Žinomų Vilniaus klubų barmenas sutiko papasakoti apie opią problemą ir scenarijų, kuriuo gąsdinamos jaunos merginos, pradėjusios „klubinėti“. O gąsdinamos jos – ne veltui. Į gėrimą narkotikių medžiagų su baisiais ketinimais įpilama ne taip jau retai. Ir ne tik merginoms, bet ir vaikinams.

– Ar Lietuvos baruose ir klubuose esama apsvaiginimo narkotikais prieš tavo valią atvejų?

– Taip, to baruose ir klubuose nutinka. Ir dažnai tai būna žmonės, iš kurių to labiausiai nesitiki. Jie nebūtinai atrodo pavojingai: išvaizda, bendravimas gali atrodyti net labai nekaltai. Jie gali būti šilti, malonūs, lengvai, paprastai bendraujantys.

– Koks jų tikslas?

– Išnaudoti. Tiek fiziškai – išprievartauti, tiek materialiai – apvogti.

– Ar baruose neužtenka moterų, kurios pačios, laisva valia, nori sekso?

– O gal jie ne tik moterų nori? Reikia nepamiršti, kad į tas pinkles dažnai įkliūva ir vaikinai. Man pačiam gėrimą buvo pagardinę narkotikais.

Jei atvirai, žmogiškai nesuprantu, kodėl jie taip daro, nes daug jų galėtų rasti abipusiu sutikimu grįstų lytinių santykių. Gal juos jaudina pats tas žaidimas? Planuoti, būti nepagautiems. Gal tai tiesiog iškrypimas.

Na, o su vagystėmis viskas aiškiau.

– Kokiomis medžiagomis dažniausiai apsvaiginami žmonės?

– Pagrindiniai yra arklių raminamieji – ketaminas – ir vadinamasis „pasimatymų narkotikas“ arba „oksikas“ – gama-butirolaktonas.

Pirmieji gali pradanginti atmintį, stipriai apsvaigina ir tokiu atveju žmogų galima įsitempti į tualetą ar mašiną. Ketaminas yra kartokas.

Antrieji pradangina atmintį, o tu pats tampi žmogumi, kuris su viskuo sutinka. Atsipalaiduoji, moterims stimuliuojamas seksualumas. Šis narkotikas skonio neturi.

„Pasimatymų narkotikas“ įdomus tuo, kad jų organizme nerasi su bendruoju narkotikų testu. Jie sunkiau aptinkami, taigi dėl to noriai naudojami. Kai mane apsvaigino, juos ir panaudojo. Taip pat jo buvo rasta modelio Dovilės Didžiūnaitytės kraujyje, kai ši tragiškai iškrito (ar buvo išstumta) per viešbučio langą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt