Tinklalapis livescience.com pateikė 7 moksliškai įrodytus dalykus, kuriuos kiekvienas save gerbiantis vyras turėtų žinoti apie moteris.

Jos nuotaika ir elgesys gali kisti kiekvieną dieną, priklausomai nuo ciklo

Net 80 procentų moterų jaučia priešmenstruacinį sindromą (PMS). Bet tai dar ne viskas. Kiekviena ciklo diena moteris veikia skirtingai. Jų smegenyse ir kūne nuolat keičiasi hormonų lygis, o tai daro įtaką energijai ir jautrumui. Praėjus maždaug 10 dienų nuo menstruacijų pradžios, prieš pat ovuliaciją, moterys dažnai jaučiasi švelnesnės, jos rengiasi seksualiau, nes estrogeno ir testosterono antplūdis skatina ieškoti seksualinių galimybių šiuo ypač vaisingu laikotarpiu.

Po savaitės padaugėja progesterono kiekis, todėl moterys jaučiasi taip, tarsi norėdamos atsigulti patogiai ant sofos su karštu arbatos puodeliu ir gera knyga. Daugumai moterų blogiausia nuotaika būna likus 12–24 valandoms iki mėnesinių pradžios.

Ji tikrai intuityvi (nors ir ne ragana)

Vyrams gali kilti nemalonus jausmas, kad moterys yra tarsi minčių skaitytojos ar ekstrasensės. Tačiau moterų intuicija yra labiau biologinė nei mistinė.

Visais laikais moterys turėjo mokėti išsiaiškinti, ko reikia kūdikiui ar vaikui. Tai yra vienas paaiškinimų, kodėl moterys, atlikdamos testus, reikalaujančius skaityti neverbalinius ženklus, nuolat pasiekia aukštesnių rezultatų nei vyrai. Tyrimai rodo, kad moterys ne tik geriau prisimena kitų fizinę išvaizdą, bet ir teisingiau nustato neišsakytas žinutes, išreikštas veido išraiškomis, pozomis ir balso tonais.

Tačiau šis įgūdis neapsiriboja vien vaikų auklėjimu. Moterys dažnai tuo naudojasi norėdamos suprasti, ką galvoja ir planuoja viršininkai, vyrai ir net nepažįstami žmonės.

Ji vengia agresijos

Moterys evoliuciškai vystėsi taip, kad išvengtų fizinės agresijos, nes ilgą laiką vaikai priklausė nuo jų išgyvenimo. Tai jokiu būdu nereiškia, kad moterys nėra agresyvios, tiesiog jos yra agresyvios kitais būdais.

Į skausmą ir nerimą ji reaguoja skirtingai

Smegenų skanavimo tyrimai per pastaruosius 10 metų parodė, kad vyrų ir moterų smegenys skirtingai reaguoja į skausmą ir baimę. Moterų smegenys gali būti jautresnės. Jos ne tik labiau reaguoja į nedidelį stresą, bet ir prasčiau sugeba prisitaikyti prie didelio streso.

Ji lengvai praranda norą mylėtis

Tam, kad moterys nusiteiktų ir ypač patirtų orgazmą, tam tikros smegenų sritys turi būti užblokuotos. Tačiau kasdienybėje yra labai daug dalykų, kurie norą mylėtis kaipmat atmuš.

Moteris gali atsisakyti vyro, nes ji yra pikta, jaučia nepasitikėjimą – ar net dėl ​​to, kad jos kojos šąla. Nėštumas, mažų vaikų priežiūra ir menopauzė taip pat gali labai pakenkti moters lytiniam potraukiui.

Ji paauglystę išgyvena du kartus

Taip, moterys gali tai padaryti. Jos išgyvena „antrą paauglystę“, vadinamą perimenopauze, būdamos 40-ies. Šis periodas prasideda maždaug 43 metų amžiaus, o jo viršūnę pasiekia 47 arba 48. Be nepastovaus nerimo ir naktinio prakaitavimo, moters hormonai šiuo metu yra taip pašėlę, kad ji gali elgtis tarsi paauglė.

Ji mėgsta riziką, sulaukusi brandaus amžiaus

Kai moters kūnas pereina į „pažengusią“ stadiją, moterų smegenys įgauna antrą kvėpavimą. Nors vyrai senstant pradeda rodyti didesnį susidomėjimą santykiais, subrendusi moteris pasirengusi rizikuoti – ypač jei jos lizdas dabar tuščias.

Ji gali ir toliau jaustis motyvuota padėti kitiems, tačiau jos dėmesys gali pereiti nuo artimiausios aplinkos prie vietos ir pasaulinių bendruomenių. Po dešimtmečių rūpinimosi ji taip pat gali jausti didelį norą padaryti daugiau sau ir savo karjerai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės