Paklaustas, kaip atrasti ir sukurti savo individualų stilių, J. Statkevičius sakė, kad tai klausimas, vertas milijono. „Jei žinočiau formulę, kaip atrasti savo asmeninį stilių, jau turėčiau Nobelio premiją. O dabar net nacionalinės neturiu... Viskas priklauso nuo žmogaus. Kartais būna taip viskas teisinga, taip gražu, taip brangu, bet žiūri ir matai tokią nuobodybę. O kartais būna tokia nesąmonė, bet labai gražu ir svajinga. Todėl nėra vieno recepto. O ypač šiais laikais, kai pasaulį vis dar apėmusi pandemija. Ji viską taip sumakaliavo, viskas aptingo, visi atsipalaidavo. Net ir šiandien šią konferenciją didžioji dauguma moterų žiūri per internetą namuose, nes taip patogu, gali sau su pižama vartytis ir žiūrėti. Tai nėra gerai. Pasakysiu štai ką – mano mama iki šiol miega su bigudukais. To niekaip neišmuši. Tai klasė. Visi mes žinome, kaip atrodome be grimo, ir puikiai žinome, kaip atrodome, kai užsidedame švarką, pasidažome lūpas. Gyvenimas tampa geresnis. Ir vyrai kitaip į jus žiūri“, – apie grožį ir jo prasmę svarstė dizaineris.

Juozas Statkevičius

Ar jis gali įvardyti moterį, kurią drąsiai pavadintų grožio etalonu Lietuvoje? Ne. „Pamenu, mano mama visada eidavo pažiūrėti, kaip atrodo Gražina Bigelytė. Ji diktavo visas madas. Aš pasakysiu taip – nėra negražių moterų, yra tik netinkami drabužiai, šukuosena, prožektorius. Kai kurioms reikia tik pastūmimo, kitoms – patarimo. Mes matome kasininkes su priklijuotomis blakstienomis ir priaugintais plaukais... Yra tiek daug netikrumo, bet kiekviena pasirenka, ko jai reikia. Man atrodo, kad sėdėti kasoje su priklijuotomis blakstienomis yra ne fasonas, bet gal ji ruošiasi vakare eiti į balių...“, – kalbėjo J. Statkevičius.

Vis dėlto jis sutinka, kad ne vien drabužiai padaro moterį tuo, kas ji yra. „Labai daug tokių, kurių išorė graži, o vidus tuščias, nes grožis yra ne blakstienos ir ne šukuosenos“, – teigė pašnekovas, bet pridūrė, kad rūpintis savo išore vis tiek reikia kiekvienam. „Dabar toks patogus tinginių metas, kai tik balerina turi būti plona. Aš suprantu, kad su amžiumi visi kilogramai lengvai užsideda ir sunkiai nusiima, bet moterys šiandien skrenda į kosmosą, kuria verslus, gelbėja pasaulį, tai ką reiškia numesti porą kilogramų? Vieni juokai. Sutikite, kad moteris ir gražus jos kūnas kelia nuotaiką. Visas tas „body positive“ judėjimas nėra sąžiningas. Mano mamai 80 metų ir ji vis dar paiso savo svorio. Pasakykite atvirai, ar jums išties gražu plaukai pažastyse? Man ne. Dabar tiek visokių išradimų sugalvota, tai negi negalima pažasties plaukų susitvarkyti“, – pusiau juokais, pusiau rimtai svarstė dizaineris.

Juozas Statkevičius

Paklaustas, iš kur savo suknelėms jis semiasi įkvėpimo, J. Statkevičius sakė, kad idėjos šaltinis gali būti bet kas. „Mano darbas yra labai specifinis. Jei jūs darote remontą ir statybininkai pasakė, kad padarys per dvi savaites, geriausiu atveju bus po mėnesio. Bet aš su suknele negaliu taip. Jei jubiliejus po dviejų savaičių, negaliu suknelės pasiūti po mėnesio. Po šventės niekam tos suknelės jau nebereikės. Todėl negaliu sėdėti ir laukti įkvėpimo. Tiesiog darau“, – sakė pašnekovas.

Ir galų gale – ar per tiek metų darbo su moterimis, jam pavyko įminti mįslę – ko nori moterys? „50 proc. žinau, ko nori moterys, vienai reikia vieno, kitai – kito. Bet svarbu, kad tie norai apskritai būtų. Jūs visos esate jaunos ir fainos, ir kol tų norų turėsite, tol būsite gyvos“, – šypsojosi J. Statkevičius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos