Štai keletas dažniausiai pasitaikančių mitų apie tai, kodėl žmonės nešioja arba vengia
nešioti kepures.

1 mitas kepurė skatina galvos plikimą

Šis klaidingas mitas kilo iš paprasčiausio sutapimo, kai plinkantys žmonės, norėdami tai nuslėpti, imdavo nešioti kepures, rašoma pranešime spaudai. Vis tik, kai kuriais atvejais kepurės gali paskatinti plaukų slinkimą. Tai nutinka, kai dėvima prasto audinio, prastos konstrukcijos arba kai nešiojama per daug galvą spaudžianti kepurė, sutrikdanti galvos kraujotaką ir plaukų folikulų aprūpinimą deguonimi bei maisto medžiagomis. Todėl svarbu mokėti išsirinkti tinkamo dydžio kepurę. „Tinkamai išmatuoti galvos perimetrą galite apjuosdami galvą matavimo juosta. Stenkitės, kad ji eitų per galvos ir pakaušio centrą šiek tiek aukščiau ausų. Šitaip matuodami, tiksliai žinosite, kokio dydžio kepurė jums tinkamiausia”, – pataria „Buboo“ kepuraičių kūrėja Erika Puodėnienė.

Kepurės

2 mitas – kepurė man netinka

Taip gali pasirodyti todėl, kad jūs dar neradote kepurės, kuri jums tinka ir su kuria puikiai jaučiatės arba tiesiog nesate pratę savęs matyti veidrodyje ją dėvint. E. Puodėnienė teigia, kad kepures gali dėvėti visi, svarbiausia mokėti išsirinkti labiausiai tinkantį galvos apdangalą, kuris derėtų su spintos turiniu. „Sunkiausia atrasti modelį ir spalvą, pabrėžiančius jūsų veido bruožus ir papildančius stilių. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo audinio, kuris lemia bet kokio modelio kepurės vaizdą ir bendrą įvaizdį. Jeigu nežinote, kokią kepurę pasirinkti, pirmiausia išbandykite neutralių spalvų kepures, jas bus lengviau priderinti prie turimo garderobo. Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į lauko rūbus, prie kurių dėvėsite galvos apdangalą. Jeigu spintoje dominuoja paltai ar švarkeliai, tuomet skrybėlaitė ar beretė yra tai, nuo ko turėtumėte pradėti, o jeigu mėgstate sportinį stilių ir jūsų lauko drabužių spintoje dominuoja „bomber“ ar „puffer“ tipo striukės – vienareikšmiškai, rinkitės galvą apgaubiančias ar apsmukusias „beanie“ tipo kepuraites”, – patarimais dalijasi E.Puodėnienė.

3 mitas – kuo storesnė kepurė – tuo šilčiau

Netiesa. Šiais laikais net ir iš pirmo žvilgsnio plonytis audinys gali būti ne mažiau šiltas nei storas audinio sluoksnis, be to, šiltėjant žiemoms ypač storos ir sunkios žieminės kepurės tampa vis mažiau reikalingomis. Pašnekovė ragina drąsiai rinktis vilnos, moheros vilnos, viskozės ar kokybiškos medvilnės kepures, kurių audiniai nesiburbuliuotų ir nenutystų. Dizainerė teigia, kad šiais laikais audiniai gali būti pačių įvairiausių sudėčių iš kurių pasiūtos kepurės leis patogiai ir gerai jaustis bet kokiu oru. Svarbiausia, kad audinys būtų pralaidus ir reguliuotų temperatūrą, priešingu atveju, galva po kepure sukais, o tai gali prisidėti prie netikėtų peršalimo ligų atsiradimo.

Kepurės

4 mitas – kepurė gadina šukuoseną

Ne paslaptis, kad kartais kepurė gali pakenkti šukuosenai, bet žinant keletą triukų ir mokant teisingai užsidėti kepurę, šukuoseną pavyks išsaugoti ir gerai atrodyti ją nusiėmus. „Prieš užsidėdami kepurę, perkelkite plaukus priešinga kryptimi ir tik tuomet užsidėkite kepurę. Pavyzdžiui, jeigu įprastai plaukus skleidžiate iš kairės pusės į dešinę, prieš užsidėdami kepurę darykite priešingai ir plaukus skleiskite iš dešinės į kairę, o kai nusiimsite kepurę, grąžinkite plaukus į jums įprastą vietą, šitaip plaukai nepriglus prie galvos ir išliks purūs nusiėmus skrybėlę ar kito tipo galvos apdangalą. Kitas būdas – nešioti šiek tiek didesnę kepurę, kuri paliks plaukams vietos“, – pataria moteris. Ji priduria, kad kepurė dažnu atveju gali padėti šukuosenai, ypač kai pritrūksta laiko jiems susitvarkyti ar kai išaušta „blogų“ plaukų diena – kai norisi paslėpti susiriebalavusius, prastai nudažytus ar neklusnius plaukus. Visgi, įvairūs galvos apdangalai vis dažniau tampa kasdiene stiliaus dalimi, kai prie kepurės, galvajuostės ar skrybėlės derinama šukuosena. Tokiu atveju galvos apdangalo nebūtina nusiimti net ir esant patalpoje, o tuomet jau visai nebesvarbu, kaip jūsų plaukai atrodo po kepure.

5 mitas – visos kepurės man per mažos arba per didelės

Dažnu atveju moteriškos ir vyriškos kepurės būna vieno dydžio, kuris tinka visiems. Visgi, jeigu taip nutiko, kad jūsų galva nestandartinio dydžio, išbandykite vyriškas arba vaikiškas kepures. Erika pataria išbandyti vyriškų kepurių dydį – jeigu moteriškos jums per mažos, o jei jos per didelės, dizainerė siūlo atkreipti dėmesį į vaikiškų kepurių modelius, tarp kurių tikrai atrasite sau tinkantį galvos apdangalą. Pasak dizainerės, neretai pasitaiko, kad moterys renkasi vyriško ar vaikiško dydžio kepures, ieškodamos labiau aptemptos arba, priešingai, labiau apsmukusios kepurės.

6 mitas – žiemą būtina prisidengti galvą, nes per ją organizmas netenka daugiausiai šilumos

Kad per galvą netenkate daugiausiai šilumos, gali pasirodyti dėl jautresnės galvos ir veido odos. Galva viso labo išskiria tik apie 10 procentų mūsų kūno šilumos – tiek pat kiek ir kitos mūsų kūno dalys. Nepaisant to, rudenį, žiemą ar pavasarį galvą ir kaklą reikėtų dengti ne dėl galimo šilumos netekimo, o dėl apsaugos nuo šalčio ir vėjo, tam, kad staiga neužkluptų nemalonus ausų skausmas, erzinanti sloga ar perštinti gerklė. Vengiant peršalimo, galvą būtina pridengti ir išėjus iš baseino ar sporto klubo, nepriklausomai nuo metų laiko.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)