aA
Tikrai ne vienai iš mūsų yra tekę prabusti pavargusioms. Regis, gyvenimas teka ta pačia sena vaga, jokių ypatingų išbandymų nekyla, tačiau dieną pradedame mintimis apie nuovargį. Kodėl taip yra?
Ingrida Martinkėnaitė
Ingrida Martinkėnaitė

Nuolatinis psichologinis krūvis mūsų smegenims vargina. Kiek skirtingų veiklų per dieną darote? Galvojate apie vaikus, planuojate vakarienę šeimai, kuriate pardavimų strategiją, įrenginėjate būstą, kuriate savo verslą ir t.t. Gyvenant šiuolaikiniu ritmu energija yra taškoma į kairę ir į dešinę. Dažnai pritrūkstame jos tam, kas iš tiesų svarbu – sveikatai.

Pradėjusi rašyti savo tinklaraštį temas dėliojau pagal tai, kas man atrodė bus įdomu jums. Kaip pagerinti savo savijautą, kaip sveikai maitintis, kaip jaustis nuostabiai. Tačiau neseniai užklupęs gripas priminė, jog sveikata visų pirma prasideda nuo mūsų psichologinės būsenos. Pasidalinsiu su jumis keletu patarimų, kuriais vadovaujuosi pati:

– Nesijaudinkite dėl dalykų, kurių jūs pakeisti negalite. Visada susidūrusios su problema užduokite sau klausimą – ar aš galiu pakeisti šią situaciją? Jei taip, – pirmyn! Jei ne, tuomet perdėtas jaudinimasis ir stresavimas tiesiog atims energiją. Neeikvokite savo energijos dalykams, kurie nuo jūsų nepriklauso, geriau atiduokite ją ten, kur galite padaryti pokytį.

– Išmokite pasakyti ne. Ne kartą su grupe sakėme „taip“ koncertams, kurie yra labai toli, kurie laike išsidėstę nepatogiai. Atsimenu, jog vairuojant tekdavo langą atsidaryti ar išlipti pastriksėti, kad neužmigčiau prie vairo. Jokia veikla ir jokie pinigai neturėtų pastatyti jūsų į situaciją, kai esate ties išgyvenimo riba. Nieko nenutiks jei neisiimsite dar vieno projekto ar eilinį kartą nekuopsite namų iki devinto prakaito. Gyvename tik vieną kartą – išeikit pasivaikščioti su mylimu žmogumi. Tausokite savo laiką.

Ingrida Martinkėnaitė
Ingrida Martinkėnaitė
© Marius Linauskas

– Išmokite nieko neveikti. Aš esu iš tų žmonių, kurie tiesiog negali nieko neveikti. Į mano dieną telpa tiek daug ir jaučiuosi blogai, jei neturiu, ką veikti. Branginkite tuos momentus. Pagulėkite su gera knyga, išjunkite telefono garsą, tiesiog atsipalaiduokite. Pasaulis nesugrius. Patingėti irgi reikia.

– Susireguliuokite mitybą. Sekite savo kūną ir kaip jis reaguoja į „degalus“. Maisto netoleravimo testai populiarėja ne šiaip sau. Mes esame individai su labai individualiomis virškinimo sistemomis. Jei jaučiate nuolatinį fizinį nuovargį kreipkitės į gydytoją ir keiskite savo mitybą. Aš jaučiuosi puikiai, kuomet nevartoju daug pieno ar grūdinių produktų.

– Fizinis aktyvumas. Jei jus supykdė jūsų vadovas, jei darbas sukelia įtampą, jei namuose maištauja paauglys – eikite išsilieti į sporto salę. Niekas kitas geriau nepadeda išlieti neigiamų emocijų kaip prakaitas. O ką jau kalbėti apie po treniruotės užplūstančius endorfinus. Normalu supykti, bet laikyti savyje blogų emocijų nereikia. Jei nežinote nuo ko pradėti, raskite grupinius užsiėmimus šalia jūsų namų. Ne tik pasportuosite, bet ir susipažinsite su naujais žmonėmis.

Gyvenimo kokybę nulemia ne tai, kiek valandų jūs išdirbsite, kokie tvarkingi bus jūsų namai. Gyvenimo kokybė, visų pirma, yra jūsų savijauta. Jūs vienintelė galite daryti įtaką savo pojūčiams, savo energijai. Tad neleiskite jūsų šypsenų pasiglemžti lėtiniam nuovargiui!

Daugiau Ingridos tekstų skaitykite www.suingrida.lt.


Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
1.5000

Savo kailiu patyrė, ką reiškia siekti vadovo pozicijos, būnant moterimi: vengė spausti ranką, stebėjosi protu ir neakivaizdžiai pašiepdavo (4)

Šaltakraujiška, apskaičiuojanti, itin racionali, nemėgstanti demonstruoti emocijų, greičiausiai...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Ar egzistuoja baisesnė vieta nei viešieji moterų tualetai? (183)

Gerai jau – egzistuoja Rusija, Baltarusija, Šiaurės Korėja, Irakas, Somalis. Ten pasilikti,...

9 dalykai, kuriuos kiekviena moteris turėtų išguiti iš savo gyvenimo (24)

Gerbiamieji, šiandien rašau apie dalykus, kuriuos, mano galva, reikia skubiai eliminuoti iš...

Andre Aciman „Vadink mane savo vardu“: gražiausia šiemet skaityta knyga Faustos Marijos Leščiauskaitės knygų apžvalga (4)

Kaip jau daugelis žino, po dviejų karantinų ir menkučių pertraukų pagaliau susipakavau daiktus...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nemokėsiu elgtis prabangiame restorane? (98)

Kaip jau ko gero nemaža dalis mano skaitytojų galėjo pastebėti, vakar išpildžiau vieną savo...

Top naujienos

Duomenų mokslininkas: nenoriu gąsdinti dėl 4000 naujų atvejų, bet mes link to einame (5)

„Aš sakyčiau prastėjimo greitis yra panašus kaip ir praeitą savaitę, gal šiek tiek...

Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė du jauni vyrai papildyta 18:10 (891)

Koronavirusas ir toliau nusineša jaunų žmonių gyvybes. Penktadienį Respublikinėje Šiaulių...

Neeilinė naktis bendrabutyje Kaune: įkalintiems studentams išlaisvinimo liepė laukti iki ryto (10)

Praėjusią naktį Kauno technologijos universiteto ( KTU ) studentai prisimins dar ilgai....

Metas pasitikrinti: ar šiemet jums atsirado prievolė mokėti NT mokestį (76)

Šiemet Lietuvoje atnaujinus statinių mokestines vertes, didesniam skaičiui savininkų atsirado...

Aiškėja, kad Rukloje viskas daug blogiau nei atrodo: sekmadienį miręs sunkiai sirgęs berniukas – ne vienintelis sunkus ligonis (490)

Praėjusio šeštadienio vakarą Ruklos pabėgėlių priėmimo centre kilus neramumams tik po kurio...

Sibire – nauja Putino fotosesija: žiniasklaida trimitavo apie „mirtiną pavojų“ (2)

Sekmadienį Kremlius paviešino nuotraukas ir vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas kelias dienas...

Savo kailiu patyrė, ką reiškia siekti vadovo pozicijos, būnant moterimi: vengė spausti ranką, stebėjosi protu ir neakivaizdžiai pašiepdavo (4)

Šaltakraujiška, apskaičiuojanti, itin racionali, nemėgstanti demonstruoti emocijų, greičiausiai...

Benediktą Vanagą apskundusi Vlada Musvydaitė sulaukė atsako: suprantu, kad norėtųsi būti vienintele planetos ėjimo renginių organizatore (29)

Po rugsėjo 25-ąją įvykusių Benedikto Vanago vadovaujamos įmonės UAB „Pitlane“ surengtų...

Pasidalino manipuliacija apie migrantų krizę, esą apgręžti migrantus delsta tik dėl Europos Sąjungos pinigų (1)

Socialiniuose tinkluose „Melo detektorius“ aptiko platinamą manipuliaciją Lietuvoje vykstančios...