Kaip išsirinkti?

Anot specialistės, moterys dažniausiai renkasi tą tušą, kurį rekomendavo draugė, bet tai nėra teisinga. „Visų pirma, ką reikia nuspręsti – ar tai bus vandeniui atsparus tušas, ar ne. Vandeniui atsparus tušas tinka merginoms, kurių vokas uždaras, akys dažnai ašaroja, kai apatinis vokas paburkęs ir yra labai intensyvus raukšlelių tinklas prie akių. Tokiais atvejais visada, kai mes juokiamės ar šypsomės, tušas atsiranda paakių zonoje ir suteikia nuovargio efektą. Ką svarbu žinoti dėl tokio tušo, kad jis gali dirginti akis ir labai sunkiai nusivalo. Todėl svarbu naudoti gerą aliejinį akių makiažo valiklį, kuris lengviau nuvalytų ir nepažeistų mūsų akių“, – pasakojo meistrė. Jei minėtų problemų moteris neturi, pašnekovė niekada nerekomenduoja naudoti vandeniui atsparaus tušo.

Kitas žingsnis – nuspręsti, kokio poveikio tušo norite. „Tam reikia išsirinkti tinkamą aplikatorių. Jei rinksitės didelį šepetėlį su nailoniniais šereliais, jis dažniausiai tušo užteps daug, sustorins blakstienas, bet kartu ir sulipins jas. Jis suteikia ir apimties, ir dydžio, ir ilgio. Sukuria tokį „Twiggy“ efektą. Toks antgalis netinka, jei akis mažytė, vokas uždaras. Tušas tokiu atveju sunkiai pasiskirstys“, – pasakojo specialistė.

Jei norite natūralesnio efekto, ji pataria rinktis silikoninius aplikatorius. „Jie blakstienas atskiria ir padažo estetiškai bei subtiliai. Išilgina, bet neapsunkina. Blakstienos atrodo ilgos ir tvarkingos“, – teigė pašnekovė.

Kalbant apie patį šepetėlio dydį, kuo akis mažesnė, tuo mažesnį aplikatorių rekomenduojama rinktis. Kuo akis didesnė – tuo didesnį. „Jei blakstienos yra visiškai tiesios, galima rinktis riečiančius blakstienų tušus, kurių aplikatorius yra lenktos formos. Jie labai stipriai blakstienų neužries, bet kuriam laikui efektas bus. Dažantis tokiu šepetėliu, braukiant per blakstienas keletą sekundžių sustokite ir luktelkite“, – pasakojo O. Žuravliova. Užriesti blakstienas galima ir specialiu rietikliu, bet jį naudoti reikia prieš dažantis. „Blakstienų rietiklį naudojant po dažymo – efektas didesnis, bet taip galime pakenkti blakstienoms, jos gali pradėti labiau lūžinėti. Kita vertus, reikia suprasti, kad rietiklis užries tik trumpam. Jei norisi ilgalaikio poveikio, rekomenduoju rinktis cheminį blakstienų rietimą arba laminavimą. Taip akys taps atviresnės, didesnės ir efektas tikrai bus pastebimas“, – sakė specialistė.

Dar vienas dalykas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį – tušo spalva. Nors įprasta rinktis juodą, makiažo meistrė rekomenduoja išbandyti ir kitas spalvas. „Gaila, kad mūsų rinkoje nėra gražių mėlynų ar violetinių tušo atspalvių, bet yra labai gražu žiūrėti į rudą tušą ir jį rinktis rekomenduočiau moterims jau nuo kokių 30-ties metų. Bėgant metams, veido bruožų ryškumas mažėja, todėl ir tušą reikėtų rinktis ne tokį intensyvų“, – patarė specialistė.

Kaip teisingai pasidažyti?

Kad blakstienos atrodytų natūraliai, meistrė rekomenduoja tušo tepti du sluoksnius. „Pirmą kartą perbraukiame mažu sluoksniu, paskirstome, suteikiame formą ir nieko nelaukdami patepame antrą kartą. Jei tarp padažymų padarysime pertrauką, apsunkinsime blakstienas. Jei aplikatorius silikoninis ir norime dieninio makiažo efekto, gali užtekti ir vieno sluoksnio“, – sakė pašnekovė.

Paklausta, kokiais atvejais dažyti apatines blakstienas, meistrė sakė, kad jų paryškinimas išdidina akis, sukuria tokį lėlišką žvilgsnį. Tiesa, to nerekomenduojama daryti moterims, kurių apatinis vokas paburkęs ar yra daug raukšlelių, tušas išsiteps ir gražiai neatrodys.

Anot pašnekovės, tušą reikėtų keisti dažniausiai iš visų makiažo priemonių, daugiausiai jį naudoti rekomenduojama apie tris mėnesius. „Anksčiau ir metus naudodavo, ir vandens įsipildavo, tai taip tikrai nerekomenduoju. Kita vertus, viskas priklauso nuo to, kaip dažnai tušą atidarome ir į jį patenka oro. Ko tikrai nereikia daryti, tai atidarius pirmyn atgal kaišioti aplikatorių. Tai yra labai blogai. Tušas taip genda greičiau, nes į jį patenka oro“, – sakė meistrė.

Ar tušas gali pakenkti blakstienoms? „Gali tik tuo atveju, jei vakare blogai jį nusivalome. Blakstienos sulimpa ir sukietėja, todėl tampa pažeidžiamos, gali lūžti. Taip pat tušas dėl jame esančių konservantų gali džiovinti blakstienas, todėl verta rinktis tokį, kuris papildytas puoselėjančių savybių turinčiomis medžiagomis“, – patarimais dalijosi specialistė.

Bene visoms moterims aktualus klausimas – rinktis brangų tušą ar pigesnį? Makiažo meistrė sako, kad galima rasti tokios paties sudėties tušus ir už 9, ir už 29 eurus. „Reikia analizuoti sudėtį. Kaina gali skirtis priklausomai nuo konservantų: ar natūralūs, ar cheminiai. O kartais didžiausią tušo kainą lemia buteliukas. Kosmetikos kaina gali kilti dėl natūralių ingredientų, bet tikrai nereikia tušui išleisti šimtus eurų“, – patarė pašnekovė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės