Anot teisininkės, taip, lytiniai santykiai su girtu žmogumi gali būti laikomi išprievartavimu. „Visų pirma, turiu priminti, kad „išprievartavimas” nėra teisinė sąvoka. Tai buitinė sąvoka, kurią teisėje išskiriama į dvi atskiras nusikalstamas veikas – išžaginimą ir seksualinį prievartavimą, tačiau paprastiems žmonėms šio skirstymo žinoti nebūtina, tad tekste vartosiu žodį „išprievartavimas”, kuris apims ir išžaginimą, ir seksualinį prievartavimą“, – rašė I. Jarašiūnaitė.

Kas yra išprievartavimas? Pasak specialistės, tai lytinis santykiavimas su žmogumi prieš šio valią:

  1. Panaudojant fizinį smurtą.
  2. Grasinant tuoj pat jį panaudoti.
  3. Kitaip atimant galimybę priešintis.
  4. Pasinaudojant bejėgiška nukentėjusio asmens būkle.

„Bejėgiškos būklės asmuo negali suvokti jo atžvilgiu atliekamų veiksmų esmės arba jei ir suvokia, bet dėl bejėgiškos būklės negali pasipriešinti kaltininkui, o kaltininkas supranta, kad asmuo yra bejėgiškos būklės ir tuo pasinaudoja, t. y., lytiškai santykiauja su tokiu asmeniu“, – teigė teisininkė.

Anot jos, išgėręs ar apsvaigęs asmuo yra laikomas bejėgiškos būklės tada, kai dėl apsvaigimo laipsnio nesuvokia aplinkos, su juo daromų veiksmų esmės arba negali pasipriešinti.

„Todėl lytiniai santykiai su labai apsvaigusiu asmeniu gali būti laikomi išžaginimu arba seksualiniu prievartavimu, jei toks asmuo bus traktuojamas kaip bejėgiškos būklės“, – sakė I. Jarašiūnaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės