aA
Prodiuseris ir verslininkas Egmontas Bžeskas šiandien gyvena būste, kurio vaizdai pro dvidešimt pirmo aukšto langus tiesiog pakerta kojas – prieš akis – visas Vilnius. Tiesiog tobulas viengungio butas. Tačiau Egmontas sako niekada nesvajojęs taip gyventi.

„Labai norėjau šeimos ir didelio namo, kur mano dukros galėtų turėti nerūpestingą vaikystę. Tačiau jau trejus metus aš negaliu patekti į savo šeimos namus, – sako žinomas vyras. – Nežinau, kodėl, bet Reda priėmė tokį nuskriaustos mamytės įvaizdį. Nors iki šios dienos ji viską iš manęs gauna. Viską, ko reikia šeimai, kalbant apie finansus, o šilumos tarp mūsų nėra. Yra šilumos tik dėl vaikų, dėl pagarbos, kad ji man suteikia galimybę turėti šias fantastiškas, gražias, protingas mergaites.“

45-erių Egmontas atrodo pasikeitęs – galvos nebepuošia šviesinti plaukai, ekstravagantišką įvaizdį pakeitė kur kas kuklesnis. „Skyrybos tapo didžiausia mano gyvenimo katastrofa“, – šiandien po beveik trejų metų tylos pirmą kartą prisipažino Egmontas. Žinomas vyras neslepia – jis kuria naują gyvenimą su širdies drauge Aurika, tačiau negali taikiai išsiskirti su žmona.

„Šiuo atveju mano sprendimas yra paduoti į teismą dėl to, kad išsiaiškinčiau teisybę. Aš tikiu teisėsauga. Negali taip būti, kad viską žmogus pasiima sau ir sako: „tu dabar eik ir dar duok man pinigų“. Taip negali būti. Na, kur jūs girdėjote, kad vyras negalėtų net įžengti savo daiktų pasiimti? Aš trejus metus nebuvau savo namuose. O kai manęs klausia, kodėl taip ilgai nėra teismo, tai kodėl manęs į teismą nepaduoda žmona, jeigu aš toks blogas, kaip ji sako? Kodėl ji delsia? Jeigu aš būčiau iš tikrųjų blogas, tai ji reikštų iniciatyvą su manimi išsiskirti“, – sako Egmontas.

Viena ryškiausių pramogų pasaulio porų – Egmontas ir Reda Bžeskai susituokė prieš šešerius metus Tailande. Kaip tik šioje šalyje Reda sužinojo, kad laukiasi. Egmontas sako: „Ši žinia man prilygo stebuklui.“

Egmontas Bžeskas ir Reda Bžeskienė
Egmontas Bžeskas ir Reda Bžeskienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Iki šiol Egmonto įvaizdis priminė nešeimyniško, gal net ir nepatikimo vyro, todėl labai daug kam atrodė, kad galbūt jis yra skyrybų priežastis.

„Toks iš tikrųjų buvau ir net nesvajojau apie jokią šeimą. Kažkada suėmė mane širdelė ir pasakė, kad dabar atėjo tas laikas, kai aš subrendau, užsidirbau pinigų, galiu aprūpinti savo šeimą ir pagaliau smegenys suvokė, kad nori visai kitokio gyvenimo. Manau, kad jau buvau pakankamai išsilakstęs, sakiau, kai bus mano vestuvės, man nereikia jokio bernvakario. Aš jį turėjau pakankamai ilgą laiką. Mano manymu, yra dar geriau, kad vyras turėjo tokį gyvenimą, o ne, kada šeimą sukuria, žiūri per savo tvorą į kito kaimyno gyvenimą ir galvoja, kad gal dar visgi reikėtų per tą tvorą peršokti ir eiti. Ne, man to nereikėjo. Aš kaip tik viską padariau dėl šeimos, visi mano sprendimai – tiek finansiniai, tiek kai kurie net neapgalvoti sprendimai, meilės vedami, buvo daromi dėl to, kad aš apsisprendžiau, kad būsiu tėvas. Ir dėl to mes dingome iš visų žurnalų viršelių.“

Egmontui puikiai sekėsi tarptautinis verslas, todėl prieš daugiau nei ketverius metus jis nusprendė su šeima pagyventi Ispanijai priklausančioje saloje Tenerifėje. Juk sakoma, kad Kanarų salos – tobula vieta auginti vaikus.

„Daug kas galvoja, kad Reda mane pasiėmė ir taip atplėšė nuo pramogų pasaulio. Ne, taip nėra. Reda irgi mėgo pramogų pasaulį, ir mes abu pabėgome tarsi į negyvenamą salą. Pabėgome nuo to spalvoto, ryškaus kilimo, kuris buvo mus užknisęs. Ir aš kaip tik galvojau, kad taip bus geriau. Mūsų santykiai jau Lietuvoje nelabai gerai klostėsi, tad galvojau, kad būtent Tenerifė bus ta sala, kurioje atlėgs tam tikra įtampa, gyvenimas bus be kliūčių. Tuo metu finansiškai galėjau sau leisti išvežti šeimą į šiltesnius kraštus.“

Tenerifėje Egmontas gavo pasiūlymą iš vietinių pramogų pasaulio atstovų. Pasikvietęs Lietuvos didžėjų Driule, žinomiausiose šalies naktiniuose klubuose organizavo įspūdingus artistų iš Lietuvos pasirodymus. Jis šeimai įrengė 300 kvadratinių metrų vilą su vaizdu į vandenyną, kur jų gyvenimas turėjo priminti šeimynišką idilę.

Egmontas Bžeskas
Egmontas Bžeskas

Bžeskai nebuvo tipiniai emigrantai, ieškantys geresnio gyvenimo. Egmontas sako norėjęs pagyventi šiltame klimate dėl dukros sveikatos: „Aš daviau sau žodį, kai 5 mėnesių dukrytę vežėme į ligoninę. Ji sirgo laringitu, duso greitojoj pagalboj, o aš kadangi pats ta liga sirgau, kai buvau mažiukas, ir iš karto supratau, kad ji tuo pat serga, tai tuo metu priėmėme sprendimą.“

Netrukus Reda sužinojo, kad laukiasi antros atžalos. Egmontas sako, kad toje prabangioje Tenerifės viloje jis ir Reda jau gyveno kaip du svetimi žmonės.

„Iš tiesų nesutapo mūsų charakteriai, – sako Egmontas. – Aš manau, kad vaikai mus iki šios dienos tik ir sieja, nes jeigu jų nebūtų, tai aš apie savo buvusią žmoną nei šnekėčiau, nei norėčiau net pakelti ragelio. Apskritai net nediskutuotumėme apie tai. Viskas būtų daug paprasčiau, bet kadangi aš tikiu didesnėm jėgom ir mes bet kokiu atveju esame surišti kažko aukštesnio, tai vis tiek stebuklas yra. Mes tikrai mylime vaikus ir aš tikrai atsakingai į tai žiūriu. Priėmėme sprendimą, kad geriau mums atskirai gyventi negu drauge pastoviai pykstantis. Manau, kad tėvai turi būti laimingi ir vaikai nori matyti laimingus tėvus. Šiandien jie mato juos laimingus, kiekvieną dieną susirašinėjame. Dabar, pavyzdžiui, pas mane būna mažoji, pas buvusią žmoną didžioji, abi serga, tai dalinamės viskuo. Reda jau penkerius metus nevykdo jokios veiklos, ir, aišku, man tenka daugiau dirbti ir išlaikyti šeimą.“

Kai mažajai Elvijai buvo vos penki mėnesiai, Reda susikrovė lagaminus ir su dviejomis mažylėmis išskrido į Lietuvą. Daug kam turbūt atrodė, kad jeigu moteris ryžosi tokiam žingsniui – su dviem mažais vaikais vienai skristi atgal namo, į kitą šalį, tai vyras turėjo nemenkai prisidirbti.

Egmontas Bžeskas
Egmontas Bžeskas
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Toks pirmas įspūdis galbūt, bet, deja, mes jau prieš tai pakankamai ilgai nebegyvenome kartu. Kai jau sužinojome, kad Reda nėščia, nebeturėjome tokių santykių, kokių norėjome, kad būtų. Mes jau praktiškai gyvenome atskiruose kambariuose ir man, kaip vyrui, jau nebebuvo šilta namie. Beveik metus mes praktiškai tik susitikdavome viršuje virtuvėje. Mano geriausia draugė, su kuria aš leisdavau naktis ir kalbėdavausi, buvo Amelija, kurią maitinau 8 kartus per naktį. Veždavau į darželį ir prižiūrėdavau. Mūsų santykiai atšalę buvo jau pakankamai ilgai, o tada nusprendėme, kad gyvensime atskirai“, – sako Egmontas.

Reda yra viešai prasitarusi, kad ji abu savo vyrus – ir pirmąjį Andrių Kandelį, ir Egmontą pasikvietė gyventi į savo didžiulį namą sostinės pašonėje. Moteris neslėpė – jos gyvenime buvo periodų, kai ji uždirbo daugiau už savo vyrus.

„Suprask, mano vyrai buvo vos ne kaip benamiai, kurie atėjo pas verslininkę. Bet ta verslininkė nelabai galėtų šiandien įvardinti nei vieno savo projekto. Kas tie projektai, kokie – niekas nepaklausė. <..>
Kažkaip niekaip nesuprantu, kaip ji nuskriausta, jeigu 2 namus nuomoja, dar iš manęs gauna tariamus alimentus, kurie dar nenustatyti. Tai ten yra sumos irgi pakankamai ženklios, kurių negaliu net įvardinti. Nemanau, kad tai žmogus, kuris yra kažkaip nukentėjęs ar kenčia. Mes tikrai prižiūrime vaikus ir aš pasiimu ir mėnesiui, ir savaitei tik aišku neregistruojame mes tokių dalykų, tai dabar man kvaila būtų įrodinėti, kiek ir kas su kuo būna“, – pasakoja E. Bžeskas.

„Namą mes įrengėme kartu, nors iki dabar aš negaliu ten patekti ir pasiimti savo daiktų. Man negėda prisipažinti – pasijutau benamiu, nors žmona gyveno prabangiame bute miesto širdyje. Laimė, kad tuomet geras draugas priglaudė“, – sako vyras.

“Mūsų namuose man daug laiko teko praleisti ir ne tik savo jėgų investuoti. Tai ta situacija mane tikrai glumina, dar ypatingai girdint žmoną šnekant, kad „Bžeskas atėjo pas mane gyventi į mano namą“. Tai čia yra visiškas mūsų nesutarimas ir principo reikalas. O kodėl nėra teismų ir kodėl visą laiką buvo bandoma susitarti draugiškai? Ir priėjome iki to, kad aš turėjau su antstoliais ateiti iki namo ir pasišnekėti su nuomininkais, bet nebuvau įleistas. Lygiai taip pat grįžęs į Ispaniją aš negalėjau įeiti į mūsų namą Tenerifėje, nes jis irgi išnuomotas.

Reda ir Egmontas Bžeskai Tenerifėje
Reda ir Egmontas Bžeskai Tenerifėje
© Asmeninis archyvas

Bet dar įdomesnis atvejis buvo tada, kai man paskambino ta kompanija, iš kurios mes nuomavome namą Ispanijoj, ir sako: žinai, yra nemokami pinigai, tai kaip čia bus? Mes žadame paduoti tavo žmoną į teismą, bet turėk omenyje, kad žmona, tai nedirbanti, o tu oficialiai vykdai darbus Ispanijoje, dirbi, esi pusiau Ispanijos pilietis (esu Ispanijos rezidentas). Tai šita istorija mane irgi labai nustebino, nes tiesiog tie žmonės pradėjo nemokėti ir susikaupė pakankamai ženkli suma, dešimtys tūkstančių liko ant mano galvos“, – pasakoja vyras.

Egmontas rodo ir išsaugotus pirmuosius Amelijos piešinius iš mokyklėlės Ispanijoje. „Mergaitės mano namuose būna ištisas savaites, moku ir valgyt pagaminti, ir gražiai aprengti, – sako prodiuseris. – Man šiuose namuose, kai būna mano mergaitės, yra daug linksmiau gyventi, yra daug faino klegesio, triukšmo ir man tas labai patinka. Aš labai gerai jaučiuosi. Jeigu nebūtų darbų, tai galėčiau būti labai puiki namų šeimininkė. Man labai patinka būt su vaikais, aš iš viso juos labai myliu.“

Žiniasklaidoje buvo pasirodę Redos užuominų, kad Egmontas buvo jai neištikimas, todėl pora ir išsiskyrė. „Reda pasirinko lengviausią būdą – apkaltinti vyrą neištikimybe ir taip pelnyti visuomenes palaikymą. O esmines skyrybų priežastis paslėpti“, – sako Egmontas.

Egmontas nepasimetė išgirdęs klausimą, ar buvo kada nors neištikimas savo žmonai? „Ne, galiu pasakyti tikrai drąsiai ranką prie širdies pridėjęs. Apie neištikimybę yra atskira tema.“

Vyras patikina nėręs į naujus santykius tuomet, kai su žmona Reda jau nebegyveno kartu ir buvo nusprendę skirtis: „Tai buvo labai ilgas procesas. Aš pakankamai normaliai pakentėjau. Nauji santykiai prasidėjo, kai jau aš grįžau po projektų, kai mes jau net Lietuvoje visiškai atskirai gyvenome. Aš sakiau, kad išnuomavau butą Redai, ir ten nebuvau pageidaujamas, ir viskas. Mes gyvenome visiškai atskirus gyvenimus. Ir tik tada, kai jau Tenerifėje pradėjome dirbti, pamatėme, kad su Aurika vienas kitą suprantame.“

Egmontas Bžeskas
Egmontas Bžeskas
© DELFI / Tomas Vinickas

Egmontas dabar yra drauge su penkeriais metais vyresne verslininke Aurika. „Mūsų draugystė prasidėjo tada, kai rodos viską buvau praradęs, ir kūriau gyvenimą iš naujo“, – sako Egmontas.

„Mane Aurika pasikvietė dirbti. Ispanijos kompanija jai pasiūlė tapti marketingo vadove, ji žinojo visą mano istoriją ir yra iš bendro draugų rato, tad pasikvietė mane dirbti kūrybos vadovu. Mums labai neblogai sekėsi, Tenerifėje padarėme gražių projektų. Vėliau gavosi tarnybinis romanas, kuris tęsiasi iki dabar. Turiu draugę ir savo mergaičių draugę. Jos džiaugiasi ir jų tarpusavio santykis gražus, visą laiką paklausia, ar yra Aurika. Aš jai esu labai dėkingas, nes tam tikru metu, kai man buvo labai sunku, ji man yra labai daug padėjusi“, – atvirauja vyras.

Egmontas sako – buvo laikas, kai jam patiko daug jaunesnės gražuolės: „Patiko, patiko... Buvo toks periodas. Iš tikrųjų ir dabar visokių pagundų yra, visą laiką jų yra vyrams, ar ne? Bet aš 45-erių metų tėtis. Turiu dvi mergaites, už kurias esu labai atsakingas. Matote, jaunas žmogus, jis gal kitaip reaguoja į tai, o aš bijau, kad mes galime nerasti bendros kalbos. Nes bet kokiu atveju aš daug dėmesio skiriu savo dukrom, savo ateities planams, ir man dabar tikrai neįdomu grįžti į klubus, ir ieškoti kažkokių nuotykių. Tikrai to nenoriu. Aš nesu labai senas, bet tikrai nenorėčiau su lazdele eiti ir turėti parankėj įsikibusią 20-30 metų jaunesnę už save merginą. Ne, nefainai. Vyrai, kurie bijo protingų moterų, jie renkasi būtent tokią, kuri tau neknistų proto. Kurią galima būtų apgaudinėti. Man toks variantas netinka. Man išvis blynų kepėja ir virėja tikrai nereikalinga.“

Šiuo metu Egmontas vis dar gyvena tarp Vilniaus ir Tenerifės, tačiau tai netrukdo jam intensyviai bendrauti su dukromis. Egmontui gaila tėvų, kurie vaikų auginimą palieka mamoms ir patys praleidžia itin mažai laiko kartu.

Egmontas sako šiuo metu išgyvenantis aukso amžių savo profesinėje srityje. Po skyrybų darbai pasipyle kaip iš gausybės rago. Nors Egmontas tautiečiams geriausiai žinomas kaip merginų muzikos grupės „69 danguje“ įkūrėjas bei skandalingos grupės „Naujieji lietuviai“ lyderis, jis pats sako, kad pelningiausi yra tarptautiniai projektai, apie kuriuos visuomenė nieko nežino. Netrukus Egmontas išvyksta į Kanarus kurti naujo televizijos realybės šou džiunglėse.

Visą Egmonto interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Gyvenimo būdo laida apie tėvus „Kasdienybės herojai“ – tai išskirtinės, jaudinančios tėvų gyvenimo istorijos ir patirtys. Kas savaitę – naujas interviu su gerai žinomu žmogumi, o gal netradicinį gyvenimo būdą pasirinkusiu tėvu ar mama.


Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(163 žmonės įvertino)
3.5644

Aktorius Andrius Žiurauskas apie skyrybas ir jausmus 17 metų jaunesnei moteriai: buvau neištikimas ir nesugebėjau būti santuokoje (80)

Aktorius, režisierius ir televizijos laidų vedėjas Andrius Žiurauskas lietuviams buvo žinomas...

Maskvoje po 2 tūkst. eurų per dieną uždirbantis Saulius Siparis: netaupykit ir gyvenkit šia akimirka (197)

Vaikštinėdamas sostinės gatvėmis legendinis kino ir teatro aktorius Saulius Siparis atrodo...

Saulius Siparis apie naują mylimąją: mes beveik vienmečiai, draugystėmis su mergaitėmis aš netikiu (52)

„Mes esame praktiškai bendraamžiai. Vyrų santykiai su jaunomis mergaitėmis man atrodo visiškas...

Socialinių tinklų žvaigždė Julija Žižė: vertinu savo laiką ir už centus nedirbu (64)

Sunku net išvardinti viską, kuo užsiima 33-ejų socialinių tinklų žvaigždė Julija Žižė ....

Julija Žižė atvirai – apie savo santykius: moterys, kurios prisižiūri ir moka vyrams rodyti dėmesį, visada bus mylimos (74)

Socialinių tinklų žvaigždės Julijos Žižės gyvenimas primena kino scenarijų – mergina iš...

Top naujienos

Gauta Seimo teisininkų išvada: ar galima balsuoti dėl Pranckiečio (51)

Seimo valdybos atstovų paprašyta Teisės departamento išvada dėl pakartotinio balsavimo dėl Seimo...

Arūnas Milašius. Kaip viskas atrodo iš tragedija virtusio gaisro epicentro Alytaus rajone apie šiuos faktus jums niekas nepapasakos (2)

Taip, pavadinimas pritemptas, tačiau esmė dėl to nekinta. Jei būtų laikomasi galiojančių...

Prieš pat automobilių mokesčio svarstymą – netikėtumas: pasikeitė sumos, kurias teks mokėti (312)

Aplinkos ministerijos (AM) parengtas automobilių taršos mokesčio projektas teikiamas Seimui,...

STT pareigūnus sudominęs Rusijos bankininkas už išvyką į Maskvą siūlo sumokėti šimtatūkstantį užstatą (9)

Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) ir Vilniaus apygardos prokuratūros atliktame ikiteisminiame...

Nuo šalčio ir drėgmės išgelbėta močiutė iš Pasvalio vėl grąžinta prižiūrėtojai (101)

Šaltyje, drėgmėje, be maisto ir elektros paliktą močiutę Pasvalio rajone radę socialiniai...

Johnsonui nepavyko: Bercow neleido dar kartą balsuoti dėl „Brexit“ sutarties (22)

Iki „ Brexit “ liko dešimt dienų. Bet iki tol šalis privalės dar šį tą nuveikti....

Vilniaus centre nugriaudėjo sprogimas, atskubėjusi policija uždarė gatvę formuojasi spūstis (61)

Pirmadienį, apie 15.50 val., Vilniaus centre, Lukiškių g., nugriaudėjo sprogimas. Žmonės...

Gyvai / Lietuvos politikos forumas. Kaip pasaulyje keičiasi saugumo padėtis?

JAV palieka sąjungininkus kurdus ir sukuria prielaidas naujam karui Sirijoje, Prancūzijos...

Pastebėjo tik akyliausi: Ugnės Siparės pasirodymas šokių projekte buvo netikėtai kitoks nei kitų dalyvių (24)

LRT projekto „ Šok su žvaigžde “ dalyviams praėjęs šeštadienis buvo ypatingas. Tądien...

Ruošiantis vėl sukti laikrodį, lieka neaišku, ar ES atsisakys šios praktikos (82)

Šį savaitgalį, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, ruošiantis atšaukti vasaros laiką,...