aA
Beveik kiekvieną dieną gaunu žinučių su klausimais, kaip prisiversti sportuoti, kaip nueiti į sporto salę ir kaip ten nesijausti suvaržytai. Iš tiesų, sveikos gyvensenos kelionėje sunkiausi ir yra pirmieji žingsniai, o prasilaužus, viskas noriai pasidaro savaime. Todėl mano atsakymas jums – pradėkite namuose.
Ingrida Martinkėnaitė
Ingrida Martinkėnaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Pamažu įpratinkite savo kūną judėti, po truputį jam vis keldamos po naują iššūkį kiekvieną dieną, nespėsite pastebėti, kaip kojos pačios bėgs į artimiausią sporto klubą su didžiausia drąsa, pajutus azartą.

Dėl to dalinuosi savo patarimais, kaip prisiversti sportuoti namuose bei kokius jums įprastus buities dalykus galite paversite geriausiais „treniruokliais“. Pradėkime nuo pačių įprasčiausiu – svorių.

Pirmas dalykas, galintis tapti jūsų įrankiu treniruotėms yra jūsų pačių kūno svoris. Atsilenkimai, atsispaudimai, pritūpimai, sėdmenų kėlimai, pasisukimai į šonus, šuoliukai – tai tik maža dalis itin efektyvių pratimų, kuriuos galima atlikti neturint jokios papildomos įrangos. Kūno svoris ypač tinka pradžiai, kai fizinis krūvis dar turėtų būti lengvas. Jau dalinausi ne vienu pratimu, tačiau žemiau pateikiu man labiausiai patinkanti pratimą užpakaliukui, kuriam pakanka atsigulti ant žemės.

Ingrida Martinkėnaitė
Ingrida Martinkėnaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Kai jau prireikia svorių, galite rinktis vandens buteliukus. Jei manęs neapgauna iš mokyklos laikų užsilikusios fizikos žinios, vienas litras vandens sveria lygiai vieną kilogramą. Tad, du 0,5 litro talpos buteliukai pirmajai sporto savaitei bus pats tas.

O tada rankas kilnokite į šonus, į priekį, už savęs, darykite su buteliukais pritūpimus, eikite energingai pasivaikščioti – papildomas, net ir mažas, svoris padeda efektyviau deginti kalorijas. Pažengus su mažaisiais buteliukais, parduotuvėje tikrai rasite patogių didesnės talpos butelių. Be to, sportuojant su vandens buteliais yra vienas didelis pliusas – treniruotės metu geriate vandenį iš savo „svorių“, tad į pabaigą treniruotė tik lengvėja.

Kėdė – pasilipimams, rankų pratimams bei šuoliukams. Aibė gerų ir efektyvių pratimų sporto salėje įtraukia suoliuką. Namuose tikrai turime kėdę, sofos atramą, fotelį ar kitą plokštumą, esančią maždaug kelių aukštyje, kurią galime panaudoti lygiai taip pat. Ant žemesnės pakylos – tai gali būti netgi sena batų dėžė, šokinėkite tarsi ant stepo, tik priliesdama pėdos apačia dėžės viršų.

Ant aukštesnio daikto, pavyzdžiui, kėdės, lipkite tarsi ant laipto, vis keisdama koją. Galite tokį pratimą paįvairinti ir pasilipusi kelią pritraukti aukštyn prie krūtinės. Galiausiai, atsirėmusi ant kėdės krašto atbulomis rankomis ir pakabinusi sėdmenis kabėti, galite kelti rankas per alkūnes į viršų ir taip stiprinti savo rankų raumenis. Viena kėdė, o treniruojamas beveik visas kūnas!

Ingrida Martinkėnaitė: kaip pradėti sportuoti?
© Asmeninio albumo nuotr.

Na ir paprasčiausias „treniruoklis“ – žemė. Pasitieskite kažką minkštesnio (kilimą, rankšluostį, jei turite – jogos kilimėlį) ir atsigulkite. O tada prasideda magija! Atsilenkimai, dviračio minimo pratimas, lipimo į kalną pratimas, šoniniai kojų pritraukimai, dubens kėlimas į viršų, susilenkimai, kojų kilnojimai, rankų kilnojimai – viską, ką tik galite sugalvoti ir verta daryti. Kuo dažniau kartosite, tuo greičiau pasieksite taip norimų rezultatų.

Ingrida Martinkėnaitė
Ingrida Martinkėnaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Na ir galiausiai, didžiausias pliusas sporto namuose – privatus SPA. Kadangi sutaupote daug laiko kelionei į sporto klubą, galite jį skirti SAU! Nusiprausti po kontrastiniu dušu, užsidegti kvepiančią žvakę ir grojant muzikai išsitepti kūną mėgiamu aliejumi bei pamasažuoti ką tik sportavusias kojas, nugarą.

Galite užsidėti veido kaukę, nes po fizinio aktyvumo kiek atsiveria poros – pats laikas jas valyti. Vėliau pasilepinkite sveikuolišku kokteiliu ar geromis pora saujų šviežių salotų su baltymais (vištienos krūtinėlė, lašiša, avokadas ir pan.) ir pasidžiaukite savo pasiekimais!

Ingrida Martinkėnaitė
Ingrida Martinkėnaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Daugiau Ingridos Martinkėnaitės tekstų skaitykite www.suingrida.lt.


Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

9 dalykai, kuriuos kiekviena moteris turėtų išguiti iš savo gyvenimo (24)

Gerbiamieji, šiandien rašau apie dalykus, kuriuos, mano galva, reikia skubiai eliminuoti iš...

Andre Aciman „Vadink mane savo vardu“: gražiausia šiemet skaityta knyga Faustos Marijos Leščiauskaitės knygų apžvalga (4)

Kaip jau daugelis žino, po dviejų karantinų ir menkučių pertraukų pagaliau susipakavau daiktus...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nemokėsiu elgtis prabangiame restorane? (98)

Kaip jau ko gero nemaža dalis mano skaitytojų galėjo pastebėti, vakar išpildžiau vieną savo...

Danijoje gyvenanti ir savo homoseksualumo neslepianti Rūta: tradicinės orientacijos žmonės net nepagalvoja apie privalumus, kuriuos turi (59)

Vakar su trylikamečiu sūnum tradiciškai šlavėme vienos Stokholmo bibliotekų lentynas, o jos...

Kate Spicer „Dingo šuo“: nebijau susirasti priešų Faustos Marijos Leščiauskaitės knygų apžvalga

Kai po Lietuvos nepriklausomybės parduotuvėse ėmėsi rastis šunų maistas, pensininkai...

Top naujienos

Šimonytė stebėjosi valstiečio interpretacijomis: mano sveikas protelis neišneša Anušauskas turėjo klausimų Gaižauskui (268)

Premjerė Ingrida Šimonytė pasipiktino „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko interpretacijomis,...

„Moderna“ vadovas pateikė prognozę dėl pandemijos pabaigos papildyta (197)

Vakcinos gamintojos „ Moderna “ vadovas Stephanas Bancelis prognozuoja, kad koronaviruso...

Dėl koronavirusu sergančio 14-mečio gyvybės medikai kovoja jau septinta para: užsikrėtė nuo artimųjų Dulkys įvardijo ribą, kai gydytojams teks rinktis, kieno gyvybę gelbėti (940)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad Vilniuje, ligoninės reanimacijos...

Kuodis – apie nepriklausomus elektros tiekėjus: galime žaisti žaidimus, už viską sumokės vartotojai (130)

Lietuvoje nuo 2020 m. prasidėjęs elektros rinkos liberalizavimas palaipsniui vyksta: žmonės turi...

Antakalnio ligoninėje su dukra atsidūrusi vilnietė tapo pandemijos įkaite: galėjau rinktis – badauti ar apvalgyti savo sergantį vaiką (58)

Kartu su trejų metų dukrele Vilniaus m. klinikinės ligoninės medikų priežiūroje netikėtai...

Šimonytė – apie Armonaitės idėją: siūlyti lengvatas – labai populiaru (23)

Siūlyti lengvatas spręsti įvairioms problemoms yra populiaru, bet reikia suprasti, kad viešasis...

Vilnietį įpykdė parduotuvė, kuri nepriėmė atgal už 10 eurų pirktų šortų: dar bandžiau juos išskalbti (6)

Rašau, norėdamas išreikšti pasipiktinimą aptarnavimu, norint grąžinti nekokybišką prekę...

Migrantų krizės užkluptai Lietuvos estai siūlo ir modernią pagalbą: taikinius gali aptikti už kelių dešimčių kilometrų (1)

Kovoje su nelegaliais migrantais Lietuvai pagalbos ranką tiesia ne tik Estijos vyriausybė, bet ir...

Mažvydas Jastramskis. Tuščiavidurė demokratija (9)

Lietuva yra viena iš nedaugelio Vidurio ir Rytų Europos valstybių, kurios išsaugojo liberalią...

Karbauskis viešu laišku kreipėsi į Šimonytę: grasina interpeliacija papildyta Šimonytės komentaru  (298)

Atsakymų į kreipimusis nesulaukęs Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas...