– Rudeniui įsibėgėjus, daugelis moterų nieko nekeičia savo veido odos priežiūros rutinoje: makiažo valiklis, prausiklis, tonikas, serumas, drėkinamasis kremas... Ar reikėtų kažką įvesti naujo į šią rutiną?

Ieva: vėstant orams ir prasidėjus šildymo sezonui mus supančioje aplinkoje neišvengiamai sumažėja drėgmės kiekis. Sausas oras gali sukelti odos išsausėjimą, kuomet pažeidžiamas apsauginis odos barjeras, oda gali sudirgti ir pasidaryti jautri. Todėl minimalūs odos priežiūros rutinos pokyčiai yra neišvengiami, norint ją turėti sveiką ir gražią visais metų laikais. Odos priežiūros rutinoje, pirmiausia, rekomenduočiau vietoj sausinančių putojančių rinktis kreminius prausiklius ar pienelius. Jei vasarą nenaudojote drėkinančio paakių kremo, pats metas jį įsigyti, nes paakių oda yra pati ploniausia. Nesirūpinant ja, aplink akis gali susiformuoti ankstyvos raukšlelės. Turinčioms jautresnę, linkusią sudirgti odą, rytais siūlyčiau pereiti prie maitinančių, šiek tiek riebesnių kremų, o vakare rinktis įprastą odos priežiūros priemonę. Labai svarbu, kad nepamirštumėte naudoti apsauginio kremo nuo saulės ištisus metus. Gal kažkam gali pasirodyti neįprasta, bet jis reikalingas net ir debesuotą dieną. Taip pat pastebėjau, kad gana dažnai odos priežiūros rutinoje moterys vis dar nepakankamai rūpinasi kaklo ir dekoltė zonomis. Šių sričių odos priežiūra turėtų būti tokia pati kaip ir veido.

– Su kokiomis veido odos problemomis dažniausiai moterys susiduria rudenį?

Ieva: po kaitrios vasaros saulės rudens metu stebime pagausėjusį pigmentinių dėmelių kiekį bei, kaip jau minėjau anksčiau, atvėsus orams dažniau susiduriama su veido odos išsausėjimo problema.

Ieva Lingytė ir Gabija Rudzikaitė-Fergizė

– Kaip rekomenduotumėte spręsti šias problemas?

Ieva: jei šios problemos neįsisenėjusios, tinkamai parinktos kosmetikos priemonės gali tikrai padėti. Pavyzdžiui, su pigmentinėmis dėmelėmis veiksmingai kovoja vitaminas C, niacinamidas, retinoidai, azelaino, glikolio, kojinė rūgštys, tiamidolis ar kiti kosmetikos priemonių ingredientai.

Tik primenu, kad prevencija visada yra geriau (ir kainuoja daug pigiau) už gydymą – užkirsti kelią pigmentinių dėmių atsiradimui visada padės kasdienis apsauginio kremo (ne mažiau SPF 30) nuo saulės naudojimas.

Jei jūsų oda išsausėjo, ieškokite kosmetikos su šiais ingredientais: keramidais, pantenoliu, glicerinu ar hialurono rūgštimi. Šalto oro ir vėjo nualintą veidą bent 1 kartą per savaitę prieš einant miegoti palepinkite drėkinamosiomis veido kaukėmis. Venkite prausti veidą karštu vandeniu, nes temperatūrų pokyčiai taip pat sausina odą. Na ir, žinoma, nepamirškite išgerti pakankamai vandens – bent 1,5 litro per dieną.

Jei šie patarimai jūsų problemos neišsprendžia, kreipkitės į gydytoją dermatovenerologą konsultacijai, kuris jums paskirs gydymą, kombinuotą su estetinėmis procedūromis.

– Pakalbėkime apie pačias naudojamas priemones. Pradėkime nuo toniko: kiek jis reikalingas rudenį ir kokių ingredientų jame ieškoti?

Ieva: mano nuomone, žmonėms, kurie pritingi ar neatranda pakankamai laiko rūpintis savo oda, turėtų naudoti bent šias 4 priemones: prausiklį, paakių kremą, kremą ir apsauginį kremą nuo saulės. Tonikas nėra būtinas, tačiau rekomenduojamas. Viena iš svarbiausių jo funkcijų – atstatyti odos rūgščių ir šarmų balansą (t.y. pH). Venkite toniko, kurio sudėtyje yra alkoholių, kvapiųjų medžiagų, dažiklių ir kitų dirginančių ingredientų. Toniką, kaip ir kitas kosmetikos priemones, reikėtų rinktis pagal odos tipą bei labiausiai varginančią problemą. Prieš perkant naują priemonę, galite pasitarti su vaistininku, savo kosmetologe ar gydytoju dermatovenerologu.

Asociatyvioji nuotr.

– Kaip dėl serumų. Kas turėtų būti jų sudėtyje?

Ieva: serumai papildo mūsų kasdienę odos priežiūros rutiną. Jie pasižymi stipresniu poveikiu odai, kadangi juose yra didesnė veikliųjų medžiagų koncentracija. Serumą tepkite ant švarios veido, kaklo ir dekoltė odos rytais ir vakarais. Įsigėrus serumui, nepamirškite minėtų zonų patepti kremu.

Vėlgi, kokia odos problema vargina? Išsausėjimas? Ieškokite hialurono rūgšties. Raukšlelės? Pabandykite serumą su peptidais ar retinoidais. Pigmentinės dėmės? Jums padės vitaminas C, niacinamidas ar kiti ingredientai. Aknė? Retinoidai, azelaino, salicilo rūgštys ar niacinamidas yra pagrindiniai ingredientai, kurių turėtumėte ieškoti serumų sudėtyje.

Gabija: veido serumą, ypač drėkinantį, tepkite dar ant šiek tiek drėgnos odos – hialurono rūgštis ir kiti drėgmę sulaikantys komponentai (humektantai) ,,užrakins“ drėgmę iš aplinkos, o ne trauks ją iš ląstelių.

– Veido kremas: kuo jis turėtų būti praturtintas?

Gabija: pagal savo sudėtį ir pagrindinę funkciją kremai skirstomi į dvi grupes: maitinamuosius ir drėkinamuosius. Drėkinamieji kremai daugiau skirti drėgmę (vandenį) praradusiai odai, jie lengvesnės tekstūros, emulsijoje riebalų lašeliai ,,plūduriuoja“ vandens masėje.

Maitinančiuose veido kremuose daugiau riebalinės dalies, jie gaminami vanduo aliejuje būdu, kuomet vandens molekulės yra pasiskirsčiusios riebalinėje bazėje. Tokio tipo kremai geriau atstato odos barjerinę funkciją.

Ieva: rudens metu dieninis kremas turėtų būti maitinantis, šiek tiek riebesnis. Kreme esantys lipidai odos paviršiuje sudaro apsauginę plėvelę ir neleidžia joje esančiam vandeniui garuoti. Kalbant apie naktinį kremą, rekomenduočiau jį rinktis pagal odos tipą bei pagrindinę ją varginančią problemą. Svarbu, kad tiek dieninį, tiek naktinį kremą naudotumėte ne tik veido odai, bet ir nepamirštumėte jo paskirstyti ant kaklo ir dekoltė zonų.

Odos priežiūra žiemą

– Dažnai girdime, kad šaltuoju metų laiku reikėtų naudoti riebesnius kremus. Bet jei oda ir taip riebi? Ką daryti tokiu atveju?

Gabija: žinoma, jog kiekvienas odos priežiūros žingsnis turi būti parinktas konkrečiam odos tipui. Riebiaodžiai neretai linkę naudoti įvairius intensyvaus sausinančio poveikio ingredientus, didelę etilo alkoholio koncentraciją turinčias priemones. Pridėkime ir sausą aplinkos orą, stresą, nepakankamą vandens kiekį... Turime paradoksalią situaciją – oda linkusi į riebumą, tačiau joje trūksta drėgmės, oda tampa dehidratuota. Tad riebiaodės turėtų taip pat nepamiršti drėkinančio kremo (galite rinktis lengvesnės tekstūros, aliejus-vandenyje), išgerti pakankamą kiekį vandens. Taip pat riebi gali būti tik odos dalis, pavyzdžiui, vadinamoji T zona (kaktos, nosies, smakro srityse), o skruostų oda gali būti sausesnė, šerpetoti. Jei kyla abejonių, odos priežiūros planą sudaryti gali padėti gydytojas dermatovenerologas ar kosmetologas.

– Kaip dėl kremų su SPF? Ar rudenį užtenka kreminės pudros, kuris turi apsaugą nuo saulės?

