aA
Nors plastinė chirurgija skaičiuoja jau ne vieną tūkstantmetį (o taip – pirmosios operacijos buvo atliekamos dar gerokai prieš Kristų), tačiau ši medicinos sritis vis dar lieka apgaubta įvairiomis baimėmis, mitais ir netgi nepasitikinėjimu. Žinoma, karo metais plastinės chirurgijos reikšmė išaugo dėl natūralaus poreikio atkurti prarastas kūno dalis, tačiau ir šiandien ši medicinos rūšis gelbsti jei ne gyvybes, tai bent psichologinę ir emocinę daugelio pacientų sveikatą.
7 mitai apie krūtų didinimą implantais: dėl ko labiausiai nerimauja pacientės?
© Fotolia nuotr.

Apie savęs priėmimą dažniausiai kalba tie, kuriems nelabai yra ką priimti, nes juos visuomenė jau priėmusi išskėstomis rankomis, o tie, kurie „neįsipaišo“ į tas visuomenės priimtųjų gretas, gali rinktis: arba investuoti į brangiai apmokamus savęs priėmimo kursus, kurių dabar pridygę lyg grybų po lietaus su abejotinos reputacijos lektoriais, arba tiesiog plastinės chirurgijos dėka ištaisyti tai, ko jiems nedavė gamta. Antras variantas bent jau garantuoja apčiuopiamą rezultatą, rašoma pranešime spaudai.

Apie plastinės chirurgijos, o konkrečiau krūtų didinimo implantais mitus, savo patirtimi sutiko pasidalinti plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras Kęstutis Maslauskas. Ilgametę patirtį sukaupęs, Lietuvoje bei užsienyje dirbantis gydytojas pastebi, kad vis dar gajūs įvairūs mitai, natūraliai atsiradę dėl informacijos trūkumo ir dėl to, kad krūtų didinimas visada kelia įvairias kontraversiškas diskusijas. Tam, kad nebereiktų į šias operacijas žiūrėti tarsi pro rakto skylutę, gydytojas sutiko pasidalinti labiausiai pacientes gąsdinančiais mitais, bei visiems laikams juos išsklaidyti:

1. Implantai dažnai plyšta ir jų turinys pasklinda organizme

„Tai tikriausiai populiariausias mitas, viena vertus susijęs su tam tikrais, greičiausiai senesnės kartos implantų plyšimais nuskambėjusiais visuomenėje. Kita vertus – tai mitas, skatinamas natūralios baimės, kad kažkoks svetimkūnis nuo šiol gyvens organizme“, – didžiausią vyraujančią baimę įvardina gydytojas Kęstutis Maslauskas.

Plastinės operacijos vis labiau populiarėja.
Plastinės operacijos vis labiau populiarėja.
© Shutterstock

„Vis dėlto nerimauti neverta, nes šiuolaikinės kartos implantai skiriasi nuo ankstesnių, bet vien pasakymu „skiriasi“ dažnai nepavyksta nuraminti pacienčių, todėl būtina detaliau paaiškinti esminius skirtumus“, – savo pasakojimą apie krūtų implantus tęsia gydytojas. „Ankstesnės kartos implantai buvo gaminami šiurkštesniu, labiau gruoblėtu paviršiumi, nes natūraliai buvo manoma, kad jiems stipriau prikibus prie audinių bus išvengiama galimo implanto pasisukimo ir slankiojimosi. Vis dėlto tokia technologija nepasiteisino, nes prikibimas prie audinių būdavo ne vienodas, audiniams judant, tempiantis kartu netolygiai būdavo tempiamas ir implantas, kas, dabar manoma, ir paskatindavo šiek tiek didesnį plyšimų skaičių“, – teigia gydytojas.

„Šiuo metu naudojame naujos kartos, vadinamosios nano tekstūros implantus, turinčius gerokai švelnesnį, beveik lygų paviršių ir nors pooperacinis periodas, kai reikia pasisaugoti nešiojant specialią liemenėlę bei vengiant sporto, yra 3 mėn (liemenėlę dėvėti naktimis po to reikia dar 7 mėn.) vis dėlto ilguoju periodu šie implantai pasiteisino ir stipriai sumažino plyšimo riziką“, –pasakoja K. Maslauskas.

„Tuo atveju, jei visgi nutiktų taip, kad dėl kažkokių priežasčių implantas įtrūktų, gelis liks implanto apvalkale. Jei visgi gelio kažkuri dalis ir ištekėtų, tai ji liktų implantą gaubiančioje kapsulėje ir po kūną nepasklistų, todėl nuogąstauti dėl kažkokios medžiagos pasklidimą po organizmą tikrai neverta“, – ramina gydytojas.

2. Turint implantus, pavojinga sportuoti, užsiiminėti tam tikromis sporto rūšimis

„Tai visiška netiesa, žinoma, jei kalbame ne apie pooperacinį periodą, o apie laikotarpį po jo. Sunkiai įsivaizduoju sporto šaką, kuri keltų pavojų implantams, arba implantai sukeltų kokius nors nepatogumus sportuojant. Išskyrus natūralaus jausmo, kad krūtinė šiek tiek didesnė, jokio kito poveikio sportuojant nėra. Bet vėlgi, pasikartosiu, nes noriu, kad visos atsimintų esminę taisyklę – saugu tampa tik pasibaigus pooperaciniam periodui. Pirmus tris mėnesius griežtai nerekomenduojama kilnoti aktyviai rankų, šokinėti, bėgioti ar bet kaip kitaip sportuoti – implantas turi įsitvirtinti krūtyje taip, kad vėliau nekeltų jokių problemų. Taigi iš dalies tai priklauso jau ne vien tik nuo implantų, bet ir nuo pacienčių sąmoningumo“, – teigia gydytojas K. Maslauskas.

3. Po krūtų didinimo implantais nebus galima maitinti krūtimi

„Tai taip pat netiesa – jokio poveikio maitinimui krūtų implantai neturi. Implantas patalpinamas į kišenę suformuotą po raumeniu ir krūties liauka. Krūties liaukos audiniai nežalojami, todėl tai neturi įtakos maitinimui krūtimi. Moterys drąsiai gali maitinti po šios operacijos. Vėlgi, noriu pabrėžti, kad tokio pavojaus nėra tik jei kalbame būtent apie šią konkrečią operaciją, t.y. krūtų didinimą implantais. Jei kalbėsime apie krūtų pakėlimą – tokia rizika jau atsiranda, todėl pacientėms, planuojančioms maitinimą krūtimi pakėlimo operacijos nerekomenduoju. Tokiu atveju logiškiau būtų tokią operaciją daryti tik tada, kai jau daugiau nebeplanuojama maitinti krūtimi“, – savo įžvalgomis dalijasi gydytojas.

Plastinė chirurgija
Plastinė chirurgija
© Shutterstock

4. Krūtys atrodo nenatūraliai, kaip balionai

„Čia jau priklauso nuo klientės pageidavimų“, – juokiasi gydytojas. „O jei rimtai – beveik 99 proc. mano pacienčių pageidauja natūralaus rezultato, kad nesimatytų, jog krūtys didintos implantais. Tam mes naudojame įvairių formų implantus: ne tik apvalius, bet gali būti lašo formos, arba ergonominiai. Svarbu nepamiršti, kad galutinį vaizdą apsprendžia ir pačios pacientės esamų krūtų dydis, forma, struktūra, todėl, tarkime, lašo formos implantai, kuriuos labai mėgsta natūralumą vertinančios pacientės, vienaip atrodys vienoms moterims ir visiškai kitaip kitoms. Tik konsultacijos metu išsiaiškinęs pacienčių lūkesčius ir įvertinęs esamą padėtį, galiu pasakyti, kurie implantai joms bus tinkamiausi“, – teigia K. Maslauskas

5. Geriau rinktis krūtų didinimą riebalais ir krūtų pakėlimą, nes taip nereiks dėti svetimkūnio

„Krūtų didinimas riebalais iš tiesų geras dalykas, tik minusas tas, jog tokiu būdu krūtį padidinti galima daugiausiai puse dydžio, o tai tenkina retą pacientę. Vis dėlto dažnai šios operacijos dubliuojamos – dedami implantai ir iš kurios nors kūno vietos paimti riebalai suleidžiami į krūtis, taip suteikiant joms dar didesnį natūralumą, paslepiant patį implantą ir suformuojant simetriją. Tokio termino, kaip „absoliuti simetrija iš viso nėra, nes visas žmogaus kūnas asimetriškas, bet riebalų pagalba galime šiuos skirtumus sumažinti. Be to taip tarsi vienu šūviu du zuikius nušauname: ir krūtys padidėja ir riebalų nepageidautinose vietose pamažėja“, – juokauja plastikos chirurgas.

„Tuo tarpu krūtų pakėlimas – tai jau visiškai kita operacija ir kai kada jos neįmanoma išvengti, jei kalbame apie krūtų pasmukimą. Vis dėlto dažniausiai tai nutinka po maitinimo krūtimi, o pati operacija yra sudėtingesnė ir, kaip jau minėjau, ne visada po to galima žindyti krūtimi“, – savo patirtimi dalijasi gydytojas.

6. Lieka bjaurūs matomi randai

„Aš asmeniškai dažniausiai renkuosi pjūvį daryti po krūtimi, nors skirtingi chirurgai renkasi skirtingose vietose. Jei atliekamas tik krūtų didinimas implantais, be pakėlimo, randas būna nedidelis 3,5 cm – 5 cm ir toje vietoje, kur nelabai ir įmanoma jį pastebėti. Žinoma, pradžioje randai būna paraudę ir labiau matomi, bet paprastai randai išblunka per 2 metus ir tampa šviesūs, vos matomi. Svarbu tik naudoti silikono tepalą arba pleistrą randams, bei vengti ultravioletinių spindulių – t.y. soliariumų, tiesioginės saulės“, – bando nuraminti gydytojas.

7. Po operacijos kurį laiką labai skaudės

„Dauguma pacienčių nejaučia išvis jokio skausmo, tik kurį laiką po operacijos būna toks pojūtis, lyg šiek tiek daugiau iš vakaro pasportavus. Žinoma, kiekvieno žmogaus skausmo slenkstis yra labai skirtingas ir yra tekę sutikti pacienčių, kurioms kiek daugiau skaudėjo nei įprasta. Bet tokiu atveju yra medikamentai skausmui sumažinti, todėl nerimauti dėl to tikrai nevertėtų“, – padrąsina K. Maslauskas.


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
2.4167

Amelija gimė sveika, o nuo keturių mėnesių situacija pasikeitė: viena mergaitę auginanti mama prašo pagalbos (61)

Prieš beveik septynerius metus šį pasaulį išvydusi Amelija nė nenutuokė, kokie išbandymai jos...

Agnė Keizikienė | D+

Šizofrenija serga vienas iš 100 žmonių: psichiatrė papasakojo, kaip ją atskirti nuo depresijos ir kokie yra pirmieji simptomai

Haliucinacijos ir kitokia tikrovė kartais atrodo taip romantiškai. Bet tai, su kuo susiduria...

Įvardijo kasdienes veiklas, kurios padės numesti svorio: štai kiek kalorijų sudeginate tiesiog siurbdami (1)

Jeigu nesinori lieti prakaito sporto salėje ar ant bėgtakio, nenusiminkite – gana nemažai...

Psichoterapeutė perspėja: labai pakili nuotaika gali slėpti depresiją kaip atpažinti (2)

Pasikeitusi kasdienė rutina ir išsibalansavęs darbo ir poilsio režimas – tik keletas...

Agnė Keizikienė | D+

10 mitų, kuriais daugelis vis dar tiki: kai kurie jų ne tik nepadeda, bet ir trukdo numesti svorio (1)

Sakoma, kad sveikame kūne – sveika siela. Deja, daugelis vis dar neturi pakankamai žinių, ką...

Top naujienos

Sureagavo į Lukašenkos pareiškimus: ragina telkti kuo daugiau pajėgų Raudonojo kryžiaus atstovė: tikėtis galima visko (551)

Nevyriausybinė organizacija Lietuvos Raudonasis Kryžius ragina Lietuvą nedelsiant telkti jėgas,...

Antikvarinių papuošalų lobynas, kuriam neatsispyrė nei Statkevičius, nei į Lietuvą užsukusi Holivudo aktorė (22)

„ Antikvariniai papuošalai – išskirtinumas, laiko patikrinta kokybė ir prieskonis iš...

Sinoptikai perspėja: spirgins alinantis karštis (5)

Artimiausiomis dienomis Lietuvos orus diktuos aukšto slėgio sūkurys. Penktadienio diena numatoma...

„Bloomberg“: Putino ir Bideno susitikimo metu – neramus signalas iš Baltijos šalių (273)

JAV prezidentas Joe Bidenas sakė tikįs, kad susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu...

Trečiasis kelialapis į aštuntfinalį – antrą kartą laimėjusiai Nyderlandų rinktinei (9)

Kelialapį į Europos futbolo čempionato atkrintamąsias varžybas savo kišenėje turi ir dar...

Profesorė: galbūt vertėtų pagalvoti apie „AstraZenecos“ atsisakymą (364)

Kodėl Europos vaistų agentūros (EVA) aukšto rango pareigūnas pareiškė, kad gali būti verta...

Andrius Užkalnis | D+

Iššifruoti Rusiją. Pasipūtėliškas filmas parodė Sovietų Sąjungos gėdą (1)

Šiame epiniame šnipų seriale jau pavadinimas yra su klaida, ir šiaip pavadinime yra sudėta...

Po pertraukos į aikštę išbėgusi žvaigždė išvedė Belgiją į atkrintamąsias (57)

Belgijos rinktinė turėjo labai daug sunkumų Europos futbolo čempionato B grupės rungtynėse...

Europos Havajais vadinama sala vilioja lietuvius: „viskas įskaičiuota“ poilsis – ne tik Turkijoje (26)

Jūs atvykote į rojų žemėje – taip dažnai mėgsta sakyti gidai, vos tik Korfu saloje...

Gudrybės, padėsiančios greitai išvalyti mikrobangų krosnelę: dvi namuose randamos natūralios priemonės padarys stebuklus (5)

Kartais pakanka vos vieną kartą pašildyti maisto likučius ar sudeginti popierinį kukurūzų...