aA
Labai dažnai moteris klausydamasi vyro girdi ne tai, ką sako vyras, o tai, ką ji nori girdėti. Kas neatitinka jos ateities vaizdo, tas yra praleidžiama pro ausis, kas gali sugriauti jos susikurtą vyro įvaizdį, tas yra ignoruojama. Tarsi kažkoks meilės filtras mūsų smegenyse koreguoja įeinančią informaciją apie žavųjį princą. Dažna moteris tiki turinti stebuklingų galių pakeisti vyrą.
Bėda, dėl kurios porose dažnai vyksta nesutarimai: kodėl moteris girdi ne tai, ką vyras sako, o tai, ką ji nori girdėti?
© Vida Press

Laikui bėgant vyras elgiasi taip, kaip sakė, o moteris lieka nustebusi ir įskaudinta: „Kaip čia dabar, taip vyksta? Juk aš galvojau, kad jis pasikeis, aš jį pakeisiu, jis subręs, jis apsigalvos...“. Čia jau, kaip iš to anekdoto, vyrai veda ir tikisi, kad moteris nesikeis, o moteris išteka, nes galvoja, kad vyras keisis.

Tik dažniausiai įvyksta priešingai.

Žodžiai toli gražu ne viską pasako apie žmogų, bet jų ignoruoti negalima.

1. Klausydama, ką sako vyras, neignoruokite tos informacijos, kuri nesutampa su jūsų norais ar svajonėmis, nedarykite tokių pagreitintų išvadų, kad jis pasikeis, subręs, susitupės. Jei vyras sako, kad nenori turėti vaikų, tai ir reiškia, kad jis nenori turėti vaikų, o ne tai, kad aš jam įrodysiu, kad vaikų turėti yra šaunu, jis dar jaunas, subręs ir užsinorės. Jei vyras rėžia, kad nenori rimtų santykių, tai ir reiškia, kad santuokos nebus ir čia ne pasaka „Gražuolė ir pabaisa“ ir jums nepavyks pabaisą ar plevėsą atversti į princą ar rimtą šeimos vyrą. Nesvarbu kiek vaikystėje stebuklinių pasakų skaitėte ar kiek animacinių filmukų žiūrėjote, tai nesuteikia jums galių pakeisti vyrą pagal savo norus. Galite būti pati švelniausia fėja, kantriausia globėja, seksualiausia katytė, bet vis tiek jis gali likti toks, koks yra.

2. Įsiklausykite į vyro ateities planus. Šeima ir vaikai ar viršvalandžiai ir karjera, ar draugai ir vakarėliai, ar... Išgirskite, kaip vyras projektuoja savo ateitį, o gal jis neturi jokių tikslų ir planų ir gyvena tiesiog šia diena. Tai irgi informacija. Priimkite vyro tikslus ir planus kaip realybę. Jei vyras orientuotas daryti karjerą, tai jis nenori būti super tėtis ir ūkiškas vyras, o jei jis svajoja apkeliauti pasaulį, tai jo planuose nėra namo, šuns ir „rimto darbo“. Išgirskite ir kur yra jūsų vieta jo ateityje, ar išvis ji yra. Ar vyras kalbėdamas apie savo ateitį, vartoja žodį „mes“, ar planuoja bendras atostogas, namus ir pan. Girdėkite ir nepripieškite savo įsivaizdavimų apie tai, kaip bus.

Bėda, dėl kurios porose dažnai vyksta nesutarimai: kodėl moteris girdi ne tai, ką vyras sako, o tai, ką ji nori girdėti?
© Shutterstock nuotr.

3. Neatmeskite savo kūno pojūčių. Mūsų kūnas dažnai greičiau atpažįsta ir sureaguoja į manipuliacijas ar melą. Jei jums kyla baimė, nepasitikėjimas, sumišimo jausmas, nenurašykite jų, neskubėkite padaryti išvados, kad jums tik vaidenasi, kad viskas yra tvarkoje. Stebėkite kūno pojūčius ir reaguokite į jų siunčiamus signalus. Mūsų protą dažnai yra lengviau apgauti, nei mūsų kūną.

4. Atsižvelkite į vyro pasakojimus apie praeitį. Tikrai esate girdėjusi pasakymą, kad tai kaip vyras kalba apie savo buvusiąją, taip jis kalbės ateityje apie jus. Jei dėl savo gyvenimo nesėkmių kaltina buvusią merginą, tėvus, ar dar kažką, tai parodo, kad jis nėra brandus žmogus, linkęs prisiimti atsakomybę. Vyras gali šauniai statyti oro pilis ateityje (sukursiu verslą, uždirbsiu milijoną, gyvensime kartu, statysim namą...), bet pažiūrėkite, kuo jis gyvena dabartyje, t.y. ar deda pastangas, kad ta šviesi ateitis ateitų ir kaip gyveno prieš jus.

Bėda, dėl kurios porose dažnai vyksta nesutarimai: kodėl moteris girdi ne tai, ką vyras sako, o tai, ką ji nori girdėti?
© Shutterstock

5. Stebėkite vyro veiksmus ir paanalizuokite ar jie sutampa su jo žodžiais. Ar vyras laikosi duotų pažadų, ar jo iškomunikuotos vertybės sutampa su elgesiu. Tarkim, jei jis skalambija, kad jam didžiausia vertybė šeima, bet jūs esate jo meilužė, tai jau faktas, kad šeima jam nėra verta įsipareigojimo ir ištikimybės. Jei vyro veiksmai prieštarauja žodžiams VISADA žiūrėkite į tai, kaip vyras elgiasi.

Išgirskite, ne tik klausykite, neignoruokite to, kas yra sakoma (jei vyras sako, kad nenori, neplanuoja, nesiruošia, tai jis IŠ TIKRO to nenori , neplanuoja ir nesiruošia) ir dar neužsimerkite prieš faktus, net jei saldūs žodžiai ir labai glosto širdį. Likite plačiai atmerktomis akimis ir ausimis be meilės filtro.


www.psichologijoscentras.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(42 žmonės įvertino)
4.1429
Agnė Keizikienė | D+

Klaidos, kurios jūsų santykiams kiša pagalius į ratus: kodėl vyrai tampa vaikais, o moterys – nuolatinėmis bambeklėmis? Ciklas „Saviugdos ABC"

Jis žiūri televizorių, tu plauni indus ir gamini valgyti, tave nervina jo išmėtytos kojinės ir...

Metas pajudėti: pratimai namuose, kurie tiks ir pradedantiesiems

Daugelis šiuo metu didžiąją laiko dalį praleidžia namuose prie kompiuterių. Mažesnis fizinis...

Bėda, dėl kurios porose dažnai vyksta nesutarimai: kodėl moteris girdi ne tai, ką vyras sako, o tai, ką ji nori girdėti? (120)

Labai dažnai moteris klausydamasi vyro girdi ne tai, ką sako vyras , o tai, ką ji nori girdėti....

Daugiau nebereikės sukti galvos dėl dovanų kainos: įvardijo, kiek procentų nuo savo atlyginimo turėtumėte tam skirti (19)

Kartais dovanų pirkimas gali sukelti tikrą galvos skausmą. Tačiau, kaip jas rinktis? O gal svarbu...

Pornografijos spąstai: santykių ekspertas paaiškino, kodėl šis žaidimas yra itin pavojingas (155)

Jei anksčiau jauni berniukai pasislėpę vartydavo „Playboy“ žurnalus, šiandien užtenka kelių...

Top naujienos

Analitikų prognozė: jei išlaikome dabartinį kritimo tempą, tai vasario antroje pusėje būtų pasiekta esminė riba (44)

Pirmadienį į Vyriausybės pasitarimą įvertinti epidemiologinės situacijos šalyje ir karantino...

30 parų areštuotas Navalnas: nebijokite, išeikite į gatves prie policijos nuovados – šimtai žmonių (209)

Rusijos opozicionieriui Aleksejui Navalnui paskirta 30 dienų arešto. Apie tai praneša meduza.io.

PSO: pasauliui gresia „katastrofiškas moralinis žlugimas“ dėl vakcinų (291)

Pasaulis yra atsidūręs prie „katastrofiško moralinio žlugimo ribos“, jei turtingosios šalys...

Italų komentatoriai net užkimo: lietuvis paskutinę sekundę pataikė iš savo baudos aikštelės (12)

28-erių puolėjas Paulius Sorokas tapo vakaro žvaigžde Italijoje, nors jo atstovaujama Kječio...

Šimonytė: Vyriausybė kol kas nesvarstys parduotuvių bei grožio salonų atidarymo (4)

Premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad pirmadienio pasitarime Vyriausybė nesvarstys verslo...

Naujausias eksperimentinis Rusijos laineris MS-21 nulėkė nuo tako (39)

Naujausias rusų lėktuvas MS-21 Žukovskio oro uoste netoli Maskvos nulėkė nuo kilimo ir tūpimo...

Lauke šąlantys galvijai sujaudino Panevėžio rajono gyventoją: ūkininko elgesiu moteris negali atsistebėti (10)

Šiomis dienomis šalčiui spaudžiant net iki -25 o C, dažnam į lauką net nesinori kišti nosies,...

Grožio specialistai prašo Vyriausybės leisti darbą atnaujinti nuo vasario 1 dienos (139)

Kosmetikų ir kosmetologų asociacija savo ir Lietuvos grožio specialistų vardu kreipėsi į...

Dulkys: atsigavimo požymių verslas gali tikėtis kovą (331)

Pirmosios greitųjų koronaviruso antigenų testų siuntos turėtų šalį pasiekti mėnesio gale, o...