Europos, Australijos ir JAV universitetuose savo patirtį skleidžiantis lietuvis gydytojas šį savaitgalį, jubiliejinėje grožio parodoje „Pelenė 2018“ žiniomis dalinsis su pirmojo Lietuvoje estetinės mezoterapijos kongreso dalyviais.

– Iš kur į Lietuvą atkeliavo mezoterapija?

– Mezoterapijos pradininkai yra prancūzai. Šioje šalyje daugiau nei prieš 50 metų buvo suformuluotos svarbiausios gydymo metodikos. Estetinė mezoterapija į Lietuvą atkeliavo prieš 10-15 metų, kaip ir visame pasaulyje, čia egzistuoja skirtingos jos kryptys ir mokyklos. Stipriausia pasaulyje yra Rusijos mokykla, kuri prancūziškąją papildė naujais metodais ir žiniomis. Rusijos mokyklos dėstytojai laukiami viso pasaulio klinikose ir universitetuose.

Esu gydytojas dermatovenerologas, daug metų dirbau sveikatos apsaugos sistemoje, tačiau atėjo laikas, pradėjau ieškoti kitų kelių. Jie labiau atitinka manuosius principus ir įsitikinimus – taip atsidūriau grožio industrijos pasaulyje.

– Apie mezoterapiją šiandien daug kalbama, kaip šis metodas pakeitė grožio pasaulį?

– Turtingiausias pasaulio žmogus Billas Gatesas būtų tik elgeta prieš žmogų, kuriam pavyktų sukurti grožio eleksyrą. Nuo seniausių laikų ieškoma, kaip sustabdyti senėjimą ir išlaikyti grožį. Gyvename XXI amžiuje, o paieškos tebevyksta. Viskas turi pradžią ir pabaigą šiame pasaulyje, tačiau tai, ką kruopščiai prižiūrime, išlieka ilgiau.

Parduotuvių lentynos pilnos kosmetikos, gali rinktis kokią nori ir pagal gamintoją, ir pagal kainą. Kuo skiriasi kremas už 30 eurų ir 100 eurų kainuojantis? Drąsiai sakau – 70-čia eurų. Ir viename, ir kitame indelyje – chemijos rinkinys, gal tik papildytas skirtingomis medžiagomis. Oda iš kremo, kad ir paties geriausio, pasisavina vos 3 procentus veikliųjų medžiagų.

– Norite pasakyti, kad brangių kremų pirkti neverta?

– Žinoma, kad ne! Rezultatas nuo kainos tikrai nepriklauso. Mezoterapijoje veikliosios medžiagos – vitaminai, mineralai, amino rūgštys, peptidai į audinius patenka tiesiai, adata nepažeidžia apsauginio odos barjero ir jam nekenkia. Efektas – gana greitas ir ryškus.

Mezoterapija pakeitė grožio industrijos pasaulį labai stipriai, tačiau svarbu, kad šioje srityje dirbtų profesionalai. Nes lygiai, kaip ir padėti, galima pakenkti. Ypač šiandien, kai mezoterapijos procedūros nedaromos gal tik tualetuose, o mezoterapija vadinamas bet koks pabadymas adata. Žmonės, norintys išmėginti šią procedūrą, turėtų žinoti, kad neprofesionaliai atlikta, ji gali kelti grėsmę ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Įtartinose vietose įsikūrę kabinetai ir pigios procedūros turėtų kelti abejonių.

– Veidas – itin subtili vieta. Dažnai bijome jį stipriau paliesti, o čia – adatų dūriai!

– Tie, kurie niekuomet nemėgino procedūros – bijo, kurie pamėgino ir rezultatai nepateisino lūkesčių – daugiau neateina. Tačiau pas gerus specialistus rikiuojasi eilės. Aš juokauju: užtenka keletą kartų pamėginti, pamatyti, kaip mezoterapija veikia, ir žmonės „sėda ant adatos“. Mano studentės iš pradžių irgi pyksta, kad procedūras prašau pirmiausia išmėginti pačias, tačiau mokslų pabaigoje jos jau klausia, ar tuo pat metu negalėtų atlikti dviejų procedūrų?

– Jei kalbėsime paprastai, mezoterapija tai odos maitinimas?

– Medicinoje mezoterapija plačiai naudojama, tik čia švirkštai užpildomi vaistais. Estetinėje mezoterapijoje odą gražiname mineralais, amino rūgštimis, peptidais. Ne tik gražiname, bet ir stipriname periferinę kraujotaką, regeneruojame audinių ląsteles, odą drėkiname, gaiviname, stipriname, stangriname. Ir veido odą, ir kūno, ir plaukus.

– Į jūsų kabinetą ateina niekuomet tokios procedūros nedariusi penkiasdešimtmetė. Nuo ko pradedate?

– Pirmiausia išklausau jos norus ir skundus, įvertinu odos būseną, senėjimo procesus, pigmentaciją, tada sukuriu programą, suderinu ir pradedame dirbti. Kliento noras – dar ne viskas. Specialisto žodis turi būti paskutinis – kokias procedūras reikia atlikti, o kokių – ne.

– Tačiau vienos procedūros juk – maža?

– Ir viena procedūra duoda šiokį tokį rezultatą, tačiau, efektą, kokio laukiame ir tikimės, galima pasiekti tik po šešių, dešimties ar šešiolikos. Kovos su celiulitu, pavyzdžiui, nuo vienos procedūros net pradėti neverta.

– Ir tai kainuoja nuo – iki?

– Kainos labai skiriasi, jos priklauso nuo procedūros, nuo klinikos, nuo kabineto. Už vieną galite mokėti ir 45 eurus, bet galite – ir 450. Moterys ateina ir sako: noriu, kad išlygintumėte raukšles, dar norėčiau putlesnių lūpų. Visada siūlau pradėti nuo mezoterapijos – oda juk pirmiausia turi atrodyti sveikai, spindėti. Paputlinsi lūpas pavargusiame veide – bus ne grožis, o karikatūra. Po mezoterapijos procedūrų dažnai nė nebereikia nieko didinti, putlinti ar kelti. Tik ne visos moterys tai supranta, daugelis rezultato nori čia ir dabar.

– Įdomu, ar vyrai irgi atlieka tokias procedūras?

– Dar ir kaip! Vyrams labiausiai aktuali galva, slenkantys plaukai ir ryškėjančios plikės. Ypač tiems, kurie dažnai rodosi viešumoje, dirba su žmonėmis. Drįsčiau teigti, kad vyrai – ištikimiausia klientų kategorija. Būna, po procedūros moterims nurodai, kaip jos turėtų elgtis namuose, kokių taisyklių laikytis. Ateina kitą kartą, matai, kad nieko nedarė, nors akis išpūtusi tvirtina, kad laikėsi. Vyrai visada daro, kas pasakyta, šventai laikosi žodžio, o per procedūras užduoda tik konkrečius klausimus.

– Bet jie labiau bijo skausmo? Ar tiesa?

– Moterys tikrai kantresnės, teisybė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (61)