Ar pelnytai buvęs renginių vedėjas vadinamas aferistu ir ar įmanoma jei ne pateisinti, tai bent suprasti tokį elgesį? Apie tai papasakoti laidoje sutiko su lošėjais kasdien dirbantis psichologas Olegas Mackevič.

„Didžioji dalis jų už nugaros nelabai ką turi. Mačiau atvejų, kai žinomi verslai tiesiog buvo sužlugdyti iki nulio. Žmonės imdavo apyvartines lėšas, nemokėdavo skolininkams pinigų, pardavinėdavo daiktus, kurie neegzistuoja.

Reikia turėti omenyje, kad jų nusikaltimai yra truputėlį intelektualesni. Kalbame apie sukčiavimą. Čia nėra, kad atėjau, kažką primušiau ir paėmiau tuos pinigus. Nuroviau žiedą. Ne.

Bet tai daro ne visai žmogus, tai daro sutrikimas. Be abejo, žmogus už jį yra atsakingas, suprantama, tik impulso metu sąmonė iš tikro aptemsta. Moralė truputėlį pasislepia, bet tie žmonės jaučia. Ir jaučia labai daug. Su tiek, kiek esame kalbėję, jie yra tikrai pakankamai didelėje kančioje. Dėl to visiškai nenuostabu, kad didžioji dalis jų kartais sprendimų ieško nusižudydami“, – sako Olegas.

„Per dvejus metus pralošiau viską – draugus, darbą, karjerą, gerą savo vardą ir tarsi to būtų mažai, patekau į teisėsaugos akiratį“, – laidoje „Kasdienybės herojai“ prisipažino Paulius. Dėl šio vyro veiksmų buvo pradėti septyni ikiteisminiai tyrimai. Paėmęs prekes, kompiuterius ir fototechniką, jis pateikdavo banko pavedimo išrašą, o realiai pinigų nepervesdavo.

„Jis yra vagis ir melagis, apgaudinėjęs lietuvius ir už Lietuvos ribų“, – sako Paulių pažinoję žmonės, jo nuoširdumą laidoje vadindami vaidyba.

Lošimų priežiūros tarnybos vyriausiasis specialistas, priklausomus lošėjus kasdien konsultuojantis jau trylika metų, Pauliaus istoriją vadina tipine. Lošimais dažniausiai susidomi vidutines ir aukštesnes pajamas gaunantys žmonės. Tačiau kai tampa priklausomi, ir jiems savi pinigai labai greitai baigiasi.

„Turiu klientų, kurie vieno lošimo metu prasuka po 20-30 tūkst eurų. O jeigu kalbant apie lošimo stažą iki 5-7 metų, tai skolų iki 50 tūkstančių turi didžioji dalis jų. Tai sumos ne tos, kurias jie uždirba, bet tai sumos, kurios yra skolintos, prasiskolintos“, – patikina psichologas.

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (64)