„Aš laimėjau asmeninę kovą. Aš supratau, kad aš galiu būti viena. Aš galiu susikurti sau gyvenimą visiškai kitoje žemėje nuo nulio. Juk išvažiavau į Londoną nemokėdama visiškai anglų kalbos.

Londone iš tikrųjų aš supratau, kad aš galiu būti ne tik menininkė. Aš galiu būti gera pardavėja. Aš galiu būti netgi vadybininkė. Aš galiu organizuoti renginius.

Ir man niekada dėl to nebuvo gėda, nes aš esu tiesiog gal taip auklėta“, laidoje „Kasdienybės herojai“ sako menininkė.

Lietuvė neslepia labai norėjo pasilikti Londone, bet sužinojusi apie netikėtą nėštumą, ko gero pirmą kartą gyvenime pasirinko, kas svarbiau kitam. Besilaukdama paskutinius mėnesius, Monika susikrovė lagaminus ir išvyko gyventi pas tėvus, į gimtąjį Panevėžį.

Dabar viena dukrą auginanti Monika patikina nesureikšminanti buities gali mažylę į darželį išleisti su skirtingų spalvų kojinėmis. Svarbu, kad jai būtų šilta ir patogu.

„Tai kitiems mano gyvenimas atrodo įdomus ir nenuspėjamas, o aš kasnakt prieš užmigdama meldžiu Dievo, kad duotų man nors kiek pastovumo ir ramybės“, sako pašnekovė.

Dešimtmetį kurdama performansus Monika džiaugiasi jau turinti pastovių gerbėjų ratą. „Mitas, kad šis menas Lietuvoje nemėgstamas, tiesiog mažai kas jį kuria“, sako pašnekovė.

Nors atrodytų, kad lietuviai ne itin mėgsta ir supranta performanso meną, Monika patikina, kad dabar, šalia mūsų vykstant karui, ši meno rūšis itin išpopuliarėjo. Menininkai ir visuomenininkai įvairiomis akcijomis bando atkreipti lietuvių ir pasaulio dėmesį ir nelikti abejingais kenčiantiems nuo karo.

„Man nereikia būti kokiam vyrui įsitvėrus į parankę, kad gerai jausčiausi. Aš esu įpratusi labai daug laiko būti viena, ir gerai jaustis“, sako menininkė.

Iš šono atrodo, kad atlikti Monikos sumanytus performansus, reikia labai daug fizinės ištvermės. O Monika - itin smulkutė, sverianti vos 45 kilogramus moteris. Kaip jai pavyksta valandų valandas gulėti lediniame vandenyje, ar judėti vamzdyje? Monika neslepia performansai reikalauja ne tik fizinių jėgų, bet psichologinio pasiruošimo.

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės