Natūralu, toks minimalistinis gyvenimo būdas neatėjo į Giedriaus gyvenimą per vieną dieną. Tokiai buičiai ir būčiai išsigryninti prireikė gal ir dešimtmečio.

„Greičiausiai taip, etapais. Aš nuo 20 metų visą laiką dirbau vadovaujantį darbą. Teko vadovauti tam pačiam greito maisto restoranui. Paradoksas, todėl ir sakau: čia turbūt karma yra, nes mes tuo metu tiek prikūrėme tų vienkartinių indų. Man dar dabar tie maišai galvoje stovi“, – laidoje „Kasdienybės herojai“ aprodydamas išskirtinius ir stilingus savo namus pasakoja Giedrius.

Giedrius juokiasi, kad betono grindys ir lubos kelia siaubą jo močiutei. Ji vis klausia, kada gi pasibaigs remontas.

Giedrius bene pirmasis lietuvius supažindino su antrinio dizaino idėja ir net sugalvojo šį pavadinimą, kai vienoje baldų parodoje Suomijoje pats išvydo stendą. Ten menininkai ir dizaineriai iš antrinių žaliavų buvo pagaminę įvairių daiktų. Giedrius tuomet nustebo, kodėl pasiturintys suomiai užuot pirkę naujus daiktus, eina tokiu keliu.

„Namus mes kuriame lėtai, išieškotai ir apgalvotai“, – sako Giedrius.

Čia pat puikuojasi ir Prezidento Valdo Adamkaus Aplinkosauginė premija. Giedrius sako, kad nors malonu būti įvertintam už savo darbus, tačiau apdovanojimai ir įpareigoja.

Giedrius neprisimena, kada pirko naujų drabužių. Na, mažiausiai penkerius metus to tikrai nedarė. Štai unikalūs džinsai – daugybę kartų tobulinti, nešiojami jau septynerius metus.

Prieš beveik dvejus metus Giedrius suorganizavo žygį aplink Lietuvą. Nuėjo pėsčiomis 1300 kilometrų ir surinko daugiau nei toną šiukšlių. O šiandien Giedrius dienas dažnai leidžia savo antrinio dizaino dirbtuvėse, kuriose visi kauniečiai gali atvykti susitaisyti sulūžusius daiktus, restauruoti senus baldus ar išmokyti savo vaikus naujo amato.

Giedrius juokiasi, kad iš šiukšliadėžės turinio jis gali pasakyti labai daug apie jų savininkų pomėgius, laisvalaikį bei gyvenimo būdą.

„Nepamirškime, kad vartodami mes ne tik žemę teršiame. – sako pašnekovas. – Dėl perteklinio vartojimo atsiranda ir socialinės problemos.“

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją