Kadaise Dainius dirbo žurnalistu LRT televizijoje, vėliau įkūrė savo verslą. Ir neslepia – dirbti jam sekasi puikiai: „Iki tol aš turėjau Gedimino prospekte biurą. Du kartus bandžiau kurti šeimą. Nepavyko. Turiu vaikų.

O į Tailandą jis prieš šešiolika metų išvyko kaip ir visi – tiesiog paatostogauti ir pasiilsėti. Susiplanavo savarankišką kelionę, nusipirko bilietus ir išskrido.

„Tas Tailandas, kaip po kiek laiko išaiškėjo, jis visiškai ne toks, kokį jį mato turistai. Aš pamilau tuos žmones. Pamilau tą aurą“, – laidoje „Kasdienybės herojai“ sako pašnekovas.

Dainius su savo žmona susipažino bare, gimtadienyje. Vėliau sekė pasivaikščiojimas paplūdimyje, pašnekesiai, kol galiausiai lietuvis pajuto kaip reikiant įsimylėjęs.

„Dauguma įsivaizduoja, kad jeigu mano žmona jaunesnė, tai ji čia tiktai pinigų nori, o aš noriu tiktai jaunos merginos“, – pastebi lietuvis, sako mylimąją vedęs vos po penkių mėnesių nuo pažinties pradžios. Tiesa, dauguma artimųjų nepritarė šiai santuokai, ir tiesiai šviesiai sakė Dainiui, kad jis susigadins sau gyvenimą.

Dainius Mockevičius

Dainius pastebi, kad dauguma turistų iš Vakarų į Tailandą keliauja papramogauti, dėl nesibaigiančių vakarėlių. Tačiau jis, pažinęs vietinius, šią šalį pamatė visiškai kitaip.

„Taip, jei tailandietė turi vyrą užsienietį, jos socialinis statusas tėvynėje yra aukštesnis, – sako lietuvis. – Tačiau ten moterys yra nuoširdžios, ne vergaujančios, jokiu būdu, bet nuolankios.
Niekada nedraskys akių, visada pasiklaus, ką tu manai. Pavyzdžiui, mes su žmona turime bendrą biudžetą – kiek turime pinigų, tiek dedame ir iš to gyvename. Ji visada paklaus: ar aš galiu paimti pinigų kažkam.

Dainius Mockevičius

Nėra to, prie ko mes esame čia įpratę Europoje. Kad tu privalai man kažką duoti. Tai jeigu tu mane vedei, tai tu iš karto jau esi skolingas. Ten viskas vyksta labai geranoriškai. Gal dėl to, kad budizmas yra labai tolerantiška ir nekonfliktiška religija.

O moteris labai rūpinasi vyru. Jos žiūri, kad tas vyras būtų skaniai pavalgęs. Ir visi kiti reikalai
šeimyniniai turi būti sureguliuoti. Nes jos pačios sako – jeigu vyras eis į gatvę, o intymūs reikalai nebus sutvarkyti iki galo, tai tas vyras žiūrės į kitas moteris. Jau iš karto problema šeimai. O jeigu vyras eina pavalgydintas, šiurkščiai šnekant, pamylėtas, jis nežiūrės į kitas moteris. Jis galvos apie šeimą, apie vaikus. Kaip uždirbti daugiau pinigų, kaip rūpintis buitimi. O pas mus Europoje yra kitaip“, – mano pašnekovas.

Dainius Mockevičius

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt