Kertinis plaukų priežiūros aspektas – drėkinimas

Daug kas galvoja, kad plaukai stokoja drėgmės tik šiltuoju metų sezonu, kai užplūdę karščiai sausina plaukus. Visgi, drėgmės plaukams žiemą taip pat gali labai stigti. Tai parodo pasikeitusi plaukų būklė – jie veliasi, lūžinėja, šakojasi. Pastebėjus šiuos pokyčius išgelbėti plaukus gali būti sudėtinga – geriausia nelaukti, kol plaukų būklė ims prastėti, o tinkamomis priemonėmis naudotis vos atvėsus orams.

Prekės ženklo „Rich Hair Care“ ambasadorė Liuda Šluinskytė, geriau žinoma, kaip „Jazz'as plaukuose“, pabrėžia, kad nesvarbu, kur atliktumėte plaukų procedūras – ar namuose, ar grožio salone, žiemą plaukams labiausiai reikia drėkinimo ir maitinimo. Specializuotose parduotuvėse, prekybos centruose ar vaistinėse nesunku rasti reikalingų priemonių, padėsiančių pakankamai greitai pagerinti plaukų būklę, tačiau specialistė priduria, kad vien to gali ir neužtekti.

„Temperatūrų kaita, kepurės, nuolatinis plaukų džiovinimas – visa tai gali išsausinti plaukus. Kad taip nenutiktų, žiemą reikėtų naudoti intensyviai drėkinantį šampūną ir kondicionierių, palepinti plaukus maitinamosiomis arba drėkinamosiomis kaukėmis. Vertėtų rinktis plaukų priežiūros priemones, kuriose apstu plaukų struktūrą atkuriančių vitaminų. Pavyzdžiui, kviečių proteinas padeda plaukams išlikti sveikiems, o cinko piritionas ramina galvos odos sudirgimus“, – kalba ekspertė, pabrėždama, jog dėl tinkamo šampūno bei kondicionieriaus vertėtų pasikonsultuoti su kirpėju.

Plaukų ekspertė taip pat pastebi, kad plaukai bus sveiki tuomet, kai pats organizmas bus stiprus. Ji rekomenduoja gerti daug vandens, sveikai maitintis, vartoti vitaminus.

Kas slypi po dažnu plaukų plovimu?

Be reguliaraus plaukų drėkinimo ir maitinimo, ekspertė pamini dar vieną svarbią detalę, kurią turėtų žinoti kiekviena moteris – tai teisingas plaukų plovimas. Pasak specialistės, žiemą reikėtų vengti plaukus plauti dažnai, mat tai atneša daugiau bėdų, nei naudos.
„Dažnas plaukų plovimas blukina spalvą, sausina plaukus, jie pradeda lūžinėti. Kai plauname plaukus, kartu nuplauname ir sebumą – galvos odos riebalą, natūralų mūsų plaukų drėkiklį. Kai nuplaunamas sebumas, plaukai išsausėja, todėl jeigu negalite plaukų plauti rečiau, drėkinamojo šampūno, kondicionieriaus ir aliejaus kombinacija – geras pasirinkimas“, – aiškina plaukų ekspertė.

Ekspertė rekomenduoja nepamiršti, kad plaukus taip pat sausina ir karštos priemonės, tokios, kaip džiovintuvas ar formavimo žnyplės, todėl šių prietaisų reikėtų vengti. Visgi, nusprendus plaukus džiovinti karštu oru ar formuoti norimą šukuoseną žnyplėmis, patariama naudoti plaukus stiprinantį argano aliejų bei specialų, nuo karščio apsaugantį purškalą.

Aspektai, apie kuriuos daugelis pamiršta – taip pat svarbūs

Retai kada susimąstome, kad plaukų būklei įtakos gali turėti ir mūsų aplinka. Ekspertė pastebi, kad plaukų priežiūros procese yra labai svarbu net pagalvės, ant kurios miegama, užvalkalas.

„Jeigu miegama ant iš netinkamos medžiagos pasiūto pagalvės užvalkalo, kenčia ne tik veido oda, bet ir plaukai. Aš rekomenduoju rinktis šilką – jis nesausina ir nesuvelia plaukų, todėl ryte plaukai ne tik bus lengviau iššukuojami, bet ir žvilgės“, – teigia specialistė.

Dar viena svarbi plaukų priežiūros detalė, kurią žiemą daugelis moterų pamiršta – tinkamai pasirinkta kepurė. Ją taip pat vertėtų rinktis atidžiai, mat netinkamos medžiagos galvos apdangalas gali išsausinti bei suvelti plaukus. Rekomenduojama rinktis kepures, pasiūtas iš natūralaus pluošto – medvilnės ar vilnos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)