Gabija: apsaugą nuo saulės turime užtikrinti visus metus. Jei vasarą rekomenduojame SPF50+, likusiais metų laikais naudokite bent ne mažesnę nei SPF30 apsaugą. Įdomu tai, jog atliekant tyrimus dėl filtrų apsaugos lygio, tepamas gerokai didesnis kremo kiekis, nei tai daro standartinis vartotojas. Norint pasiekti ant pakuotės nurodytą apsaugą, turėtume veido ir kaklo odai sunaudoti viename arbatiniame šaukštelyje telpantį kremo kiekį. Rinkoje yra nemažas kremų su spalva ir SPF30-50 pasirinkimas. Tik klausimas, ar tokį jo kiekį sunaudojate kasdien? Jei ne, tikėtina, jog ir jūsų apsauga yra gerokai mažesnė nei nurodyta etiketėje.

Asociatyvioji nuotr.

– Lakštinės kaukės? Kuo jos turėtų būti praturtintos?

Gabija: veikliųjų medžiagų prisotintos lakštinės kaukės pasižymi didesne aktyviųjų medžiagų koncentracija ir kiekiu.

Audinio prisotinimas šiais komponentais leidžia užtikrinti ilgesnį kontaktą ir geresnį jų pasisavinimą, taip pat veikia atpalaiduojančiai. Universalios, daugeliui aktualios lakštinės kaukės rudens sezonui galėtų būti praturtintos hialuronu, aloe vera – drėkinimui, keramidais, avokado, alyvuogių aliejui – maitinimui, sraigių mucinu – anti-age poveikiui, antioksidantais (vitaminais C, E, resveratroliu, Q10) – siekiant atstatyti per vasarą saulės padarytą žalą odai.

– Kaip pasirūpinti rankų oda? Dažnai pirštinių dar netraukiame, bet rankos nušąla, oda sutrūkinėja. Kaip to išvengti? Kaip odą atstatyti?

Gabija: rankų oda pirmiausiai ir yra pažeidžiama šaltuoju metų laiku. Juk taip norisi žvilgtelti į žinių portalus išmaniajame, kol žvarbų rytą laukiame autobuso... Visgi, jokio gudresnio patarimo nei pirštinių dėvėjimas šioje situacijoje nėra – įtraukite jas kaip funkciškai svarbią ir stilingą rudens aprangos detalę. Rankų odą taip pat veikia dažnas rankų, indų plovimas, karšto vandens naudojimas, intensyvus muilavimas ir dezinfekcinių skysčių naudojimas. Patarčiau buities darbus atlikti su pirštinėmis, rankas plauti su kreminiu rankų muilu (jame daugiau maitinančių komponentų ir mažiau odos natūralų barjerą „išplaunančių“ intensyvių putokšlių), bei pagal poreikį naudoti aliejų turintį dezinfekantą. Kitas būtinas žingsnis – kokybiškas maitinantis rankų kremas. Jį pastatykite matomoje namų vietoje, ant darbo stalo, nešiokitės rankinėje. Rankų kremą naudokite kaskart po rankų plovimo ir neribotą kiekį dienos eigoje. Jei vargina itin stiprus rankų odos sausumas, nakčiai pasitepus riebesniu rankų kremu miegokite su natūraliomis medvilninėmis pirštinėmis – tai padės rankų odai geriau pasisavinti maitinančius kremo ingredientus ir atkurti pažeistą odos barjerą.

– Ko nenaudoti rudenį? Kokių procedūrų geriau atsisakyti?

Ieva: Nenaudokite intensyviai sausinančių priemonių, stipriai putojančių veido, rankų, kūno prausiklių, nes tai prisideda prie odos barjerinės funkcijos pažeidimo.

Ypač norėčiau akcentuoti – soliariumų lankymas yra vienareikšmiškai žalingas sveikatai bet kuriuo metų laiku. Tai ženkliai prisideda prie odos senėjimo ir odos vėžio išsivystymo rizikos. Moksliniai tyrimai rodo, jog net ir vienkartinis apsilankymas soliariume didina melanomos riziką.

Skirtingai nei vasarą, didelių apribojimų rudens metu atliekamoms grožio ar sveikatinimo procedūroms nėra. Kaip tik galite atlikti atidėliotas lazerines procedūras ar rūgštinius veido valymus, pasirūpinant tinkama apsauga nuo saulės ištisus metus.

Daugiau skaitykite tinklalapio apieoda.lt Facebook ir Instragam paskyrose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės