Vis tik tai dar nereiškia, kad seksualinis gyvenimas negali pasikeisti į gerąją pusę, tikinama womenshealthmag.com. Trys mamos atvirai pasidalijo, kaip tėvystė pakeitė jų intymiąją gyvenimo pusę, o ekspertai pateikė patarimų, kaip geriausiai suderinti pasitenkinimą teikiančius seksualinius santykius su šeimos kūrimu.

Trečio vaikelio besilaukianti Alex papasakojo: „Po pirmojo kūdikio, kuris gimė atlikus cezario pjūvio operaciją, seksas buvo skausmingas, be to, dažniausiai tam neturėdavome laiko. Savo intymias akimirkas pradėjome planuoti, o tai nebuvo labai seksualu. Kartais jausdavomės taip, lyg tai būtų prievolė. Po antrojo kūdikio viskas tęsėsi taip pat. Kai vaikai pradėjo išmiegoti visą naktį, atsirado daugiau energijos, bet tada aš vėl pastojau ir visa energija išseko kartu su rytiniu pykinimu. Manėme, kad naktiniai vaikų prabudimai baigsis kartu su kūdikyste, bet net mūsų ikimokyklinukai prabunda su blogais sapnais. Miegas, o su juo ir energija seksui atrodo neįtikėtinai sunkiai pasiekiami dalykai.“

Eksperto nuomonė. Sekso planavimas yra įprastas užsiėmusių tėvų sprendimas, tačiau dėl to seksas gali atrodyti kaip dar viena užduotis iš nesibaigiančio darbų sąrašo, sako sekso terapeutė Catharine McDonald. Kad netaptumėte paprasčiausiais kambariokais, suplanuokite laiką pabūti kartu. Trumpos artimumo akimirkos ir sąmoningas meilės rodymas neleis pamiršti, kad esate partneriai, o ne tik tėvai. Ekspertė teigia, kad tai yra teigiamos seksualinės patirties pagrindas. Užsiimant seksu ji pataria atsisakyti „gero“ sekso gairių, tiesiog pasistenkite kartu patirti seksualinį malonumą. Ir atminkite: seksualinė sveikata yra sveikata, todėl verta ja rūpintis.

Tėvai

8 mėnesių amžiaus kūdikį auginanti Jenny: „Nuo tada, kai tapau mama, mano lytinis potraukis beveik išnyko. Vaikelį aš maitinu krūtimi, o tai slopina mano lytinį potraukį ir lemia mano sausumą ten, apačioje. Dabar apie savo krūtinę, kuri anksčiau buvo seksualiausia kūno dalis, galvoju tik kaip apie maisto šaltinį, mane erzina, kai kas nors kitas, be mano dukros, ją paliečia. Mano vyras, nors yra kantrus ir mane palaiko, viso to nesupranta. Kaskart, kai jis parodo iniciatyvą, aš jį atstumiu ir dėl to jaučiuosi blogai. Mano nuolatinis nerimas, nesibaigiantys darbų sąrašai, vėlyvi vakarai, aiškinimasis, kada galėsiu nueiti į parduotuvę tarp vaiko miegų, ir dažniausiai netvarkingi namai – visa tai neigiamai veikia mano seksualinį gyvenimą. Negaliu pakankamai atsipalaiduoti, kad galėčiau susijaudinti. Būnant mama smegenys visada perkrautos.“

Eksperto nuomonė. Nauja motinystė dažnai apibūdinama kaip išgyvenimo režimas, sako ekspertas Damaris Johnsonas. Tai, kad dabar nenorite sekso, yra normalu, atvirai kalbant, daugumai jaunų mamų tai yra norma. Tačiau vis tiek galite rasti būdų, kaip mėgautis fiziniu artimumu. Pavyzdžiui, jis siūlo išbandyti penkių minučių rytą, t. y. kiekvieną rytą skirkite penkias minutes apsikabinimui, apsikeiskite komplimentais. Tai ne seksualus, tačiau vis tik intymus būdas sąmoningai teikti pirmenybę savo santykiams.“

Tėvai

Trijų vaikų – 6-erių, 3-ejų ir 1 metų – mama Carolyn: „Mūsų seksualiniai santykiai su partneriu per daugelį metų keitėsi. Mes nuolat esame arba pakilime, arba atoslūgyje. Tapus mama tie pakilimai ir atoslūgiai – šiek tiek ekstremalesni. Būna akimirkų, kai po viso intensyvaus rūpinimosi vaikais man reikia erdvės. Būna ir kitokių akimirkų, kai jausmingi prisilietimai primena, kad man leista jaustis moterimi.“

Eksperto nuomonė. Su laiku keičiantis patiems žmonėms ir jų partnerystei gali keistis ir seksualinio intymumo troškimas. Svarbiausia, kad išlaikytumėte emocinį intymumą. Nebijokite vienas kitam pasirodyti pažeidžiami, atvirai kalbėkitės apie kasdienius išbandymus ir pergales, apie tai, kaip jaučiatės ir ko jums reikia, pataria terapeutė America Allen. Taip pat svarbu skirti šiek tiek laiko savo tapatybės tyrinėjimui. Nors seksualiniai santykiai gali keistis, emocinį artimumą išlaikančios poros išmoks tuo mėgautis.