Šiuo įrašu tikiuosi įkvėpti tuos, kuriems atrodo, kad jei neturi įgimto stiliaus pojūčio, tai viskas prarasta ir išsigryninti, kas tinka ir patinka ar sukurti savo asmeninį stilių neįmanoma (bent jau aš būtent taip ir galvojau). Tik niekas neprarasta ir viskas įmanoma. Be to, įraše rasite nuotraukų koliažus, kurie iliustruos mano stiliaus pokyčius nuo 2013 metų iki šiandien. Kaip iš „mis gražuolės“ tapau mada besidominčia ir apsirengti visai mokančia moterimi – va čia tai tikrai įdomu!
Pasiruoškite.

Pirmiausa, noriu pasakyti, kad aš nesu stilistė ar drabužių dizainerė. Aš – tinklaraštininkė, kuri dievina madą, stilių, originalumą ir nuolat dalinasi savo derinių idėjomis bei nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Jei atvirai, stilius man yra kur kas įdomesnis nei mada! Todėl mano pagrindinis tikslas – pasidalinti savo stiliaus atradimo istoriją ir paskatinti jus rasti asmeninį stilių (jei jo dar nepavyko susikurti).

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai

Aš pati gerokai užtrukau jo ieškodama. Tik pradėjusi rašyti tinklaraštį supratau, kad stilius – asmenybės išraiška, neturinti nieko bendra su mada. Todėl neverta aklai vaikytis naujausių trendų ir mados tendencijų, kurios keičiasi taip pat dažnai kaip oras.

Visada stengiuosi rinktis stilingus daiktus ir nebijau būti „nemadinga“, nes tik aš sprendžiu, kas esu ir ką noriu pasakyti savo apranga. Nemanykit, kad stilinga apranga kainuoja labai daug. Pasitelkus šiek tiek fantazijos, kūrybiškumo ir turint bent minimalią stiliaus nuojautą galima kurti individualų ir išskirtinį stilių. Tik, ką daryti, jei tas stilius vis dar nėra išgrynintas? Tam tikrai nereikia baigti mados mokslų ir pirkti garsiausių, brangiausių mados namų drabužių. Čia dalinuosi keliomis idėjomis, kurios padėjo suprasti, kas tinka ir patinka man, o ne draugei ar mamai. Kaip pasakytų drabužių dizainerė, intelektualios, išliekamąją vertę turinčios mados kūrėja Vida Simanavičiūtė „Moterį puošia jos asmenybę atspindintys drabužiai. Svarbu ne spintoje kabančių drabužių kiekis, o kad jie būtų tavo.“

Kartais, norint susikurti savo stilių užtrunka laiko ir pastangų. Neišvengsi „nugrybavimų“ į šoną. Kaip kitaip save atrasti? Kelis, o gal ir visus keliolika kartų buvau smarkiai prašovusi su aprangos deriniais (neaišku, kiek kartu dar prašausiu) – nuotraukos šiame įraše yra tikrų tikriausias įrodymas, haha. Kažkada man tai atrodė pasaulio pabaiga, dabar suprantu, kad tai visiškai įprastas stiliaus ieškojimo etapas – nesvarbu, kiek kartų klysčiau, kasdien galiu bandyti iš naujo. Na ir kas? Svarbu ieškoti. Ir rasti labiausiai tinkančius, patinkančius siluetus, raštus, spalvas.

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai

Be to, aš pati užaugau tokioje aplinkoje, kur lavinti mados ir stiliaus suvokimą nebuvo prioritetas. Niekada nebuvau stiliaus ikona. Iki universiteto man apskirtai nelabai rūpėjo, kuo apsirengusi išeisiu į gatvę ar kaip atrodysiu – svarbu, kad drabužiai būtų švarūs ir patogūs. Įdomumo dėlei, žemiau dalinuosi koliažu, kuriame pamatysite kaip aš pasikeičiau nuo 2006 metų iki šios dienos. Bent jau plaukų spalva tai tikrai pasikeitė. Ir dar amžius. Prisipažinsiu, kad atsidaryti nuotraukų archyvus ir ruošti koliažus šitam įrašui buvo labai įdomu! P.S.: Pastebėsite, kad man visada patiko fotografuotis. Atsimenu savo pirmąjį skaitmeninį fotoaparatą – nepaleisdavau iš rankų, nors tada man buvo tik 14 metų. Bet dabar ne apie tai.

Mano kelionė iki savo stiliaus atradimo buvo įdomi ir tai, kad mokykloje ar universitete nevaikščiojau lyg kasdien nužengusi nuo podiumo, dar nieko nereiškia. Patirtis grožio konkursuose, 7 metų darbas mados ir grožio industrijoje ir nuolatinis domėjimasis mada man suteikė šokių tokių žinių. Kaip jau sakiau, šis įrašas nėra mados terminų žodynėlis ar griežtos stiliaus taisyklės (tokių šiandien gal ir negali būti). Tai mano idėjos ir mintys, kurios padėjo išsigryninti, kaip noriu atrodyti. Pačios (ir patys) nuspręsite, pasinaudoti tuo ar ne.

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai

Kai kalbame apie aprangą, supratau, kad nereikia bijoti improvizuoti. Dabar nebebijau kontrastų. Drąsiai derinu iš pirmo žvilgsnio tarpusavyje visiškai nesuderinamus dalykus: skirtingas audinių faktūras – džinsas ir nėrinių palaidinė, oda (odinė striukė) ir velvetas (velvetinė palaidinė, suknelė), šilkinė suknelė ir vilnos megztinis, sijonas ir kareiviško stiliaus auliniai, klasika – oversized švarkas ir sportinis stilius – treninginės kelnės. Tai kombinacijos, kurios, mano galva, sukuria asmeninį charakterį. Patikėkit manimi, kai drabužiai dera su asmenybe ir dar įdomiai atrodo, jie traukia aplinkinių žvilgsnius ir leidžia išsiskirti iš minios.

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai

Nors šiandien vis dar taip pat vertinu patogumą (tikriausiai, nieko nėra blogiau, nei jaustis nepatogiai vilkint drabužį – tai iškart atsispindi veide), bet drabužių paieškoms, jų derinimui ir estetikai skiriu kur kas daugiau laiko nei bet kada iki šiol. Juk drabužiai mums kuria tam tikrą komforto zoną, todėl juos vilkėdami privalome jaustis gerai. Ir savimi! Žinomas mados analitikas, Rygos „Bogomolov Image School“ direktorius Konstantinas Bogomolovas kartą sakė: „Įvaizdį reikia atrasti įvertinus individualias žmogaus savybes. Veido bruožai, šukuosena, makiažas, drabužiai ir aksesuarai privalo susilieti į harmoningą visumą. Kad ir kokią įspūdingą detalę žmogus pasirinktų, ji bus bevertė, jei netaps visumos dalimi.“

I. Vizija, kaip noriu atrodyti

Ieškodama savo stiliaus pradėjau nuo vizijos, kaip noriu atrodyti – kokią žinutę perduoti kitiems žmonėms savo apranga? Paprasčiausias būdas tą padaryti – susikurti albumą su visais įvaizdžiais, kurie patinka iš Intagram’o ar Pinterest’o (vis pridedant naujus įvaizdžius).
Taip pat, atkreipiau dėmesį į savo figurą ir atradau man tinkančius siluetus. Manau, kad nėra blogos figūros, tik kartais mums trūksta žinių, kaip pabrėžti jos privalumus. Gera idėja – pasidaryti antropometrinį kūno tyrimą, kuris pasako, kokios formos tinka – nes draugei tinkanti suknelė nebūtinai tiks tau.

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai

II. Įkvėpimas/Stiliaus ikonos

Ieškant savo stiliaus man buvo būtinas įkvėpimo šaltinis. Arba kitaip – turėti realų pavyzdį ar idealą. Nesvarbu, tai užsienio ar lietuvių mados ikona, aktorė, politikė, dainininkė, visuomenės veikėja, stilistė, tinklaraštininkė, o gal draugė ar kolegė kurios apranga ir stilius atitinka tavo skonį ir patinka, kaip ji atrodo. Rinkausi tokią asmenybę, kuri bent kiek būtų panaši į mane, nes jei garbinama stiliaus ikona bus labai aukšta, o aš žemesnė – pasirinkusi tokio paties kirpimo suknelę atrodysiu juokingai. Arba jeigu ji brunetė, o aš blondinė – irgi nelabai tinkamas pasirinkimas. Aišku, niekas nesiūlo aklai kopijuoti kokios nors žvaigždės stilių, labai svarbu išryškinti individualumą ir suprasti, kokioje aplinkoje praleidžiame daugiausia laiko, kaip norime atrodyti. Nuo to priklauso spintoje esančių drabužių pasirinkimas, nes tai, kas tiko aktorei ant raudonojo kilimo, tau gali visai netikti einant į universitetą ar darbą. Šiuo metu labai žaviuosi Hailey Baldwin Bieber, Anouki Areshidze, Rosie Huntington-Whiteley ir Josefine Haaning Jensen stiliumi.

Mados žurnaluose (visada keliaujančių draugų prašau lauktuvėms jų parvežti) dar vienas mano įkvėpimo šaltinis. Be to, man labai patina naudotis tokiomis nuotraukų platformomis kaip mano mėgstamiausia „Pinterest“. Dar vienas variantas – naudotis „YouTube“ platforma, kurioje galima stebėti neįtikėtinai madingų merginų ir moterų vaizdo įrašus apie jų stilių, pirkinius, pasirinkimus, naujus derinius. Ir nebūtinai viskas, ką ten pamatysit, turi patikti nuo A iki Z, bet garantuoju, kad bent kelios detalės tikrai patrauks akį ir jas kuo puikiausiai bus galima pritaikyti savo įvaizdžiams. Bent jau man, kuriant savo stilių buvo labai svarbu vizualiai užfiksuoti patinkančius daiktus ir prieš akis turėti pavyzdį. Tada aiškiai žinojau, kuria kryptimi turiu eiti ir taip neleidau sau pasiklysti drabužių parduotuvėse ir asortimentų gausoje.

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai

Ieškant savito stiliaus (ir jį atradus) man labai padėjo/padeda kelionės. Kelis kartus per pusmetį stengiuosi pakeisti aplinką ir išvykti svetur pasisemti naujos energijos ir idėjų. Naujos kultūros praplečia akiratį ir tam tikra prasme viduje atrakina baimės duris, kurios kartais verčia įsisprausti į įsivaizduojamus standartų ar normų rėmus. Ypač kai kalbame apie aprangą. Išvydus, koks laisvas pasaulis, pati nejučia tokia tampi. O tai žadina norą eksperimentuoti su apranga. Keliaudama suprantu, kad nereikia varžytis ir bijoti būti savimi, bet svarbiausia, nesiliauti ieškoti. Būdama kitoje šalyje atkreipiu dėmesį ne tik į žmones ar jų aprangą (nepraleidžiu progos to daryti ir Lietuvoje – jaukioje senamiesčio kavinukėje gurkšnodama kavą stebiu praeivius), bet ir į aplinką, architektūrą, visada stengiuosi aplankyti galerijas, meno muziejus ar parodas.

Žinoma, siekiant rasti savitą stilių ir įkvėpimo šaltinį, nebūtina apkeliauti pusę pasaulio, nes ir Lietuvoje, ypač Vilniuje, yra įvairiausių kultūros renginių, kurie gali tapti puikiu pagalbininku stiliaus atradimo kelionėje. Filmai, teatrai ar baletas yra puikios vietos stebėti tobulus sceninius kostiumus, įvaizdžius ir dekoracijas. Manau, stiliaus pojūtį reikia nuolat lavinti, o tą galiu daryti tik būdama aktyvi. Vadinasi, turiu nuolat viskuo domėtis, aplankyti naujas vietas, perskaityti įdomią knygą, bendrauti su įkvepiančiais žmonėmis!

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai


III. Kokių drabužių iš tikrųjų reikia?

Dar vienas žingsnis – paskaičiavau, kiek valandų per dieną skiriu darbui, laisvalaikiui, šeimai ir bendraudama su kitais žmonėmis. Tas valandas padauginau iš savaitės dienų ir mėnesių, o tada pamačiau, kokių drabužių spintoje reikia daugiausia. Matematika paprasta ir naudinga ieškant savo stiliaus.

IV. Spintos revizija

Išsiaiškinus poreikius seka kitas žingsnis – peržiūrėti savo spintą. Taip galima įsitikinti, ar gauti poreikių procentai sutampa su tuo, ką matau ir turiu. Dažnai moterys dirbančios oficialų (ypač biuro) darbą, turi nemažai darbui reikalingų drabužių, bet praktiškai nieko tinkamo savo spintoje išeiti vakarienės į miestą ar spektaklį. Todėl jos vilki tą patį klasikinį kostiumėlį ne tik darbe, bet ir kitomis progomis.

Spėju, ir jus kartais apima jausmas, kad spinta, atrodo, tuoj sprogs nuo drabužių gausos, o apsirengti vis tiek nėra ką. Peržiūrėjus spintą ir pamačius, kokių drabužių turi daugiausia – garanatuoju kils noras kai kurių atsisakyti. Atliekant spintos reviziją LABAI SVARBU ATKREIPTI DĖMESĮ IR Į TAI, KOKIE DRABUŽIAI/DAIKTAI NEPATINKA VISAI. Tokią reviziją (juokaudama sakau, kad tai spintos „iškrovos diena“) pati atlieku reguliariai bent kelis kartus per sezoną.

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai

Be to, peržvelgus spintą galima išsigryninti, kurie aprangos elementai ar drabužis tiesiog sukurti tau ir yra neatsiejama kasdienybės dalis. Kitą kartą į tokius gali investuoti daugiau ir pirkti tik kokybiškus. Aš pati rinkdamasi drabužius didžiausią dėmesį atkreipiu į kokybę, man ji labai svarbi. Vengiu pirkti drabužius, kuriuos žinau, kad vilkėsiu tik kartą.

P.S.: Mano IGTV rasite naudingą video apie tai, kaip labai lengvai ir greitai susitvarkyti spintą.

V. Spalvos

Pradėkime nuo to, kad stilius – dar ne viskas, nes pasirinkus netinkamos spalvos drabužius net efektyviausia apranga nepadės atrodyti WOW. Ir žinot, pačios tinkamiausios spalvos gali būti visai ne tos, kurias mėgsti arba kurios tau patinka. Teisingai parinktas koloritas leis atrodyti jaunesnei, vaiskesnei, patobulins išvaizdą – pagyvins veido spalvą, suteiks švytėjimo, gražiai „įrėmins“ veidą – ypač paryškins žandikaulio liniją, pabaltins dantis. Arba atvirkščiai – netinkama spalva tave sendins (išryškės raukšlės) arba atrodysi ligotai – veido oda bus blyški, papilkėjusi, išryškės spuogai ir juodi ratilai po akimis. Arba pirmiausia, ką pamatys aplinkiniai, bus dėvimo drabužio spalva, o ne tu pati. O jei toji spalva tau visiškai netinka…

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai

Ypač atidžiai renkuosi arčiau veido dėvimų drabužių spalvas – netinkamai pasirinkus veidas gali atrodyti apvalesnis, nei yra iš tikrųjų, nes dėl netinkamos spalvos kontūrai nebus labai ryškūs. Galbūt mes per mažai atkreipiame dėmesį į tinkamas spalvas. Svarbiau ar daiktas gražus, todėl dažnai drabužius (kaip ir jų spalvas) pasirenkame emocionaliai, paisydami to, ką siūlo drabužių parduotuvių lentynos arba kas tiko draugei. Kai aišku, kokia spalva tinka – yra lengviau apsispręsi ir derinti kitas spalvas.

Yra toks dalykas, kaip spalvų testas, kuris padeda suprasti, koks koloritas tinkamiausias, kuris neutraliausias, o kokio reiktų vengti. Tokį testą pati atlikau prieš 5 metus pas profesionalą: daugybė skirtingų spalvų audinio skiaučių buvo dedama man prie veido taip išsiaiškinant, kurios spalvos geriausiai tinka. Toks testas maksimaliai efektyvus, kai yra specialus apšvietimas ir neblaško bereikalingų spalvų atspindžiai.

Tokį spalvų testą galmai pasidaryti ir pačiam namuose. Principas labai paprastas – pasiimti spalvą (galima išmėginti net skirtingų spalvų drabužius parduotuvės kabinoje), dėti prie veido ir žiūrėti, ar spalva tinka, ar nemeta šešėlio, ar išryškina plaukus, veido formą, akis, lūpas, antakius, suteikia odai skaistumo. Jeigu taip, vadinasi, spalva tavo! Jei ne, tokio atspalvio drabužių reikėtų vengti. Be abejonės, prie veido netinkančias spalvas visada gali rinktis apatinei kūno daliai.

VI. Iš anksto suplanuoti deriniai

Drabužiai, papildantys mūsų spintas, turi mums tikti: patogūs, tinkamo dydžio ir spalvų. Visada stengiuosi pirkti tarpusavyje derančius drabužius ir iš anksto susidėlioju derinius (ką su kuo vilkėdama jausiuosi geriausiai). Tokie deriniai man padeda išvengti nuolatinio galvos sukimo ir streso, ką kasdien vilkėti. Kaip minėjau anksčiau, pati niekada aklai nesivaikau tendencijų. Geriau renkuosi šiuo metu madingas detales derinti prie savo stiliaus ir jau turimų daiktų. Tik primenu, kad visi esame unikalūs, turime savitą skonį ir tai yra žavu.

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai

VII. Finansai

Dar vienas svarbus dalykas – susidėlioti prioritetus (ir ne tik tada, kai kalbame apie spintą). Pati gerai pasvarstau, kiek finansų galiu skirti drabužiams per mėnesį, tada dar atidžiau įvertinu, ką šiuo metu man būtina atsinaujinti. Dažniausiai sudarau reikiamų sezoninių drabužių sąrašą. Tiesa, sąrašą sudarau ne padrikai, o prioriteto tvarka, kad būtų aišku, kas po ko eina ir kiek galima skirti lėšų. Manau ir stilistai sutiks, kad pirkiniai turi būti gerai apsvarstyti, ypač didesni, nes sijonas ar suknelė gali būti ir emocinis pirkinys – apdovanojimas už sėkmingą dieną ar vietoj deserto suvalgytą lėkštę salotų.

Aiškiai žinant, ko reikia, galima išvengti pinigų švaistymo ir sutaupyt vietos spintoje. Ir nebūtina viską, kas surašyta sąraše nusipirkti per dieną ar per mėnesį. Garderobą galima formuoti keletą mėnesių. Tiesiog reikia žinoti, kurį drabužį būtina įsigyti pirmiausia.

Simonos Burbaitės stiliaus pokyčiai

VIII. Apsipirkimas

Dabar jau žinau, ko noriu ir ko tiksliai ieškoti drabužių parduotuvėse. Neperku bet ko, kas ultra madinga ar ultra gražu, ar tai, ką siūlo fast fashion mada. Perku tai, kas man patinka ir tinka, nes tvirtai žinau, kas esu ir kokia noriu būti. Aš labai mėgstu lietuvių dizainerius ir stengiuosi apsipirkti Lietuvoje. Nesuprantu tų, kurie sako, kad čia nėra ką pirkti ar kad per brangu. Tiesiog manau, kad jie nemoka ieškoti. Nes čia tikrai galima rasti puikų kokybės ir kainos santykį. Visada ieškau įdomių, išskirtinių drabužių ir aksesuarų. Niekada nepraeinu pro senamiesčio butikus ir vintažines parduotuves. Ten randu tokių spintos perliukų, kurie užtikrina, kad gatvėje neprasilenksiu su moterimi, pasipuošusia tokiu pačiu drabužiu ar aksesuaru.

*Jei mano siūlomos idėjos šiame įraše vis tiek nepadeda atrasti savo stilių, siūlau kreiptis į profesionalų stilistą, kuris tikrai padės. Šiandien ši paslauga jau nėra stulbinančius pinigus kainuojanti prabangos prekė. Užtenka vienos stilisto konsultacijos ir asmeninio apsipirkimo, kad žengtum pirmą žingsnį savo stiliaus link.
Uch, prirašiau čia visai nemažai. Tikiuosi skaityti neatsibodo ir buvo įdomu pamatyti mano stiliaus ir išvaizdos transformaciją. Manau dabar puikus laikas skirti laiko savo stiliui ir drabužių spintai! Siunčiu stilingus linkėjimus!

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės