Labai dažnai girdime ir atgarsius apie pilnus sporto klubus sausio bei vasario mėnesiais, perpildytus dietologų konsultacijų kalendorius tais pačiais mėnesiais ir iki vasaros kartu su sniegu tirpstančiu nusiteikimu visus savo naujametinius pažadus tesėti. Pasirodo, tik aštuoni procentai visų pasižadėjusių sau Naujųjų metų proga išlieka pažadams ištikimi, rašoma pranešime spaudai. Daugelis, nesulaukę greitų rezultatų arba tiesiog įsisukę į rutiną pameta net prisminimą apie tai kodėl buvo nusiteikę kažką keisti. Tie kilogramai ne taip ir trukdo gyventi, sporto klubas niekur nedings – po darbo einu namo pėsčiomis, kylantis kraujyje cholesterolis kiekis lengvai tam kartui sutvarkomas vaistais, o aš tiek daug dirbu, kad jau prašau tik iš manęs nieko daugiau nereikalauti. Negaliu daugiau negu galiu.

Ir vis dėlto, realybė yra tokia, kad visi turime tas pačias 24 valandas paroje, visi dirbame, visi naudojame savo laiką kaip galime geriausiai. Klausimas nėra apie tai ko nespėju arba negebu, klausimas apie tai kaip suprantu kodėl man to reikia. Kodėl man reikalingas pokytis, kuo jis pakeis mano gyvenimą iš esmės. Visų pirma, ar pakeis, ar mano pastangos nueis veltui. Skirtingos priežastys lemia kodėl norime keisti kai kurias savo gyvenimo dalis, o gal net ir visą gyvenimą iš pagrindų. Deja, dažnai žmonės skubotai imasi itin didelių, sunkiai pasiekiamų ir nepamatuotų tikslų, taip iššvaisto savo jėgas, laiką, o svarbiausia – savimi nusivilia, perdega ir pradanda bet kokią motyvaciją stengtis ateityje.

Amerikos psichologų asociacija konstatuoja, kad žmonės, kurie nusistato ambicingus tikslus, tačiau pradeda labai konkrečiais ir iš pirmo žvilgsnio mažais žingsniais, turi 90 proc. didesnę tikimybę sėkmingai pasiekti savo tikslų. Pavyzdžiui, vietoje abstraktaus uždavinio pradėti reguliariai sportuoti, galiu pradėti nuo mažesnio žingsnelio ir pasiryžti apsilankyti treniruotėje bent kartą per savaitę. Staiga išsikelti uždaviniai nebeatrodo tokie tolimi ir neįgyvendinami. Kiekvieną kartą, kai išpildome šiuos mažus pasiryžimus, smegenyse išsiskiriantis dopaminas sukelia pojūtį, motyvuojantį žengti dar vieną nedidelį žingsnį siekiamo tikslo link. Taip pat labai svarbu prisiminti pasidžiaugti savimi bei šiomis mažomis pergalėmis užuot laukus kol bus pasiektas galutinis didelis tikslas, tai padeda išlaikyti motyvaciją.

Apie motyvaciją galima galvoti kaip apie mąstymo būdą – tikslas nesikeičia, tačiau labai svarbu kaip matome tą kelionę tikslo link, kaip ją vertiname ir kaip padedame sau išlaikyti ilgalaikį pasiryžimą siekti tikslo. Svarbu žinoti kaip judėti tikslo link mažais žingsneliais, užuot apleidus savo pažadus to tikslo siekti, arba užuot nusivylus kai nepasiekiame greito rezultato. Visi ir kiekvienas esame atsakingi už savo motyvacijos išlaikymą ir didžiausių pergalių link galime judėti net ir nepastebimais kitiems žingsneliais. Naujametiniai pažadai nėra kažkas apsimestinio ar netikro, tai tikros pastangos pakeisti savo gyvenimą, netikra yra tik iliuzija, kad jeigu imsimės sportuoti kasdien, būtinai pasieksime rezultatą greitai ir užtikrintai bei ilgai išlaikysime stiprų pasiryžimą sportui, arba nusprendę atsinaujinti namų sienas, viską privalome padaryti per vieną dieną. Matyt, tai moko mus, kad verta pasimėgauti ir procesu, taip padedant sau išlaikyti ilgalaikę motyvaciją.

Motyvacijos bei noro keisti savo gyvenimą įkvepia ir žmonės, kurie savo yra profesionalūs tikslų siekėjai, sunkiausiomis sąlygomis, savo protu ir valia pasiekę didžių dalykų bei tapę pavyzdžiu kitiems. Didžiausia Motyvacinė konferencija „Moters Vizija - Drąsa gyventi ir veikti“ kviečia visus susitikti Kauno Žalgirio arenoje jau Kovo 8-ąją ir gyvai išgirsti geriausiu pasaulyje pripažįstamą motyvatorių Nick Vujicic bei daug kitų įkvepiančių užsienio bei Lietuvos pranešėjų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės