Ieškodamos atsakymų, kaip galėtume pasigražinti, išklausome ne vieną Lietuvos įžymybės paatviravimą apie atliktas grožio procedūras, tačiau retai išgirstame, koks iš tiesų jų veiksmingumas ir šalutiniai poveikiai. Atsiųstame pranešime spaudai apžvelgti aparatinių ir intervencinių grožio procedūrų pliusai ir minusai, apie kuriuos rašo kosmetikos kūrėja Indrė Urbanavičienė knygoje „Mokslu paremta grožio filosofija“.

Kokios dažniausiai atliekamos intervencinės grožio procedūros?

Pagerinti savo išvaizdą galime dviem būdais – kosmetinėmis, aparatinėmis ir intervencinėmis procedūromis. Pirmuoju atveju apsilankymas pas kosmetologę nesuteikia ilgalaikio efekto, tačiau seanso metu oda išvaloma ir pridrėkinama. Paprastos kosmetinės procedūros neišsprendžia su metais atsirandančių problemų. Tenka ieškoti kažko efektyvesnio. Didesnį poveikį daro lazeriai, intensyvios pulsinės šviesos aparatai. Raukšles mažina plazmoterapija ir kiti užpildai. Aptarsime šių procedūrų privalumus ir trūkumus.

Asociatyvioji nuotr.

Procedūros radio dažnio aparatais, dar vadinamos termoliftingu

„Radijo bangomis veikiamas odos dermos sluoksnis šildomas, ardomas kolagenas ir taip skatinama kolageno sintezė, stangrinami odos audiniai“, – rašo I. Urbanavičienė. Nors atlikta daug mokslinių tyrimų su šiais aparatais, tačiau vis dar nėra nustatyta, koks srovės stiprumas ir dažnis yra pats efektyviausias. Termoliftingo teigiamas poveikis – kolageno sintezė ir minimali odos neigiama reakcija, mažesnė kaina. Minusai – kad reikalingas visas procedūrų ciklas, o gautas rezultatas vis tiek gali netenkinti.

Ultragarsas

Moksliniai tyrimai įrodo, kad ši procedūra gali paskatinti medžiagų skverbimąsi į odą, pašalinti negyvas ląsteles, skatinti odos atsinaujinimą ir limfos bei kraujo cirkuliaciją.

Gražinimosi ultragarsu minusas, kad esminių pokyčių pasiekti nepavyksta ir raukšlės neišsilygina.

Intensyvios pulsinės šviesos (IPL) procedūros

Veiksmingesnės už ultragarsą IPL procedūros. Jų privalumai tai, kad gali naikinti negilias pigmentines dėmes, sutrūkinėjusius kapiliarus, paraudimus ir rožinės pėdsakus. Tačiau su amžiumi atsirandančių problemų, kaip raukšlių, gilių pigmentinių dėmių, nelygumų, randų, suglebusios odos IPL procedūros neišsprendžia.

Odos jauninimas lazeriu

„Lazerius galima vadinti pačiais veiksmingiausiais odos jauninimo, raukšlių mažinimo ir didelių odos problemų sprendimo įrankiu“, – rašoma knygoje.

Norint pasiekti geriausių rezultatų reikėtų rinktis lazerį (abliatyvinį), vienu metu veikiantį epidermio bei dermos sluoksnį, o ne tokį, kuris veikia tik dermą (neabliatyvinį). Abliatyviniai aparatai veikia giliuose odos sluoksniuose, jie ženkliai sumažina raukšles, panaikina gilias pigmentines dėmes, išlygina odos spalvą, atjaunina odą. Šios procedūros trūkumas, kad lieka žymus šalutinis poveikis, kaip paraudimas, kraujavimas, patinimas, šašai. Odai užgyti gali prireikti kelių savaičių. Neabletyviniai lazeriai veikia švelniau.

Grožio procedūros

Invazinė procedūra – plazmoterapija

I. Urbanavičienė rašo, kad plazmoterapija patraukė jos dėmesį kaip viena efektyviausių priemonių. Procedūrai naudojamas kraujas iš venos, iš kurio išskiriama plazma. Šis būdas pasigražinti patrauklus tuo, kad naudojama gryna pačio žmogaus plazma, neturinti jokių sintetinių priedų. Procedūrą patariama atlikti tik vyresnėms nei 30 metų moterims. Po jos oda tampa elastingesnė, tvirtesnė, suaktyvinami odos atsinaujinimo procesai, veikia kaip odos užpildas.

Trūkumas, kad po plazmoterapijos vis tiek nepavyks atjaunėti 10 metų.

Botulino injekcijos

Botulino injekcijos veiksmingai sumažina raukšlę, atpalaiduodamos raumenis. Labiausiai tinka mimikos raukšlėms naikinti. Vis tik kosmetikos specialistė Indrė pataria pradžioje raukšles mažinti paprastesnėmis priemonėmis, kaip šveitimo procedūros, priemonių su retinoliu, vitaminais B3, C, tripeptidais naudojimu, galbūt pavyks pasiekti tokį rezultatą, kad botulino injekcijos nebereikės.
Šių injekcijų minusas, kad jas tenka kartoti kas 5-6 mėnesius.

Hialurono injekcijos

Šias injekcijas knygos autorė įvardina: „Pradėjau ir negaliu sustoti“. Pradėjus jas naudoti, procedūras teks nuolat kartoti. „Man išlaikyta šešiasdešimtmetė be jokių odos užpildų atrodo tikrai patraukliau nei 40 metų moteris stangria, gal kiek per daug išpūsta oda, besidaranti hialurono injekcijas“, – rašo I. Urbanavičienė. Vietoje hialurono ir botulino autorė pataria naudoti plazmoterapijos metu išskirtą užpildą, nes jis draugiškesnis organizmui.

Plastinė chirurgija

Plastinė chirurgija kai kuriais atvejais yra būtina, šiuo būdu pašalinami užkritę akių vokai. Taip pat ji veiksmingai sprendžia kaklo odos problemas, kurių negalima pašalinti įprastomis veido priežiūros priemonėmis. Veido odos gerinimas plastinės chirurgijos būdu suteiks panašų rezultatą kaip užpildų injekcijos, tačiau poveikis išliks ilgam – 5-10 metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt