aA
Gerda Žemaitė gerai žino, ką reiškia televizijoje pradėti savo karjerą nuo nulio. Regioninė televizija, žinios, bulvarinė laida ir galiausiai – „TV pagalba“. O kur dar ankstyva santuoka ir motinystė, sulaukus vos 22-ejų. Šiandien Gerda sutinka, kad tada pati buvo dar vaikas, o užgriuvusi atsakomybė gerokai apvertė viską aukštyn kojomis. Bet siekti savo tikslų jai niekas nesutrukdė. Už tai ir už savo nuoširdumą socialiniuose tinkluose Gerda nominuota Delfi „Metų Moterys 2022” rinkimuose. Ta proga – atviras pokalbis su ja.
Gerda Žemaitė
Gerda Žemaitė
© DELFI montažas

– Socialiniuose tinkluose esate viena populiariausių nuomonės formuotojų. Kaip manote, kur slypi jūsų sėkmės paslaptis?

– Aš manau, kad žmonės mane seka dėl to, kad esu paprasta, su manimi lengva bendrauti, stengiuosi atrašyti į kiekvieną žinutę, klausimą, kad ir kiek laiko tai beužtruktų, nes kartais tų žinučių būna labai daug prisikaupę, bet vis tiek atrandu laiko. Tai ir yra ta paslaptis. Matyt, žmonėms visada malonu gauti grįžtamąjį ryšį.

– Žmonės išreiškia norą bendrauti?

– Tikrai taip. Net jei ir pati užduodu kokį klausimą, visada sulaukiu daug patarimų, atsakymų. Jei man dėl ko nors liūdna, žmonės rašo, guodžia. Jaučiasi abipusis ryšys.

– O tos neapykantos gal jau mažiau?

– Aš asmeniškai jos sulaukiu labai retai. Kartais būna kokių nors piktų ponių, kurios kritikuoja, bet aš įvertinu, ar ta kritika pagrįsta, ar ne. Tada ir sprendžiu priimti ją ar ne. Bet net jei gaunu neigiamo turinio žinutę, vis tiek mandagiai atsakau ir, jei reikia, nutraukiu bendravimą. Kartais tenka ir užblokuoti žmogų, jei rašinėja piktybiškai.

– Bet minėjote, kad vis tik moterys daugiau kritikuoja?

– Taip. Kritikos iš vyrų aš apskritai negaunu, bet sekėjų vyrų turiu vos11 proc. Jiems gal mano turinys nėra labai įdomus. Bet moterys tikrai dažniau yra negailestingos viena kitai, kartais gal iš pavydo. Su vyrais paprasčiau būna bendrauti. Jie konkretūs, jei kritikuoja, tai pagrįstai. Vyrai ne tokie kategoriški, nemėgstantys žarstytis ta kritika. Moterys galėtų būti viena kitai atlaidesnės.

Gerda Žemaitė su sūnumi
Gerda Žemaitė su sūnumi
© JurArt's

– Kiek leidžiate sau būti atvirai soc. tinkluose?

– Dalinuosi aš daug kuo, bet yra dalykų, kurie yra tabu. Pavyzdžiui, mano vyresnėlis sūnus ir vyras nenori viešumo, jo vengia ir aš tai gerbiu. Kartais net sulaukiu klausimų, kodėl nerodau savo vyro, kodėl jis slepiasi, gal jis labai piktas. Bet aš jų neskatinu eiti į viešą erdvę. Jei važiuojame atostogauti, dažniausiai keliu nuotraukas ir vaizdo įrašus savo ir Nikolo, kuris pats nori filmuotis, jam patinka.

– Ar sulaukiate įkyrių gerbėjų, kviečiančių išgerti kavos ar susitikti?

– Dažniausiai tai būna užsienio piliečiai, bet į tokias žinutes aš net nesiveliu. O iš lietuvių vyrų yra tekę sulaukti pakvietimų kavos, bet aš labai mandagiai atsakau, kad jei mane seka, turbūt žino, kad esu ištekėjusi.

– Jūs jau ilgus metus sukatės televizijoje. Ar sunkus buvo kelias iki ten, kur esate dabar? Ką teko paaukoti?

– Kelias tikrai nebuvo lengvas. Aš gyvenau Marijampolėje, nedideliame mieste, be galo norėjau kūrybinio darbo, kur galėčiau save realizuoti. Pirmiausia teko kreiptis į Marijampolės regioninę televiziją. Paskui Vilniuje lankiau žurnalistikos kursus, nes norėjau įgyti tam tikrų žinių. Tuo metu kūrėsi Lietuvos ryto televizija su Edmundu Jakilaičiu priešaky. Jis mums dėstė praktiką kursuose, tai aš tiesiog pasiprašiau pas jį, ar negalėčiau pabandyti. Taip prasidėjo mano kelias respublikinėje televizijoje. Dirbau žiniose. Matyt, visi nuo to pradeda. Paskui patekau į bulvarinę laidą. Tuo metu vis dar gyvenau Marijampolėje. Mano pirmas vyras nenorėjo kraustytis į Vilnių. Kasdien tekdavo važinėti pirmyn atgal. Viską, ką uždirbdavau, išleisdavau kurui. Bet mano noras buvo toks didžiulis, kad jis atpirkdavo visas kančias. Buvo daug pervargimo. Pamenu, kai važiuodama kartą sustojau prie Prienų, kad tiesiog išsiverkčiau iš nuovargio. Bet visada žinojau, kad turiu tikslą ir didžiulį norą jį pasiekti.

Gerda Žemaitė – apie nelengvą kelią į televiziją, motinystę ir tabu socialiniuose tinkluose: kai kurie galvoja, kad savo vyro nerodau, nes jis yra labai piktas
© Adam Aleksejėvič

Kai pradėjau dirbti „TV pagalboje“, irgi nebuvo lengva. Reikėjo išmokti tvarkytis su savo emocijomis, neparsinešti tų problemų namo. Ypač buvo sunkios temos, susijusios su vaikais. Ne kartą esu pagalvojusi, kad gal įsivaikinti vieną ar kitą vaikutį iš tos šeimos. Teko nemažai praeiti, kol išmokau paleisti kitų problemas, kol supratau, kad viso pasaulio nepakeisiu.

– Ką patartumėte merginoms, kurios turi svajonę dirbti televizijoje, išgarsėti, tapti populiarios?

– Aš manau, kad tikslas neturi būti susijęs su noru būti populiariu. Tai ateina iš paskos. Pirmiausia turi turėti galvoje rezultatą ir nebijoti belstis į visas duris. Man irgi buvo baisu eiti prie E. Jakilaičio ir prašytis į televiziją. Atrodė, gi Vilnius turi daug žurnalistų, kodėl turėtų mane priimti. Bet kai labai nori ir beldiesi, kažkurios durys vis tiek atsidarys. Vien svajoti ir sėdėti namie neužtenka, reikia eiti ir siekti.

– Kaip manote, kiek svarbi išvaizda televizijoje?

– Aš manau, kad kažkiek svarbi, bet svarbiausia, kaip žmogus jaučiasi. Jei gerai, pasitiki savimi ir tą spinduliuoja, visai nesvarbu ar esi labai gražus, ar turi antsvorio, ar ne. Tikrai nebėra kažkokių grožio standartų, kas būdavo anksčiau, kai ieškodavo tik labai jaunų, labai gražių žmonių. Tai jau atgyvenę. Viskas keičiasi į gerąją pusę. Jei žmogus yra talentingas, charizmatiškas ir trykšta noru dirbti, kiekvienas prodiuseris nežiūrės į jo dydį ar veido bruožus.

Gerda Žemaitė su sūnumi Marku
Gerda Žemaitė su sūnumi Marku
© Asmeninio albumo nuotr.

– Kaip jūs išlaikote balansą tarp rūpinimosi savo išore ir vidumi?

– Manau, kad kiekvienas turime padirbėti su savimi. Aš skaitau psichologinę literatūrą, man tai labai patinka. Svarbu pabūti su savimi. Bet su metais daugiau reikia rūpintis ir savo išvaizda, palepinti savo odą, pasidaryti masažą ar pan. Neužmirštu to ir stengiuosi laviruoti.

– Nesunku? Juk auginate trejų metų sūnų.

– Nėra lengva, nes visada norisi laisvą laiką skirti šeimai, vaikui, pabuvimui kartu. Bet mes puikiai viskuo dalinamės su vyru, jei man reikia kur nors pabūti, išvažiuoti, jis perima viską, ir atvirkščiai. Mes kažkaip laviruojame, nes suprantame, kad pabuvimas su savimi, savo veikla yra svarbu.

– Galite palyginti, kuo skiriasi ankstyva motinystė ir vėlyva?

– Skiriasi. Tarp mano sūnų yra 16 metų skirtumas. Pirmasis sūnus Markas buvo neramus, labai verkdavo ir aš suprantu, kodėl taip būdavo. Aš pati buvau labai įsitempusi, stresuodavau, visko bijodavau. Jei tik pažvairuoja, vežu pas gydytoją, pabarškinu žaisliuką, jis neatsisuka, jau man atrodo, kad jis negirdi. Buvau didžiuliame strese. Visko bijojau, patirties neturėjau. Dabar viskas skiriasi. Esu rami, vaikas tą jaučia. Nuo trejų mėnesių Nikolas pradėjo išmiegoti visą naktį, nebuvo jokių problemų. Apskritai, kai esi brandus, vaiko auginimas yra kitoks. Kai susilaukiau pirmojo sūnaus, man buvo 22-eji metai, pati buvau dar vaikas. Norėjosi karjeros, norėjosi bėgti, o reikėjo rūpintis.

Grožio studijos „Elitera“ gimtadienis
Grožio studijos „Elitera“ gimtadienis
© Organizatoriai

– Kokių šiandien turite svajonių?

– Visokių. Turiu minčių ir dėl podcast'o, ir dėl savo asmeninės laidos, tinklalaidės. Bet viską reikia dar susidėlioti. Nenoriu prisikalbėti, kol neturiu aiškios vizijos. Bet tikslų reikia visada turėti. Kitaip bus neįdomu gyventi. Aš mėgstu tuos tikslus išsikelti ir tikiuosi, apie juos jau netrukus galėsime pakalbėti konkrečiau.

Balsuoti galite ČIA.


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
2.6800

Paaiškėjo, kas tapo Delfi „Metų Moterys 2022” nugalėtojomis: rezultatai nustebino (16)

Ne vienerius metus iš eilės vykstantys tradiciniai Delfi „ Metų Moterys “ rinkimai jau turi...

Paskutinė galimybė pakeisti rezultatus: nuspręskite, kas šiemet labiausiai nusipelnė Delfi „Metų Moterys” titulo (5)

Jau tradiciniais tapę Delfi rinkimai „Metų Moterys 2022” netrukus paskelbs nugalėtojas. Kas...

Rūtos Meilutytės istorija: neįtikėtinas startas, atokvėpis ir stulbinantis sugrįžimas

Rūta Meilutytė šiemet dar kartą įrodė, kad jei turi talentą ir daug dirbi, niekas nesutrukdys...

Viktorijos Čmilytės-Nielsen gyvenimas su penkiais vyrais: man nuolat tenka ieškoti kompromisų tarp svarbių mano vaidmenų (1)

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen juokauja, kad gal ir gerai, kad žmonės, pasiryžę...

Top naujienos

Estijos akibrokštas Rusijai – tik kelio pradžia: jau galvojama žengti toliau

„Turėtų būti garantijos, jog Rusijos žudikai ir valstybinio teroro bendrininkai nesinaudotų...

Dėl paramos Ukrainai mestas naujas šešėlis: ar susirūpinti turėtų ir Lietuva? (15)

Sugedo, nebešaudo, šlamštas! Ar Berlynas bando sabotuoti ginkluotę, kurią perduoda...

Vyriausybė gelbės „Perlas Energija“ klientus: bus užtikrinamas visuomeninis tiekimas, kompensuojami kainų skirtumai (4)

Antram didžiausiam nepriklausomam elektros tiekėjui „ Perlas Energija “ ketvirtadienį...

Rusija Kaliningrado srityje dislokavo raketas „Kinžal“ papildyta

Rusija ketvirtadienį perkėlė į Kaliningrado sritį tris karinius lėktuvus, apginkluotus...

Turkų žiniasklaida: Putinas keičia nuomonę dėl susitikimo su Zelenskiu (16)

Televizijos kanalas „CNN Turk“ skelbia, kad per Rusijos ir Turkijos prezidentų susitikimą,...

Tikslas rinktinei – žaisti bent pusfinalyje: objektyvus ar optimistinis? (2)

„Iškėlėme ambicingus tikslus. Iš vyrų lauksime kovos dėl medalių Europos čempionate“, –...

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: Krymo „vadovybė“ staiga paliko pusiasalį, perkeliami orlaiviai Rusija vėl smogė Charkivui (4)

Ketvirtadienio naktį Rusijos pajėgos galingai atakavo Charkivą – smogta bendrabučiui, kurio...

Suomijos premjerė po audringo vakarėlio: nevartojau nieko, išskyrus alkoholį (11)

Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašų, kuriuose Suomijos premjerė Sanna Marin audringai...

Žemę pasiekė stipri geomagnetinė audra: natkies dangų vėl nutvieks stulbinantis reginys Saulė plazmos pliūpsnį spjovė tiesiai į Žemę

JAV Nacionalinės vandenynų ir astmosferos administracijos (NOAA) kosmoso orų specialistai praneša,...

Įvertino pasikeitimus Šimonytės komandoje: vienas tikslas akivaizdus

Politologai nelinkę sureikšminti pokyčių premjerės Ingridos Šimonytės komandoje. Mykolo Romerio...