetu turėtų tapti ne numesti kilogramai, o pačio žmogaus savijauta, todėl fizinis aktyvumas ir tinkama mityba atlieka labai reikšmingą vaidmenį. Tik aktyviai judėdami galime jaustis gerai, būti optimistiški ir mėgautis gyvenimu. O puoselėdami savo kūną, nepamirškite puoselėti ir minčių“, – sako pašnekovė.