aA
Apie sielų draugystę dažniausiai kalbama perdėtai romantiškai ar netgi mistifikuotai. Kiek gyvenimų reikia nugyventi, norint atrasti savo sielos draugą? O gal užtenka būti tiesiog beprotiškai įsimylėjus? Porų santykių specialistas Rimvydas Židžiūnas teigia, jog viskas yra kur kas paprasčiau: gilų sielų ryšį galime patirti ir su žmogumi, su kuriuo ką tik susipažinome.
Vyresnė pora
© Shutterstock

Kaip tai veikia praktiškai? Patyrinėkime. Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės nuolat ieško atsakymų, kaip sukurti darnius santykius, pilnai tenkinančius abiejų mylimųjų poreikius. Juk poros santykiai – tai viena pagrindinių gyvenimo sričių, lemiančių žmogaus viso gyvenimo kokybę. Bėgant laikui mūsų gyvenimo būdas kinta, tačiau esminiai poreikiai, nukreipti į bendravimą su partneriu, išlieka tie patys: jaustis mylimu, išgirstu ir patirti kokybišką emocinį kontaktą.

Sielų draugai – taip dažnai apibūdinamos poros, sukūrusios gilų ir betarpišką tarpusavio ryšį. Pažvelgus į jas, dažną gali apimti nuostaba: net ir po daugelio metų, praleistų kartu, šie žmonės vis dar laikosi už rankų, meiliai žvelgia vienas į kitą, dalinasi džiugiomis emocijomis arba jaukia ramybe. Tampa akivaizdu – bendraudami tarpusavyje jiedu patiria išties kokybišką emocinį kontaktą.

Kaip sukuriamas ilgalaikis kokybiškas poros ryšys ir betarpiškas artumas? O galbūt sielų draugystę nulemia stiprių momentinių jausmų ir išgyvenimų sukelti patyrimai?

Pasak Rimvydo Židžiūno, emocinio intelekto lavinimo specialisto, mokymų centro „Soulaction“ įkūrėjo, stiprūs jausmai ar pojūčiai, nukreipti į mylimąjį, ne visuomet atveria pilną poros santykių potencialą. Kartais išoriškai labai ramūs ir „paprasti“ santykiai pažadina giliausius ir jautriausius sielos užkaborius, nepaprastai gilina ir taurina partnerių tarpusavio ryšį. Tad nuo ko gi priklauso šio ryšio kokybė?

Rimvydas Židžiūnas išskiria tris pagrindinius lygmenis, nusakančius poros santykių gylį:

1. Meilė ir trauka – prigimčių šventė

Nagrinėjant poros tarpusavio santykius, verta suvokti ir įskaityti prigimčių skirtumus. Jie aktyviai reiškiasi jau santykių pradžioje, dovanodami mylimiesiems fizinę ir emocinę trauką, intymius malonumus bei vis labiau atsiveriančius meilės ir švelnumo jausmus. Vyriškos ir moteriškos prigimčių duotybės – tai, gamtos dovanos, sukuriančios įsimylėjimo būseną, kuri, sąmoningai nepalaikoma, ilgainiui nyksta, gali pereiti į nuobodulį ar rutiną. Gera naujiena: turint reikiamų žinių ir įdėjus pastangų, įsimylėjimo, fizinio ir emocinio artumo būseną pora gali išlaikyti visą gyvenimą.

2. Asmenybių draugystė – darni kooperacija gyvenime

Kuriant bendrą poros gyvenimo būdą, prigimčių teikiamų dovanų nepakanka – būtinos sutampančios žmonių vertybės ir darnūs sprendimai: kur gyvensime, ką veiksime, ar turėsime vaikų, kaip leisime laisvalaikį, kaip maitinsimės, kur atostogausime ir daugybė kitų. Mylimiesiems būtina atrasti sprendimus, puoselėjančius bendras poros vizijas ir kuriančius naują, bendrą ir abiems tinkamą gyvenimo būdą. Tai įmanoma tik esant pakankamam pagarbos, įsiklausymo ir supratimo lygiui – partneriams sėkmingai draugaujant kaip asmenybėms.

3. Dviejų sielų ryšys – šventa santykių erdvė

Poros santykiuose gali egzistuoti ypatinga meilės patirtis, nepanaši į pavyzdžius, matomus kasdienybėje. Apie tokių santykių grožį ir esmę užsimenama nebent kai kuriuose meno kūriniuose: pora gali sukurti tokią santykių erdvę, kurioje meilė yra amžina, natūrali ir nekintama būsena. Jos nedrumsčia jokios neigiamos emocijos, vyrauja tik pagarbus bendravimas, švelnumas, buvimas savimi bei giluminis atsipalaidavimas savyje ir vienas kito draugijoje. Visa tai galima vadinti sielų draugyste, kurios kūrimo potencialą turi kiekviena pora.

Tikriausiai nėra tokios poros, kuri nenorėtų patirti giluminį sielų pasitenkinimą keliančių santykių. Kaip tai sukuriama?

Akivaizdu, jog darnūs, širdis ir sielas sujungiantys tarpusavio santykiai – tai ypač daugiasluoksnis procesas, reikalaujantis abiejų partnerių atidumo ir iniciatyvos. Kaip teigia R. Židžiūnas, poros santykiai – tai mylimųjų dvasinį potencialą atskleidžianti kelionė, poros tikrosios prigimties pažadinimo kelias. Tokių santykių prasmė ir praktika – absoliutus susiliejimas.

Ši kelionė gali trukti visą gyvenimą, tačiau yra keletas praktinių ir labai naudingų patarimų, kuriuos verta pritaikyti jau šiandien:

• Visuomet prisiminti, kad partneris šiuose santykiuose yra savo laisva valia. Jo noras būti kartu – tai gyvenimo malonė, o ne savaime suprantamas dalykas;

• Mes neturime teisės perdaryti ar perauklėti kito žmogaus – jį galima tik priimti;

• Santykių erdvėje neinicijuoti toksinių emocijų ar minčių. Dviejų sielų ryšys – tai šventa erdvė, į kurią niekuomet neinama „purvinais batais“;

• Netoleruoti jokios prievartos: emocinės, fizinės ar intelektualinės. Vos pasirodžius jos užuomazgoms svarbu išsyk sustabdyti bendravimą, kalbėtis apie įvykusią situaciją, išsiaiškinti, atsiprašyti ir jokiu būdu niekada gyvenime nebeprievartauti vienas kito;

• Nusiimti psichologinius šarvus, kaukes, nustoti manipuliuoti mylimuoju. Bet koks melas, apsimetinėjimas žudo meilę.

Nesvarbu, ar šiandien džiaugsmo, polėkio ar įtampos kupina diena, svarbu atminti: bendravimas su mylimuoju – šventa santykių erdvė, kurios niekuomet neteršiame. Tai tvirtas pasirinkimas, sprendimas ir kasdienė praktika, auginanti dviejų sielų ryšį ir atverianti neįtikėtinai gilų nuostabių santykių potencialą.


Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Santykių ekspertas pataria: laukiuosi kūdikio nuo smurtaujančio vyro (2)

Sveiki, esu 24-erių mergina. Sutikau keleriais metais vyresni vyrą, netrukus apsigyvenome kartu....

Žinomos moterys pristatė šventinio makiažo idėjas (31)

Įpusėjus gruodžiui neretai pradedama galvoti, kaip pasipuošti per gražiausias metų šventes....

8 šiuolaikiškos idėjos, ką artimiesiems padovanoti per Kalėdas (1)

Lietuvoje įsibėgėjęs prieššventinis periodas dažną verčia laužyti galvą: ką gi šįmet...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Vandens ženklams (29)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Ugnies ženklams (32)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Top naujienos

Prekybos centrų plėtra nestoja: po paslapties skraiste planuojamos dešimtys naujų parduotuvių (5)

Milijoninės investicijos , dešimtys naujų prekybos vietų – tokie laukia 2019 metais prekybos...

Noah Smith. Taip, bitkoinas buvo klasikinis burbulas. Ir jis sprogo (6)

Regis, kiekvieną finansinį burbulą lydi koks nors visiems žinomas anekdotas apie tai, kaip kažkas...

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (429)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

„Bayern“ vedlys įsidėmėjo „Žalgirio“ pasiųstą žinutę, žvaigždė – agresyvų kauniečių stilių specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno (5)

Penktadienio vakarą Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse Miunchene akis į akį susirems du vienodą...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (25)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (117)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (77)

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (151)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...