aA
Paimkite įprastą popieriaus lapą, padalinkite jį į dvi lygias dalis vertikaliai ir kairėje pusėje surašykite viską, ko jums šiame gyvenime trūksta. Tuo tarpu dešinę pusę užpildykite tais dalykais, kurių jums nestinga.
Lavija Šurnaitė
© DELFI / Andrius Ufartas

Tiek vienoje, tiek kitoje pusėje vardinkite viską, kas tik šaus į galvą: nuo materialių, fizinių reikmių iki psichologinių, emocinių dalykų.

Bandau spėti, kad kairioji lapo pusė ėmė sparčiai pildytis įvairiais jūsų lūkesčiais, norais, užgaidomis, poreikiais ir kitkuo, kuo norėtumėte papildyti savo buitį ir būtį. Su dešine puse kiek kebliau, tiesa? Atrodo, kad ji nieku gyvu negali konkuruoti su sąrašo gausa kairėje.

Juk tiek visko „neturiu“, ir tiek mažai „turiu“ – kokia neteisybė! Jeigu, o stebukle, jūsų dešinioji lapo pusė tapo gausesnė už kairiąją, labai jus sveikinu ir toliau galite nebeskaityti. Jei pasitvirtino mano spėjimas ir nelygioje kovoje jūsų menamas „nepriteklius“ nurungė jūsų „turtus“, kviečiu likti.

Ar nepastebėjote, kad mums nuolat kažko trūksta? Didesnio atlyginimo, erdvesnio buto, naujesnio automobilio, laimingesnių santykių, supratingesnių draugų, malonesnių kolegų ir žinoma, ilgesnių kojų.

Čia vos keletas išvardytų pageidavimų, išties jų visa galybė. Ir mes labai įnikę į tai, ko neturime – kartais iš tikrųjų, kartais tik menamai. Tik prabundi ryte ir supranti, kad neturiu to, ano, trečio. Va jei dar įsigyčiau ar mano gyvenime atsirastų, nutiktų tas ir anas, pagaliau pasijusčiau geriau.

Bet kai atsiranda bei nutinka ir tas, ir anas, o neretai ir dar papildomai kas nors, neilgai trukus supranti, kad dabar gal ir nieko, bet va, kiek dar visko reikia – vardintum ir vardintum.

„Apetitas auga bevalgant“ – sakysite, o gal geriau prisiminti, kad „persivalgymas yra viena iš septynių mirtinų nuodėmių“. Ir čia šis posakis tinka tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme.

Žmonės labai linkę koncentruotis į tai, kas jų gyvenime yra blogai, ko jie neturi, ką norėtų pakeisti, o tai labai slegia, veikia destruktyviai.

Žmogiška koncentruotis į bėdas, problemas, materialių daiktų stoką, psichologinį nepriteklių, bet lygiai taip pat žmogiška pasinaudoti savo gebėjimu keisti požiūrio kampą ir pasidžiaugti minčių galia, kuri gali tave patį sužlugdyti, bet lygiai taip pat ir išgelbėti bei akimirksniu pakeisti pasaulį – nes viskas tik mūsų akyse ir galvose.

Žmonės labai linkę koncentruotis į tai, kas jų gyvenime yra blogai, ko jie neturi, ką norėtų pakeisti, o tai labai slegia, veikia destruktyviai. Sveika kritika sau ir savo buičiai bei būčiai yra sveikintina, bet tik tuomet, kai ji eina lygiagrečiai su sveiku ir adekvačiu savęs bei savo kasdienybės matymu ir įvertinimu.

Būtent, ne nuvertinimu, o įvertinimu, su pliuso ženklu. Tikiu, kad kiekviena iš mūsų galėtume po lygiai užpildyti abi lapo puses su „turiu“ ir „neturiu“, net jei iš pirmo žvilgsnio tai atrodo ir neįveikiama užduotis. Aš net tikiu, kad kiekviena iš mūsų galėtų kairiąją pusę palikti tuščią, bet tankiai prirašyti dešinę ir net joje pritrūkti vietos.

Ir čia nereikia ypatingos burtų laboratorijos, kurioje stebuklinga lazdele pamojus, mums nesuprantamais metodais, tie visi „neturiu“ akimirksniu pavirstų „turiu“. Aš visai ne apie tai, kad jei iš vakaro garaže nestovi naujas visureigis, pabudus ryte su nauju požiūrio kampu, jis staiga ten atsiras.

Bet kertu lažybų, kad vos per vieną naktį kiekviena iš mūsų galime tapti savo iš „neturiu“ į „turiu“ alchemikėmis. Paprastas naujas dienos įprotis, atliekamas vos pabudus dar lovoje, gali priversti jus savo gyvenimą pamatyti kitaip ir pagaliau praturtėti dar tą patį rytą.

Iš vakaro prie lovos pasidėkite užrašinę ir rašiklį. Atsikėlusi ryte užbėkite savo pačios mintims už akių (kuriose, jūs jau skaičiuosite savo bėdas ir problemas) rašydama dalykus, už kuriuos esate dėkinga.

Sukaupkite valią – pirma geri dalykai, o vėliau jau galėsite ir padejuoti. Pirmus kartus pradėkite vos nuo trijų dalykų, kurie jums sukelia šiltus jausmus ir pasidaro tiesiog gera apie tai pagalvojus. Tai gali būti dideli ir svarbūs reiškiniai, o gali būti visiškos smulkmenos – svarbu, kad iššauktų jums teigiamų emocijų.

Kas rytą šį sąrašėlį didinkite ir paverskite tai mielu prabudimo ritualu. „Ačiū už tai… Man labai gera, kad turiu… Labai džiaugiuosi dėl to…“ Ir begalė kitų formuluočių, kurios tiks dienos pradžiai.

Pradėjusi praktikuoti šį paprastą pratimėlį, pamačiau, kad nepaisant rimtų išgyvenimų, sunkumų, depresinių nuotaikų, užsitęsusių problemų, aš tikrai turiu visko labai daug! Mano pirmasis stebuklingas rytas kai „neturiu“ verčiau į „turiu“ prasidėjo nuo šios trijulės: „ačiū, kad turiu nuostabų sūnų, artimas drauges, esu sveika“.

Tolimesni rytai tapo pačiai sau įdomūs – ką dar naujo ir gero pamatysiu savo gyvenime, už ką esu dėkinga ir kuo turtinga (visomis prasmėmis). Gėrybės ėmė lietis ant popieriaus lapo. Nors, iš tiesų, nieko naujo neįvyko, visa tai, aš turėjau ir anksčiau – reikėjo tik pasukti akis nuo problemų ir savotiškai praregėti bei… praturtėti. O kokiais žodžiais prasidės jūsų pirmasis dėkojimo rytas?


Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
2.8571

Lavija Šurnaitė. Kaip susidraugauti su moterimis? (101)

Man patinka draugauti su moterimis. Būti draugėmis, bičiulėmis, o ne konkurentėmis.

Pirštus apsilaižysite: paprastas vištienos sparnelių su barbekiu padažu ir medumi receptas (11)

Turbūt būtų sunku rasti žmogų, nemėgstantį keptų vištienos sparnelių, savo tinklaraštyje...

Garsus austrų psichiatras: yra dvi žmonių grupės, tačiau viena jų – niekada nebus laiminga (32)

Pasidalinsiu su jumis ištrauka iš garsaus austrų psichiatro Rudolfo Dreikurso paskaitos,...

Agnė Matulaitė. Patogūs žmonės (26)

Patogūs žmonės dažnai net neįtaria, kiek daug rūpesčio jie kelia savo „mums viskas tinka“,...

Kaip efektyviai tvarkytis su emocijomis ir kamuojančiu nerimu (7)

Skaitau Steve'o Hayes'o knygą The Liberated Mind, skirtą mokytis lavinti psichologinį lankstumą...

Top naujienos

Kaip lietuvis ruošiasi transformuoti didžiųjų iššūkių drebinamą NATO? (23)

Būrio vadas, vieno didžiausio tarptautinio banko viceprezidentas, viceministras, o dabar vienas...

Lietuviai atsakė, kokį nekilnojamo turto mokestį mokėtų (20)

Gyventojai sako nepritariantys visuotiniam nekilnojamo turto (NT) mokesčio įvedimui ir tikina, kad...

Artinasi žiema: jau šią savaitę prasidės orų permainos (17)

Pirmadienio dieną Lietuva pateks į šiltąjį ciklono sektorių. Padangė išliks debesuota, tik...

Vertingi Sujetos patarimai mitybai: jais pasinaudoję būsite kur kas sveikesni

Jeigu žmogus per visą parą negali surasti nei vienos valandos sportui – kažkas tikrai yra labai...

Sunkios ligos kamuojamas Jurgis atsidūrė beviltiškoje padėtyje: nežinau, ką man reiks pasakyti savo dukrai (167)

„Laivas skęsta, bet mane išmetė pirmąjį“, – laidoje „ DELFI diena “ sakė cukriniu...

Justinas Jarutis – atvirai apie alkoholio sukeltas bėdas ir psichologo pagalbą: po visko man būdavo žiauriai gėda

Dainininkas, roko grupės „ Freaks on Floor“ lyderis Justinas Jarutis džiaugiasi sėkminga...

Macronas ir Merkel įtraukti į naują šaltąjį karą

„Technologinis suverenumas“ yra vienas iš šiais laikais madingesnių terminų, reiškiantis...

Šis pasaulio pabaigos lėktuvas turėjo atlaikyti net atominę ataką, tačiau jį pražudė – paukštis

Štai kaip atrodo tikrų tikriausia gėda. JAV laivyno vadinamasis pasaulio pabaigos lėktuvas, esą,...

Kiek degalų per valandą sunaudodavo sovietiniai traktoriai (1)

Daugelis prisiekusių automobilistų, prisimindami gūdų sovietmetį, būtinai atkreipia dėmesį į...

3 priežastys, kodėl visada reikia išskalbti naujus drabužius

Iš parduotuvės parsinešėte naują suknelę, kelnes ar apatinį trikotažą. Nepatingėkite prieš...