Pamenu vyresnės penkiametės dukros išsakytus žodžius: „Mama, matai mažylė sesė šypsosi – ji laiminga, nes mes labai mylim ją.“ Nusišypsojau pažvelgusi į mažylę, kuri mažais žingsneliais, rankoje laikydama kibirėlį, artėjo prie vandens kriauklės.

Mažylė gimė ankstuke su žarnyno problemomis. Kai prasidėdavo diegliukai, tai riksmu verkdavo po keletą valandų, tik jūros bangos, smėliukas ir vanduo ramindavo mažylę. Gydytojų dėka mažylė augo. Mano vyras nuolat dirbdavo išvykęs, sunkumų pakakdavo, bet jaučiausi laiminga, nes labai mylėjau mergaites.

Deja, 1990 metai gyvenimą pakeitė. Žemės drebėjimo metu žuvo šeimos maitintojas, prasidėjo ekonominė krizė.

Prisimenu tą ankstyvą rytą, kai užėjus baimei ir nerimui, jaučiausi išgąsdinta, nežinojau, ką daryti. Pažvelgusi į ramiai miegančias mergaites bijojau, kad jas galiu nuskriausti, ir nieko negalvodama išskubėjau pagalbos į Bangų g. įsikūrusį Psichiatrijos skyrių.

Ir šiandien esu dėkinga, kad patekau pas gydytoją psichiatrę. Visų pirma mane nuramino jos ramus žvilgsnis. Pajutau, kaip šiluma apgaubė mane, dingo drebulys. Jos žvilgsnis tarsi tyrinėjo mano pajuodusį, ligos išvargintą veidą. Išgirdau tyliai ištartus žodžius: „Viskas bus gerai. Organizmui per daug sunkumų..“ Ir gydytoja tyliu balsu gal 20 minučių ramino mane, nors už durų laukė kiti pacientai.

Nors laikas gydo gyvenimo žaizdas, bet ši gydytoja buvo vienintelė gydytoja, kuri tikrai užgesino ligą.

Pamenu, kaimynė kvietėsi į namus privatų psichiatrą, kad palengvintų ligos simptomus, tad leido man užsukti ir pakalbėti. Paklausiau, ką daryti, kai staiga organizmą sukausto baimė. Psichiatras nusišypsojo ir tarė: „Prisipilk vonią šalto vandens ir porą kartų panerk… Ir baimės nebebus.“ Aišku, kitą rytą taip padariau. Buvau nustebinta savijautos pagerėjimu, atsirado daug jėgų. Išploviau kambarius ir staiga.... didžiulė baimė… Virtuvėje pamačius peilius, išsigandau, kad nieko nepadaryčiau, ir su chalatu išbėgau į Bangų g. Psichiatrijos skyrių.

Tuo metu pas gydytoją buvo daug pacientų, bet ji, pamačiusi mane išbalusią, verkiančią, atsiprašė kitų pacientų ir priėmė. Kai papasakojau apie pravestą gydymo metodą, gydytoja liūdnai nusišypsojo ir raminamai tarė: „Ir sveikam organizmui nepatarčiau to daryti, juk kraujagyslės išsiplečia, o po to staigiai susitraukia.“ Pasisodino prie stalo ir mane ramino: „Pakalbėsiu, gal priims psichiatras.“

Gydytoja psichiatrė buvo tas vienintelis žmogus, kuris negailėjo savo laiko ir širdies, kad padėtų man nugalėti ligą. Tikrai gyvenime esam laimingi, jeigu labai mylim, o patekę į duobę galime išlipti, jeigu jaučiam tikrą pagalbą. Esu labai dėkinga gydytojai.

Ši skaitytojos pasidalinta istorija dalyvauja konkurse „Niekada JOS nepamiršiu“. Jei pažįstate moterį, kuri Jus įkvėpė, pakeitė gyvenimą arba iki šiol yra didžiausias pavyzdys, ir norėtumėte apie ją papasakoti, kviečiame dalyvauti konkurse.


Jūsų aprašytomis istorijomis pasidalinsime su Delfi Moterys skaitytojais, o daugiausia skaitytojų susidomėjimo sulaukusių istorijų autoriai laimės pasilepinti kviečiančius prizus.


Laiškų lauksime iki kovo 19 d. elektroniniu paštu moterys@delfi.lt. Laiško temoje pažymėkite: Niekada JOS nepamiršiu.


Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją