Pernai Mykolas tapo pasaulio ir Europos jaunimo čempionu bei pagerino pasaulio jaunimo rekordą. Devyniolikmečiui disko metikui piešiama neblogesnė karjera, nei jo tėvo. Tačiau pasirodo, visai ne disko metiku Mykolas svajojo būti.

„Kiek Mykolą pamenu, tai jis nuo labai mažų dienų visada norėjo žaisti futbolą. Ir žaidė. O aš jam sakydavau Mykolai, kam tau tas futbolas, vis tiek tu aukštas užaugsi, būsi didelis. Futbolininkai vis tiek visi mažesnio ūgio būna. Ne, Mykolas vis tiek nori futbolo.

Bet atėjo tas laikas, 15-16 metų, kuomet naujiems mokslo metams rugsėjo mėnesį važiuojame pirkti avalynės futbolui. Mykolas matuojasi patį didžiausią dydį. Ir jis jam mažas.

Vos įkiša koją, sako: spaudžia. Sakau, viskas, Mykolai, baigėsi tavo futbolo karjera, reikia kitomis sporto šakomis užsiiminėti. Tuo metu brolis Martynas treniravosi disko metimą. Tai sakau: Mykolai, pabandyk kartu su broliu, vis tiek bendros treniruotės. Taip Mykolas tapo disko metiku“, laidoje „Kasdienybės herojai“ kartu su sūnumi atvykęs pasakoja Virgilijus.

Pernai Mykolas išvyko į Kaliforniją studijuoti Berklio universitete. Virgilijus sako atvirai mokslai ten tokie brangūs, kad jei ne sportas, jie būtų galėję tik pasvajoti apie tokį universitetą.

„Žinokite, sudėtinga būtų, nes studijos kainuoja daug ir labai daug. Reta šeima, kuri galėtų tai sau leisti. Aš manau, kad čia yra privalumas sporto, nes tau niekas nekainuoja.

Dėl to verta jauniems žmonėms bandyti treniruotis, sportuoti, gauti universiteto stipendijas ir taip išvykti į JAV studijuoti. Nes šiaip vieni metai Mykolo mokslų su pragyvenimu kainuoja 70 tūkstančių. Tai įsivaizduokite, o 4 metai. Tai kas sau gali tiek leisti. Ypač kai turi tris vaikus“, sako Virgilijus.

Mykolas patikina jei esi sporte pasiekęs gerų rezultatų, tai universitetai dėl tavęs varžysis ir kvies ne tik studijuoti, bet ir į savo komandą.

„Lietuvoje tikrai sunku tikėtis kur nors turėti tokias treniruočių sąlygas ir galimybes. Iš tikrųjų labai džiaugiamės, kad Mykolui pavyko. Tikrai kvietė ne vienas universitetas. Mykolas kaip tik rinkosi tą universitetą, kur stipresnė mokslinė mokymosi dalis, o sportas galbūt šiek tiek silpniau yra.

Juk sportas nėra amžina veikla, po toreikės kažką veikti“, apie sūnaus mokslus pasakojo čempionas.

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt