„Ruduo odai atneša išbandymų periodą“, – odos priežiūros problemą kelia ir patarimais dalijasi kosmetinės chemijos ir priemonių bei medžiagotyros specialistė dr. Diana Barragan-Ferrer.

Šildymo sezono pradžia – ženklas drėkinti odą

Keičiantis metų laikams, kinta ir odos priežiūra. Rudenį dažni temperatūros ir drėgmės svyravimai, o oda į tai reaguoja jautriai.

„Pirmiausia rudenį odą reikia saugoti nuo šalčio ir vėjo, todėl rekomenduojama kosmetika, kurios sudėtyje būtų apsauginių komponentų, tokių kaip keramidai, kurie apsaugo odą nuo dehidratacijos, regeneruoja ir pagerina apsaugines ir barjerines odos funkcijas, įvairūs lipidai (pavyzdžiui, augaliniai aliejai). Puikiai tinka ir kosmetika su bičių vašku, jei jam nėra alergijos“, – pastebi Kauno kolegijos Kosmetologijos katedros dėstytoja dr. D. Barragan-Ferrer.

Ženklą, kad odą reikėtų pradėti drėkinti intensyviau, duoda ir šildymo sezono pradžia. Specialistė verčia suklusti, kad esant šalčiams drėkinti odą rekomenduojama tik patalpose ir ne vėliau kaip valandą prieš išeinat į lauką, tačiau prieš tai dar užtepus ir apsauginį kremą, kurio sudėtyje būtų riebiųjų rūgščių (augalinių aliejų mišinių ir augalinių sviestų), pagerinančių odos gebėjimą išsaugoti vandenį.

„Odos drėkinimui puikiai tiktų įvairūs purškiami drėkikliai su mineraliniu vandeniu: juos galima naudoti ir pasidažiusiai moteriai, o svarbiausia jie puikiai sudrėkina odą ilgai dirbantiems sausose patalpose ar kompiuteriu. Daug laiko leidžiantiesiems lauke rekomenduojami labiau maitinantys ir odą tausojantys kremai“, – priemones skirtingą gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms rekomenduoja specialistė.

Odos priežiūrai nesvarbi lytis ir amžius

Nors odos priežiūra dažnai stereotipiškai siejama su grožio procedūromis, specialistės teigimu, odos priežiūros ritualai yra privalomi nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus. Vyrų dėmesį odos priežiūros klausimais dr. D. Barragan-Ferrer atkreipia teigdama, kad ypač dirbančiųjų lauke ar daug laiko praleidžiančių prie kompiuterių vyrų odai reikėtų skirti daugiau dėmesio nei įprasta, nes dažniausiai jų oda dėl netinkamos priežiūros būna dehidratavusi.

Tėvai turėtų pasirūpinti ir vaikų oda, kuri yra jautresnė ne tik aplinkos temperatūros svyravimams, bet ir cheminėms medžiagoms. Dėl šios priežasties renkantis produktą vertėtų analizuoti jo sudėtį.

„Vaikų odos priežiūrai reikia rinktis priemones, kuriose nėra kvapiklių ir ypač daug augalinių ekstraktų, nes per didelis kiekis fitokomponentų, pavyzdžiui, eterinių aliejų mišiniai, vaikams gali sukelti įvairias alergines reakcijas.

Svarbūs natūralūs aliejai, kurie padengs odą plėvele ir apsaugos nuo vėjo ir šalčio, taip pat bičių vaško, lanolino ir taukmedžio sviesto komponentai, jei vaikas nėra alergiškas“, – teigia dr. D. Barragan-Ferrer.

Dėstytoja teigia, kad brandesnę odą prižiūrintieji suinteresuoti ne tik odos apsauga, bet ir senėjimo požymius mažinančiais bei įvairius odos netolygumus koreguojančiais aktyviais komponentais: „Tokiu atveju priemonėse brandžiai odai turi būti ne tik maitinančių komponentų, bet ir regeneraciją skatinančių medžiagų, tokių kaip peptidai ir biotechnologiškai sukurti komponentai.“

Odos priežiūros ritualai – dėmesys lūpoms, veidui ir rankoms

Smarkiai atšalus ir esant vėjuotam orui, reikėtų intensyviau rūpintis lūpomis ir padengti jas priemonėmis, apsaugančiomis nuo šalčio.

Specialistė rekomenduoja produktus, kuriuose būtų minėtojo bičių vaško, lanolino, natūralių augalinių aliejų, kurie ne tik saugo, bet ir maitina bei papildo odą reikalingais antioksidantais.

Veido priežiūrai reikėtų naudoti priemones su natūraliais aliejais, nes, anot dr. D. Barragan-Ferrer, lengvos vandeninės emulsijos esant minusinei temperatūrai odai nėra tinkamos.

Artėjant šaltajam periodui, kada reikia intensyvesnės priežiūros, siūloma vakarais odą palepinti maitinančiomis priemonėmis, raminančiomis ir drėkinančiomis kaukėmis. Nepaisant suintensyvėjusios priežiūros, specialistės teigimu, ruduo turi savų privalumų: šiuo metų periodu galima atlikti pigmentinių dėmelių korekciją, atlikti įvairias korekcijas cheminiais šveitikliais.

Kaip veido, taip ir rankų oda reikalauja dėmesio, tad rekomenduojama rinktis kremą su lanolinu arba jojobos aliejumi, kuris ant rankų odos suformuoja apsauginę plėvelę. Kremų sudėtyje reikėtų ieškoti ir sviestmedžio sviesto, glicerino, apsaugančių odą nuo staigių temperatūros šuolių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt